škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

superb de inanılmaz indirim..

trende · 56 · 11756

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biraz vakit bulunca birkaç bayi aradım araç pek yok olanlar da prestij paket 1.6 elegance için son 71.200 diyorlar. E şimdi ne değişti ki 2 gün önceye göre?

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yıl sonu hedeflerini tutturmak için , butun markalarda olan bir durum.

fabialife

• Ziyaretçi
2012 de araç alanlar o yılın modelini aldı, şimdi ise bir önceki yılın modeli satılıyor.
rakam konusunda bir şey diyemem ama indirim olması ve stokları bitirmeye çalışmaları normal.
sadece skoda değil bütün firmalar bunu yaptı ve hala yapıyor.
bu ülkede ucuz araba almanın zamanının aralık ayı olduğunu her kes bilir.
skodanın satış politikasına gelince tam bir facia olduğunu her kes yazdı defalarca ben de yazdım.
eylül ve ekim aylarında bir kaç defa dizel süperb elegance pretij paket araç için pazarlık ettim. 68.000-68.500 liraya vermediler.
ben de gittim i30 aldım ondan sonra aradılar gelin daha ucuza verelim diye.
şimdi ise fiyatlar daha da ucuz.
2-3 defa kampanya yaptılar adam gibi net indirimli fiyatları yazmadılar sitelerine.
millet gerçek fiyatların indirimli liste fiyatları olduğunu sandı ve yanaşmadı, oysa o fiyatlardan  kampanya indirimleri ile birlikte 5.000-6.000 lira düşüktü gerçek fiyatlar.
bu rakamları delikanlı gibi sitelerine yazmadılar.
2012 de satışları %90 artırdık diye burunlarından kıl aldırmıyorlardı, şimdi işportacılar gibi sokaktan geçeni çevirip araç satmaya çalışıyorlar.

Çevrimdışı ZaHiR

• No! Gıybet
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Hadi hayırlı olsun fiyatlar yine değişti.

Bu kadar oynak olunmaz!

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu ne ya şaka gibi. Sabah 1.2TSI en boş Yeti 39700'dü, şimdi 40400 diyor :D Diğerlerinde de değişme var :P

Çevrimdışı frictus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar ben de skoda ile yeni tanışanlardanım. aralık ayında 56.000 TL ye superb active 1.6 tdı + çok fonk. direksiyon hız sabitleyici park sensörlü olandan aldım. bundan 3-4 ay kadar önce almaya niyetlendiğimde 2011 model ikinci eller bu fiyata yakındı almamıştım. Bir bayiden aracımın en donanımlısı için 65000 fiyat almıştım ve bana bu aracı yıl içinde 81000 TL ye sattıklarını söylemişti. Şaşırdım ve üzüldüm çünkü aynı şeyin bir süre sonra başıma geleceğini biliyordum. Bu strateji açıkça ikinci elde büyük zarar edeceğimiz anlamına geliyor. Umarım bu satış stratejisinden vazgeçerler.

Çevrimdışı ender_atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bu kadar sitres yapmayın 2012 modeller için bu kampanya demekki ellerinde 2012leri bitiriyorlar ben akrabaları aradım zaten coğu araç yok mesela superb active yok yeti greenline elegance yok 3-4 bayide varsa vardır. diğerleri bitince bu fiyatta biter cünkü 2013 modeller gelicekmiş martta ondan temizlik yapıyorlarmış 2,el falan sizin elinizdeki araç düşmez merak etmeyin aksine zamlı satarsınız gecen sene jetta alanlar napsın ozaman sıra bekle al 60bine şimdi oldu 50bin tl o nasıl olcak şimdi hemen skoda yı kötülemeyin bırakın keyfini cıkarın aracınızın

Çevrimdışı murat kazan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İMKB gibi skodanın fiyat listesi ne zaman düşüp ne zaman çıkacağı belli olmuyor. bugün bir miktar artırmışlar :)

yıl 2013 oldu 2012 modelleri satmak için fiyatı düşürüyorlar anlarım ama bunu yapmanın başka yollarını bulsalar keşke. Kaç tane 2012 araç vardır ki şuan ellerinde? Dağıt bayilerine 3 er 5 er tane kaçtan satarsan sat benim 2013 fiyatım bunlar de yayınla internette. Her bayi kendi imkanlarıyla o araçları allasın pullasın satsın indirimi yapan bayi olsun Skoda indirim yapmasın ki marka değeri oluşşun , marka değeri yara almasın

Bana göre skoda elinde kalan arabaları satacam diye 2013 model arabaları satamayacak en azından 2013 aralık ayına kadar.
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2013, 19:30:30 Gönderen: murat kazan »

Çevrimdışı ender_atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat kazan;417672
İMKB gibi skodanın fiyat listesi ne zaman düşüp ne zaman çıkacağı belli olmuyor. bugün bir miktar artırmışlar :)

yıl 2013 oldu 2012 modelleri satmak için fiyatı düşürüyorlar anlarım ama bunu yapmanın başka yollarını bulsalar keşke. Kaç tane 2012 araç vardır ki şuan ellerinde? Dağıt bayilerine 3 er 5 er tane kaçtan satarsan sat benim 2013 fiyatım bunlar de yayınla internette. Her bayi kendi imkanlarıyla o araçları allasın pullasın satsın indirimi yapan bayi olsun Skoda indirim yapmasın ki marka değeri oluşşun , marka değeri yara almasın

Bana göre skoda elinde kalan arabaları satacam diye 2013 model arabaları satamayacak en azından 2013 aralık ayına kadar.

