škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yetim buza teslim oldu :(

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Blackhawk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar aslında ayrı bir konu açarak gereksiz yere kalabalık yaratmak istemezdim fakat diğer arkadaşlarından gözlerinden kaçabilir düşüncesi ile başlık açtım

Dün yaşadığım talihsiz bir deneyimi sizle paylaşmak isterim. Öncelikle aracımdan çok memnunum 8 aydır kullandığım aracımı hiç problemsiz diyecek şekilde kullanıyorum diyebilirim

Dün akşam saatleri bildiğiniz üzre ülkemizde çoğu bölgede kar yağışı vardı dolayısı ile yaz lastiklerim ve aracım bir sınav atlattı yalnız biras çıkıntı çektim araç yoğun kara rağmen karlı zeminde güven verdi ama buzlu zeminde yaşadığım deneyimi paylaşmak isterim aracımızda bulunan ASR (Patinaj önleyici sistem) sistemi beni çok zor duruma düşürdü... :) hafif yokuş yukarı seyir halinde iken bir anda kendimi buzlu bir zeminde buldum ve gaza dokunduğum halde tekerleklerin dönmediğini anladım ve durdum daha doğrusu ayağımı gazdan çektim,daha sonrasında aynı şekilde gaza bastığımda hareket etmediği gibi gazı köklememe rağmen devir almadıda ! Daha sonrasında Aracın ASR sistemini devre dışı bırakıp vitesi - manuel vites konumuna aldım ve sağlı sollu manevralarla 50 metre kadar malesef patinaj çekerek ilerledim...bu süreçte araçta ABS Ve Direksyon Arızası hataları yandı düz zemine geldiğim anda aracı stop edip yeniden marş yaptım ve hatalar tahmin ettiğim üzre o ankı kullanım şeklimden ötürü hata vermişti...Beni üzen ise teknolojinin belkide bazı yerlerde avantaj iken bazen tamamen çözümsüzlüğe götürdüğünü gördüm sanırım yerimde bir bayan olsa kalakalırdı otobanda.

Yeti yi çok beğeniyorum ama buzlu zeminde bana göre yaz lastikleri sınıfta kaldı buda yetinin değil benim hatam idi yani buzla karşılaşmam düşüncesi ile yola çıkmayın söförlük deneyim vs buzda pek işe yaramıyor.... saygılar

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Lastik yoksa aracın yapacağı bir şey yok. Kış lastiği buzda işe yaramıyor, takma kafana  ;)

Çevrimdışı coolpassenger

• Yeti2.0TDİ4x4DSGOCTtuning
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
4x4 bir yeti sahibi olursanız hiç sorun yaşamazsınız.

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Alıntı yapılan: coolpassenger;417457
4x4 bir yeti sahibi olursanız hiç sorun yaşamazsınız.

hiç olmasa bile biraz yaşardınız sonucunda 4x4 bile olsa lastik konuşuyor

Çevrimdışı coolpassenger

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
michelin pilot alpin 245x45x17 hiç sorun yaşamadım allahıma bin şükür.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
lastik çok ama çok önemli, geçtiğimiz pazartesi yolda kalan 4*4 leri, bmw, audileri vs saymaya bile gerek yok yanlarından geçip gittim onlarsa yolda kala kalmışlardı

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda2;417460
hiç olmasa bile biraz yaşardınız sonucunda 4x4 bile olsa lastik konuşuyor

Asfalt Lastikli Bir 4x4 :kiki:

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ASR normal zamanda güzelde, karda gerçekten eziyet. Aynı şey başıma geldi benimde geçen sene. Aracı yerinden kaldıramadım. Evin önü hafif rampa. 5m ilerlesem zaten sorun olmayacak, ondan sonrasını gidebilecem. Sen gaza bastıkça o daha çok engelliyor. ASR'yi kapattım ondan sonra hafif patinaj çekerek çıktım o 5m'yi.

Çevrimdışı coolpassenger

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
kaptan52 asfaltta arazi lastiği kullanacak halimiz yok ya. ha ha ha

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lafım Size Değildi Madem Üstünüze Almışsınız , Asfaltta Kullanılacak 4x4 Ün Amacı Nedir :)

Çevrimdışı fbatuk

• Česká ŠŠkoda
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;417453
Lastik yoksa aracın yapacağı bir şey yok. Kış lastiği buzda işe yaramıyor, takma kafana  ;)

Katılıyorum. Buzlu zemin + rampada 4 çekerlere de geçit yok. Buz apayrı bir şey.

Çevrimdışı coolpassenger

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
yolda kalma korkusu olmadan araba sürmek. nerde olursa olsun.

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dun bir  Range Rover in kayarak benzinlige girdigini gorunce, ne araba ne lastik, insan arkadas insan.

Çevrimdışı demirhan

• Elegance Hastası
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Asr yi yokuşta deneme fırsatım olmadı ama kışın kar üstünde araba asr ye yüklendikçe bende inadına gaza yükleniorum bi sıkıntı yaşamıyorum ama mühendisler asr iptal düğmesi koyduklarına göre her zaman işe yarar birşey degil demekki :)

Çevrimdışı crgn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaslar. ASR yi nasıl devre dışı bırakıyorsunuz?
modelden modele değişiyormu bilmiyorum ama eğer vitesin arkasındaki araba iconlu ve altında off yazan tuşsa eğer ben onu ESC iptal dugmesi olarak biliyorum. baska bir yerlerde düğmemi var ki?
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2013, 20:44:17 Gönderen: crgn »