škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kasko

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tuncayAmir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
mrb arkadaşlar 2001 model 1.4 16v fabiam var kasko yaptırmak istiyorum nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tuncayAmir;418283
mrb arkadaşlar 2001 model 1.4 16v fabiam var kasko yaptırmak istiyorum nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.
@tuncayAmir,
Özel kaskoyu kast ediyorsunuz her halde. Aracınız 12 yıllık. Maliye Bakanlığının bu konuda listeleri var aracınızın bu listeki değerine göre kasko yapıyorlar ve bu değer genellikle piyasa ederinin bir miktar üstünde. Benim 2006 için 16-17.000 TL aralığı verilmiş ki piyasası 33.000 km full aksesuarlı için 21-22.000 arası. ve üstelik %60 indirimli 651 TL tuttu.İlaveten ehliyet indirimi, gibi ufak tefekte olsa indirimler var.
Bu fiyat AKSA için. Bazı sigorta şirketleri 20-70 TL arası daha yüksek olabiliyor. Yani bir standartta yok, ki 2013 için yine okkalı bir zam geliyor. Şahsen sigortada bu son senem. Yenilemiyeceğim. Neredeyse 1999 başından beri sigorta yaptırıyorum. 1 krş tazminat almadım. Kazam bile yok. Sıfır araç alırsam garanti süresi dahilinde yaptırırm o kadar.
Eğer yaptırmakta ısrarlı iseniz sigorta şirketlerininin acentalarını gezin en düşük fiyat verene yaptırın

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınızın yaşından dolayı kasko yaptırmanız zor olacaktır bence. 10 yaşından büyük araçların kazaya karışma olasılığının yüksek olması düşüncesiyle buna sıcak bakmıyor sigorta şirketleri. Ama yine de kasko yapacak bir şirket bulacak olduğunuzu varsayalım, aynı nedenden dolayı yüksek bir prim ödemenizi isteyeceklerdir. Aracıma, 2005 yılından bu yana (0 km.) kasko yaptırıyorum. Başlangıç priminin yarısının da altına indi artık ama bu kadar zamanda kaskoyu hiç devreye sokmadım. Sevineyim mi, üzüleyim mi bilmiyorum :) şaka bir yana, her kaza yalnızca maddi hasarla sonuçlanmıyor. Bu yıldan sonra ben de yenilemeyi düşünmüyorum. Çünkü artık zorunlu sigorta primleri de inanılmaz oranlarda arttı.

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende geçen gün dubai kaskoya gittim 2005 model 36 bindeki aracima kasko yaptırmak için 2000 tl istedi aracın değeri ne ki ben yılda 2000 tl benzin yakmiyorum.vazgeçtim.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bazı sigorta şirketleri araba yaşına bakarken bazılarıda sürücü yaşına bakarak fiyat yükseltiyorlar. 30-50 yaş aralığında olan sürücüler en makulü şirketler için. daha gençler fevri davrandığı; daha yaşlılar sağlık probleminden dolayı kazaya meyilli olacağı için fiyatlar buralara çıkıyor.

Çevrimdışı tuncayAmir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar öncelıkle ılgınıze teşekkürler anadolu sigortadan yaptırdım bugün başka sigorta şirketleri 2001 model 12 yaşındaki araça 2.570 bi başka şirket 2.150  ama anadolu 1.559 lıra dedi arasındakı farkı sordum hiç bi fark yok ben askeri per. oldugum ıcın bana %30 indirim yaptılar vs. vs. işin açıkçası bazı sigorta şirketleri 12 yasındakı araca sogırta yapmak ıstemedıklerı ıcın fiyatı cok cıkartıyor veya 10 yasından buyuk dıe yapmıyorlar ben derım anadolu sıgorta iii sizce?

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yuh artık diyorum benim 2.0 tdi superb bile 2300 civarı idi. üstelik aracı 113.000 tl'den gösterdiler.