iyi güzelde dostum ozaman her bayi kafasına göre yazıcak fiyat biri ankaradan alıcak biri adanadan sonra burda yazıcaklar ben bu kadar aldım aa ben daha yüksek aldım ozaman ne olucak pahalı satan bayi kazıkçı ucuz satan en iyisi yücenin yaptığı doğru değil ama böyle standart bir şekilde fiyat indirmesi tüm bayiler için gecerli olması doğru ve avantajlı yoksa skoda alıcak kişi gittiği her bayiden farklı fiyat alınca sanki cokmu marka imajı düzgün olucak.

birde benim değeri düşücek diyen arkadaşlara soruyorum her sene alım satan kişimisiniz galerici falanmısınız üzülüyorsunuz siz satana kadar ya fiyat artar yada yeni model cıkar ozaman zaten sizinki değer kaybı olur

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ender_atakan;417671
gecen sene jetta alanlar napsın ozaman sıra bekle al 60bine şimdi oldu 50bin tl o nasıl olcak şimdi hemen skoda yı kötülemeyin bırakın keyfini cıkarın aracınızın

Saygıdeğer ender atakan bu cümleyle ne anlatmak istediniz? Benim bildiğim hiçbir vw modeli böyle değer kaybetmez aksine dizel modeller kar beli ettiriyor. Saygılar...

Çevrimdışı frictus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ender_atakan;417674

birde benim değeri düşücek diyen arkadaşlara soruyorum her sene alım satan kişimisiniz galerici falanmısınız üzülüyorsunuz siz satana kadar ya fiyat artar yada yeni model cıkar ozaman zaten sizinki değer kaybı olur

Bir aracı alırken ikinci el satışta ne kadar zarar edeceğimi düşünürüm. siz böyle yapmayabilirsiniz. İkinci eli kuvvetli olan araçlarda doğru satış stratejisinin önemi örnekleriyle önümüzde. Toyota- vw bunu yaparken suzuki mitsubishi skoda gibi firmalar malesef o satış fiyatında ve bayi kontrolünde yetersiz oldukları için yıl içerisinde hatta aynı zaman dilimi içerisinde büyük fiyat farkları oluşturarak aracın ikinci elinde büyük zarar edilmesine veya müşteri güvensizliğine yol açıyorlar. buna üzülmek için galerici olmaya gerek yok sanırım.

Çevrimdışı ender_atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: haberci;417675
Saygıdeğer ender atakan bu cümleyle ne anlatmak istediniz? Benim bildiğim hiçbir vw modeli böyle değer kaybetmez aksine dizel modeller kar beli ettiriyor. Saygılar...

merhaba,

arkadaşım bu aracı gecen sene mez'den 58,800tl ye aldı şimdi kaç para bir bakın

Jetta 1.2 TSI 105 PS   Highline   49.300 tl + 950 tl metalık boya

hangi araç kar ediyor ben görmedim ancak nasıl kar ederiz biliyormusunuz euro artar araçlara biner fiyat sende almışındır ucuza sıfır yükseldiğinden sende az zararla veya kafa kafaya satarsın. yada ilk yeni kasa cıkar alırsın tanıtım fiyatı hesabı sonraki gelen arabalara fark bindirirler ozamanda böyle olur

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Biraz daha sabretsek daha mantıklı olmayacak mı. Mart ayından sonra bu aracın fiyatı yine 80.000'i bulacak. Eğer şu an aracınızı satma derdiniz yoksa bu telaş niye?

VW'e sövüp sayıyoruz, o fiyata araba mı olur diyoruz, gidip muadili Skoda alıyoruz, şimdide niye bunun fiyatı düşük diye dövünüyoruz. İnsanoğluyuz, tabiatımızda var :) Dediğim gibi aracınızı satma derdiniz yoksa 2 ay sabredeceksiniz ondan sonra yine tavan fiyatların gelmesiyle araçlarımız yine değerlenecek. Bu kadar dövündüğünüz boşa olacak yani :)

Çevrimdışı frictus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
maksat tabiki kar etmek değil ama büyük zarar etmemek.

Çevrimdışı ender_atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: frictus;417678
Bir aracı alırken ikinci el satışta ne kadar zarar edeceğimi düşünürüm. siz böyle yapmayabilirsiniz. İkinci eli kuvvetli olan araçlarda doğru satış stratejisinin önemi örnekleriyle önümüzde. Toyota- vw bunu yaparken suzuki mitsubishi skoda gibi firmalar malesef o satış fiyatında ve bayi kontrolünde yetersiz oldukları için yıl içerisinde hatta aynı zaman dilimi içerisinde büyük fiyat farkları oluşturarak aracın ikinci elinde büyük zarar edilmesine veya müşteri güvensizliğine yol açıyorlar. buna üzülmek için galerici olmaya gerek yok sanırım.

toyota neden almadınız efendim ozaman bende böyle sorarım dostlarıma.

benim cevrem geniş biraz bir komşumda yaris vardı şuan sıfırı 45 küsür bildiğim kadarıyla dizel model. vw aldı gecen ay 31bine zar zor verdi sahibinden ilanlara bak dolu var alan yok. toyota neden az zarar ettirdi müşterisine biliyormusun japonlar neden almanlar karşısında caresiz kaldı bu yıl japon yeni dolar fırlayınca rekabet edemediler fiyatlar şişti hepsi afrika ingilterede yapılıyor bir cok japon araç ama yinede pahalı buda son 2 yıla yansıyınca ne oldu daha önce alanlar şimdiki sıfıra göre değer bicip az zararla veya aldığı fiyata verdiler. ben şahsen ikinci eli iyi zannederek 1,4 peugeot motoru yerinden kalkmayan bastığında mazot yakan kilosu fabia'dan hafif toyota corolla ya 52bin vermem gider babalar gibi superb alırım