škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia mı GrandePunto mu?

dgn · 58 · 21796

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
baz fabia II ler tam şamata zaten. tamam kalitesin ama bu kadarda kısılmaz ki...

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fiyat-fayda olayına bir şey diyemem. Gül gibi Cordoba vardı dünya kadar donanımla, onu alaydınız.:hhh:

Şaka bir yana; biz araç alırkenki 80'lik Fabia ile Cordi'yi kıyaslayayım bir de şaka yapmadığımı anlayın.:hanz:

Cordoba 33 bin 100

Fabia Sedan 31 bin

Arada 2 bin kadar bir fark vardı.

Ama buna karşılık donanım olarak da ön sisler, otomatik klima, direksiyondan kontrollü aux girişli müzik sistemi, arka cam elektriği, kruz kontrol, yükseklik ayarlı yolcu koltuğu gibi bazı artılar vardı. Ha bir de pek çok kişinin pek prim vereceği, bana göre ise olmasa da olacak 15'lik jant artısı vardı. (aslında donanım olayının tamamına "olmasa da olur" denilebilir, o ayrı konu)

========================================

Öte yandan, artık Seat da bu avantajlara sahip değil. Yeni Ibiza aşırı pahalı. Artık VW grubunun küçük evlatları büyüdü, Avrupa'da satışları harika. (özellikle Skoda'nın) Türkeye'de ise neredeyse reklam bile yapmadan işi yürütüyorlar. Dolayısıyla ucuza vermiyorlar malı...

Bunu ilk fark ettiğim araç çok hoşuma giden, göz diktiğim, sonrasında ise fiyatını görünce şiştiğim Fabia Combi II idi...
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2009, 14:54:24 Gönderen: SEAHAWK »
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
cordabada set yok bikerem:hhh::hhh:yol pcside küçük :huh:
cordobalarada baktık ama babam tipini beğenmedi onun için almadık 2 binde daha ucuzdu

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;34418
cordabada set yok bikerem:hhh::hhh:yol pcside küçük :huh:
cordobalarada baktık ama babam tipini beğenmedi onun için almadık 2 binde daha ucuzdu

Ne seti yav; müzik seti diyorsan, 6 hoparlörlü iyi baslı idare eder tizli bir müzik sistemi var.:adm:

Yol pc'si küçük, ona laf yok.:D

===========================================

Bana kalsa fiyatta sapıtmadıkları sürece çok güzel araçlar bunlar. Yani ciddi ciddi Fabia I ve II'yi, Cordoba'yı, yeni ve eski Ibiza'yı, Polo'yu keyifle izliyorum yollarda. Her birine de kefilim olurum arkadaş arasında...

Özellikle Fabia I ve II'nin Combilerini çok severim.:ok:

İşte Hakan da belirtmiş, goç gibi BNVmiz de var. Daha ne istiyoz.:++:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;34420
Ne seti yav; müzik seti diyorsan, 6 hoparlörlü iyi baslı idare eder tizli bir müzik sistemi var.:adm:

Yol pc'si küçük, ona laf yok.:D

===========================================

Bana kalsa fiyatta sapıtmadıkları sürece çok güzel araçlar bunlar. Yani ciddi ciddi Fabia I ve II'yi, Cordoba'yı, yeni ve eski Ibiza'yı, Polo'yu keyifle izliyorum yollarda. Her birine de kefilim olurum arkadaş arasında...

Özellikle Fabia I ve II'nin Combilerini çok severim.:ok:

İşte Hakan da belirtmiş, goç gibi BNVmiz de var. Daha ne istiyoz.:++:
lastik basınç sesörü:) bizdede 8 hoperlör normal ses sistemimiz var:D
bencede çoğu 1.4 benzinli ve dizel araç bizim goç gibi BNVlerimizi geçemez

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;34422
lastik basınç sesörü:) bizdede 8 hoperlör normal ses sistemimiz var:D
bencede çoğu 1.4 benzinli ve dizel araç bizim goç gibi BNVlerimizi geçemez

Obaa, o zaman 35 bin'den hiç şikayet etmeyin vallaha.:hanz:

Hani motora "onu geçer, bunu geçer" demiyorum da; bu şanzıman, bu direksiyon vb. başka araçlarda kolay kolay bir araya gelmez. Kıymet bilmek lazım. TDI da çok şükür işini hakkıyla yapıyor.:ok:
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
LBS diyo, 8 hop. diyo... ne güzel valla :) maxi dot falanda vardır.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Skodadan tek istediğim Şu a4 kasayı biraz makyajlayıp teknoloji ile donatıp üstünede 1.8T yi koydumu tadından yenmez sevaba girer valla :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;34428
1.8 TSI diyecektin di mi :D

Yok 1.8T düplü kullanıcaz :D:D

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;34426
Skodadan tek istediğim Şu a4 kasayı biraz makyajlayıp teknoloji ile donatıp üstünede 1.8T yi koydumu tadından yenmez sevaba girer valla :D

Motor olarak sizin istediğiniz şey mevcut zaten.:ok: Ama malesef Türkiye'ye gelmiyor.

