škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti Yakıt Tüketim Değerleri-Ana Konu

fcakir28 · 567 · 274916

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı HFG35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben 1.2 tsi ile şehir icinde 8-8,5 şehir dışında 9-9,5 yakiyorum... Ayagima hakim olabilsem şehir dışı 6lı 7li rakamlara dusebiliyor...

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cihanaydemir;473279
Ş.içi 40 krş Ş.dışı 36 krş 12.tsi dsg sizce çok mudur normalmidir?

ş.içi benimkide aynı. geçen hafta İZMİR - ANTALYA 1050 km uzun mesafe yol yaptım 33 kr yaktı, ortalama 6,4 lt seninki 7 lt civarı yakmış, kullanım tarzını bilmiyorum ama ben pek 100 km yi geçmedim sadece aydın otobanında 120 civarı gittim ve klimada yolun % 70 açıktı benim araç da dsg

Çevrimdışı cihanaydemir

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende çok sürat sevmem sakin gitmeye çalışırım ama sanırım buji ve kablolarını değişmem gerekicek bodrum girişinde 3. Buji kablosu bitti ve araç teklemeden dolayı çekici ile servise gitti sanırım tsi ın kronik sorunuymuş...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cihanaydemir;473450
Bende çok sürat sevmem sakin gitmeye çalışırım ama sanırım buji ve kablolarını değişmem gerekicek bodrum girişinde 3. Buji kablosu bitti ve araç teklemeden dolayı çekici ile servise gitti sanırım tsi ın kronik sorunuymuş...

Ben 87.000 km.de sattım, hiç sorun olmadı.
Hatırladığım kadarıyla da ilk kez kablo sorunu duyuyorum.

Çevrimdışı cihanaydemir

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bi tanıdığın jettasında da aynı sıkıntı oldu kablo değişip araç yola devam etti her araçta olmayabilir

Çevrimdışı bayelektronik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar tam 2000 km, 1500 km şehirdışı 500 km si şehir içi 625 tl lik benzinle klima hep açık araba hep 5 kişiydi. 1.2 tsi dsg

Çevrimdışı bayelektronik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar benim aracımda silecek kolunda buton yok.ortalama değerleri göremiyorum.yokmu bunun baska yolu

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bayelektronik;474933
Merhaba arkadaşlar tam 2000 km, 1500 km şehirdışı 500 km si şehir içi 625 tl lik benzinle klima hep açık araba hep 5 kişiydi. 1.2 tsi dsg

Aracın hacim ve ağırlığına göre çok güzel bir tüketim değeri. Üstelik 5 kişilik yük ve klima da varken :ok:

Çevrimdışı buraksamira

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: buraksamira;475206
62 kuruş ??? Yapıyor sanırım aşırı geldı bana

benim maksimum 45 kr yakiyor bence de fazla ama kullanim tarzina ve yerine göre büyük farklar ortaya çika bilir

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: buraksamira;475206
62 kuruş ??? yapıyor sanırım aşırı geldı bana

Alıntı yapılan: mşah;475214
benim maksimum 45 kr yakiyor bence de fazla ama kullanim tarzina ve yerine göre büyük farklar ortaya çika bilir

Acep ben mi yanılıyorum beyler?

625/2000 = 31.25 kuruş :confused:

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
5-6 aylık 2000 km lik ortalama tüketimim 7.3 lt, ort.hız 29 km. bence bu tüketim çok makul 100 tl ile ortalama 270 km civarı geçiyorum  bazen 10 aşağı 10 yukarı yol durumuna göre değişiyor ben bu tüketimden memnunum. önümüzdeki ay tam 1 yıl oluyor aracı alalı ve kısmetse servise girecek ve araç daha 9000 km de o yüzden dizeli hiç aklımdan bile geçirmedim bence bana en mantıklı geleni yapmışım

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bugün bayram gezisi yaptık biraz 180 km yol yaptım stabilize yol 90 km yi geçmedim malum hız sınırı git gel 5.8 lt ortalama, ortalama hız 58 km. ortalama 28 kr yakmış
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2014, 17:12:51 Gönderen: mşah »

Çevrimdışı vedat77

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,2012 model yeti greenline 1,6 TDI 30.000 km bakımından sonra şehir içi ortalama yakıt değerleri 7,4 lt oldu daha öncesinde 6,2 lt idi neden bu şekilde oldu anlamış değilim perfosmanlıda kullanmıyorum sakin kulllanan birisiyim

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Havalarin soğumasi ile birlikte tüketimde normal olarak artiş olur