škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti Yakıt Tüketim Değerleri-Ana Konu

fcakir28 · 567 · 275308

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biraz performans yüzünden biraz da ekonomik yönden dizel tercih ettim ama dediğim gibi 1.6 TSI olsa kesinlikle tercih ederdim 1.4 TSI ve 1.6 TDI arasında azımsanmayacak bir tork farkı var.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu hafta sonu yapmış olduğum ş.dışı yolculuğumda 467 km lik ortalamam yol bil. göre 7,6 lt,( aküyü söktüğüm için kendi hesabım karıştı ), ort. hız 72 km. Otobanda 5-10 dk kadar 180 km hızla gittim onun dışında 130 un altına düşmedim. Bölünmüş yolda 110 km hızın altına pek düşmedim. ort. hızın düşük olması sağda solda çok durduk ve motoru soğutmak için boşta bayağı çalıştı, aşağı yukarı 150 tl lik benzin yaktım.

Çevrimdışı Poseidoneptune

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Akü başını söktüğünüzde yol bilgisayarı sıfırlandı mı ?  

genel ayarlarınız fabrika ayarlarına döndü mü ?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Poseidoneptune;569477
Akü başını söktüğünüzde yol bilgisayarı sıfırlandı mı ?  

genel ayarlarınız fabrika ayarlarına döndü mü ?

Yol bil. sıfırlandı trip 2 ortalamaları gitti ama genel ayarlar değişmedi. Yalnız DSG daha kararlı çalışmaya başladı sanki 1 nci viteste genelde titreme oluyordu şimdi bayağı azaldı gibi.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;569475
Bu hafta sonu yapmış olduğum ş.dışı yolculuğumda 467 km lik ortalamam yol bil. göre 7,6 lt,( aküyü söktüğüm için kendi hesabım karıştı ), ort. hız 72 km. Otobanda 5-10 dk kadar 180 km hızla gittim onun dışında 130 un altına düşmedim. Bölünmüş yolda 110 km hızın altına pek düşmedim. ort. hızın düşük olması sağda solda çok durduk ve motoru soğutmak için boşta bayağı çalıştı, aşağı yukarı 150 tl lik benzin yaktım.

Mehmet aracının bu performanslı kullanım ile yakıtı gayet makul değerlerde.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rocky62;569883
Mehmet aracının bu performanslı kullanım ile yakıtı gayet makul değerlerde.

Bence de normal değerler gerçeği kişiye göre degisir ama önceki 1,2 micra'ya göre en fazla 1 - 1,5 lt  fazla yakıyor o da normal. Aracın rüzgâr direnci, 225 tabanli lastikler ve kilo farkına rağmen bu tüketim değerleri benim için normal daha az yakması için çok ekstrem durumlar ve donanım olması lazım.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bir önceki 1.6 atmosferik benzinli manuel Corolla (E15) kasa aracımla bahsettiğin değerler ve biraz üstünde yakıyordum kaldı ki Corolla 1370 kg ve rüzgar direnci çok daha düşük bir model.

Çevrimdışı mtn34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, 1.6 tdi dsg yeti aracimi 23.400km de satin aldim daha bir ay oldu biradada paylasmistim, haziran 2015 cikisli bakimini yag degisimini nasil ne zaman  nerede yapildi bilmiyorum daha dogrusu yapildimi/degistirildimi bilmiyorum aracimi genelde sehir icinde kullandim ilk depomu bitirdim.
Sonuc ort. tuketim 8.6.
2. Depo basladim, fakat beklentilerimin cok uzerinde tuketimi, benim kullanimimdanmi kaynakli anlamadim.
anormal sayilirmi bilmiyorum oto.vites tecrubem daha once olmadigi icin soruyorum bazen gaz pedali basmama ragmen tepkisini gec yansitiyor ve sonrasi aniden roketliyor,bu normal olmasa gerek.
Bakima 7000 km var trafige cikis tarihine bakarsak seneyi devriyesinede yaklasik 1.5 ay gibi.

cepten

Çevrimdışı Poseidoneptune

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 1.2 TSI yeti ile istanbul içinde o litreleri görmüyorum.

Aracın 15.000 km de ilk bakımının olmuş olması gerekiyor. Bence servise bir sorun bakım serviste mi yapılmış ? yapıldığı tarih baz alınarak 1 sene veya 15.000 km sonra bakıma girmeniz gerekiyor normalde.

Çevrimdışı mtn34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Servise sordum yuce ye,
Kayitlarda gozuken 10. Ayda yukselende 16 binde ilk bakiminin yapildigini 2. Bakiminin 31.000kmde veya seneyi devriyesinde hangisi once dolarsa.
Durumunu anlattim servis sefi arac icin randevu alin birakmaniz gerekebilir dedi ayni gun zor diyor kullanimimdanmi kaynakli yoksa baskaca bir problemin olup olmadigini anlamari icin test etmeleri gerekiyormus.

Çevrimdışı mtn34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yukselinide aradim 01 mart itibariyle garantili servisi birakmislar, hayirli olsun.

cepten

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mtn34;571169
... aracimi genelde sehir icinde kullandim ilk depomu bitirdim. Sonuc ort. tuketim 8.6.
2. Depo basladim, fakat beklentilerimin cok uzerinde tuketimi, benim kullanimimdanmi kaynakli anlamadim.

Metin Bey merhaba!
Araç dizel olmasına rağmen çoğunlukla kısa mesafelerde ve yoğun trafikte kullandıysanız (bol rampalı yollar da cabası) 8.6'lık tüketim çok da fazla değil.

Çevrimdışı mtn34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
[MENTION=7795]Toygar[/MENTION] kullanimim evet kisa mesafe de uzun masafede durkalkta yokusta,
ortaya karisik klasik istanbul kullanimi, fakat yinede cok geldi, Bu konuya bi goz attim benzinliler haric bana yaklasan yok haliyle sıkıntı yaptim, servisle gorustum test etmeleri gerekiyormus, yani sen agresif kullanmissindira getirecekler de ben o duruma dusmemek icin kasim kasim kasliyorum zaten kullanirken abanmiyorum v.s. kabahati kendimde olsa beni degistirmem de aracta sorun var mi olasi ihtimal nedir bunuda bilmeden icim rahat etmeyecek.

cepten