Bakın burda görebilirsiniz;

http://new.skoda-auto.com/com/model/tour/facts/Pages/OctaviaTourFacts.aspx
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;34435
Motor olarak sizin istediğiniz şey mevcut zaten.:ok: Ama malesef Türkiye'ye gelmiyor.

Bakın burda görebilirsiniz;

http://new.skoda-auto.com/com/model/tour/facts/Pages/OctaviaTourFacts.aspx

Biliyorum ama demek istediğim bu değil mesela şu 15 inç jant kalkmalı bence asr yok bizim araçta asr olmalı esp de yok fren destek sistemi vs bu tarz şeyler yok maxi dot konabilir hız sabitliyici olabilir AFS li bi xenon konur,yalıtım güçlendirilir bizde yazdırırız sipariş slistesine adımızı :D

a4 nedense çok rahat geliyo a5 in ön koltuğu o rahatlığı vermiyor insana yada alışkın değiliz ondan olabilir.. :)

Bence ve yanlış yaptı bu motoru geliştirip satsalardır TSI dan daha iyi tutardı çok avrupa ülkeleri lpg cng kullanıyor nerdeyse sorunsuz gibi bu araçlar üstelik istanbul trafiğinde 180 kr yakıyorsunuz daha belalarını mı istiyolar anlamadım :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir tane skoda yöneticisi şöyle demişti..

" skoda ucuz araç markası olmayacak"

Demekki adamlar fiyatı üst sınırda tutacaklar mümkün olduğunca..Piyasada ucuz araba diye anılmak istemiyorlar belliki..

Birde şu direksiyon olayına gelelim..VW gruptaki araçların direksiyonları harika..Kesinlikle harika..Şunu deneyin..Araç çalışır vaziyette araba duracak ama..Direksiyonu hızlıca sağa sonra hemen sola çevirin..Beklemeden çevirin.Mesela bu ahareket ani manevlarda çok kullanılıyor..Ama gel gör, opel combo, corsa (punto platformunda) hemen cortluyo :) Direksiyon 2. ani dönüşü yapamıyor :) Ama Ben skodamda hiç sorun yaşamadan yapabiliyorum o hareketi.Birde Honda CIVIC'ın direksiyonu çok iyi gelmişti..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;34423
Obaa, o zaman 35 bin'den hiç şikayet etmeyin vallaha.:hanz:

Hani motora "onu geçer, bunu geçer" demiyorum da; bu şanzıman, bu direksiyon vb. başka araçlarda kolay kolay bir araya gelmez. Kıymet bilmek lazım. TDI da çok şükür işini hakkıyla yapıyor.:ok:

Alıntı yapılan: hakanerdogan;34424
LBS diyo, 8 hop. diyo... ne güzel valla :) maxi dot falanda vardır.
maxi dot olmamı arabada ne biterse uyarıyo:hanz:

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;34441
Bir tane skoda yöneticisi şöyle demişti..

" skoda ucuz araç markası olmayacak"

Demekki adamlar fiyatı üst sınırda tutacaklar mümkün olduğunca..Piyasada ucuz araba diye anılmak istemiyorlar belliki..

Birde şu direksiyon olayına gelelim..VW gruptaki araçların direksiyonları harika..Kesinlikle harika..Şunu deneyin..Araç çalışır vaziyette araba duracak ama..Direksiyonu hızlıca sağa sonra hemen sola çevirin..Beklemeden çevirin.Mesela bu ahareket ani manevlarda çok kullanılıyor..Ama gel gör, opel combo, corsa (punto platformunda) hemen cortluyo :) Direksiyon 2. ani dönüşü yapamıyor :) Ama Ben skodamda hiç sorun yaşamadan yapabiliyorum o hareketi.Birde Honda CIVIC'ın direksiyonu çok iyi gelmişti..
puntonun direksiyonda çok yumuşak city modunu açtınmı uflesen döner ama ani menevraları bilemem hiç sürmedim:)