škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti Yakıt Tüketim Değerleri-Ana Konu

fcakir28 · 567 · 275677

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Poseidoneptune

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Geçen hafta İzmit çıkışlı olarak Kaş' a bir seyahet gerçekleştirdim.

710 km yol 45 litre benzin yaktım 195,34 Tl benzin aldım. Ortalama hız 84 km/saat  ortalama tüketim 6.3 lt/100 km gösteriyordu.
Dönüş yolunda ise 708 km yol 48,54 litre benzin 213 TL benzin aldım. Ortalama hız 89km/h ortalama tüketim 6.6lt/100km.

Nasıl tüketim sizce ?

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Metin kardeş 1.6 dizel DSG için yakıt gerçekten çok yüksek aynı araçları kullanıyoruz bende oldukça agresif kullanımlarda ve performanslı kullanımlarda dahi böyle bir değerle karşılaşmadım önceki sayfalarda paylaşımlar yapmıştım. Uzun yol ve ortalama yakıt değerlerim fabrika verileri ile nerede ise aynıdır.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mtn34;571355
@Toygar kullanimim evet kisa mesafe de uzun masafede durkalkta yokusta, ortaya karisik klasik istanbul kullanimi, fakat yinede cok geldi...

Peki, uzun yoldaki tüketimi nasıl arabanın Metin Abi? :(
Bir de uzun yolda deneyin bakalım...

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mtn34;571317
8.6 dizel rekor kirdim desene

Bugün servise uğradım benim motorun güncellemenin eski olduğunu gördük ama yenisi de yuklenmiyor sadece DSG  ye varmış ona yükledik, velhasıl dizeller için çok fazla güncelleme varmış, belki motorun fazla yakmasının sebebi bu olabilir motor güncel olmayabilir

Çevrimdışı mtn34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, cevaplar (ilgi ve alakaniz) icin tesekkur ederim.
Uzun yol yapmayi bende dusundum lakin sonucta donecegimiz yer yine kisa yol,  degerler dusse dahi tekrar yukselecektir.
Pazartesi servisten randevu alip kontrol ettirmekten baska secenek kalmadi gibi,
Hangi servisi onerirsiniz anadolu yakasinda.

cepten

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Poseidoneptune;571407
Merhaba,

Geçen hafta İzmit çıkışlı olarak Kaş' a bir seyahet gerçekleştirdim.

710 km yol 45 litre benzin yaktım 195,34 Tl benzin aldım. Ortalama hız 84 km/saat  ortalama tüketim 6.3 lt/100 km gösteriyordu.
Dönüş yolunda ise 708 km yol 48,54 litre benzin 213 TL benzin aldım. Ortalama hız 89km/h ortalama tüketim 6.6lt/100km.

Nasıl tüketim sizce ?

Onur 6 lt nin altına düşürmek çok zor, ort. hıza göre değerler normal, bu araç için bu değerler makul, ama ben geçen gün bu değerleri tutturdum tabi her zaman değil :)

Çevrimdışı Poseidoneptune

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mehmet kardeşim değerler süper devamını dilerim ben uzun yolda en düşük 4.6 gördüm daha aşağısına düşüremedim tabi bu yakıt olayını etkileyen sayısız faktörler var.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Poseidoneptune;571512
22 km deki değerler sanıyorum bunlar :)

Evet 22 km çok sakin kullandım ve pek trafik, yokuş, iniş de yoktu.

Alıntı yapılan: rocky62;571607
Mehmet kardeşim değerler süper devamını dilerim ben uzun yolda en düşük 4.6 gördüm daha aşağısına düşüremedim tabi bu yakıt olayını etkileyen sayısız faktörler var.

Güzergah Buca, Altınyol'dan, Çiğli. Bu değerleri normal kullanımda pek görebileceğimi sanmıyorum ancak ara sıra bu tarz kullanımlarda kendimizi avutuyoruz :o

Çevrimdışı timsah

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bir kaç kez hesaplama yaptım.. Biraz zorluyorum aracı ama ortalama 35 kr. yakıyor..

2010
1.2
TSİ
DSG

Ortalama tüketim değeri: 8.3 lt. / 100 km.

Fabia'da hemen hemen aynı yakıyordu.. O yüzden bazen soruyorlar tüp taktıracak mısın diye.. Fabia'da düşünmemiştim Yeti'de de düşünmüyorum..

Çevrimdışı mtn34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,
Son durum raporunu paylasayim.
* oncelikle oguslar skoda servise gittim servis yetkilisine durumu anlattim.
Ort -2 de gorunen enson 8.1/km 100 kedilerine soyledim tepki sifir, enson hangi servise gitmis ne degismis ne yapilmis bi bakalim dediler hersey normal periyodik islemler yapilmis,
O tarihten (10.ay) sonrada herhangi bir yazilim da cikmamis, dolayisiyla makinaya bile (israrima ragmen) baglamaya gerek gorulmedi. Yani dedigi 9, 10, 11 hatta 12 km gibi ort. gorursem o zaman bir problem var yoksa ort. 8.2 yada 8.6 km sikinti yokmus.
Eyvallah deyip geri dondum fakat rahat duramadim hafta sonu koye kacayim dedim uzun yol yapip sonucuda gorurum ve sizlerlede paylasirin dedim.

* sonuc son 300km 128km hiz sabitleyici ile (%90 ni)
ort.-1 de yazan 6.2km
Genel
ort-2 de yazan ise 6.8km ort.hiz 37km
Son yolculugum toplamda 1350km yakin.

cepten

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
@ mtn34 uzun yol ortalamanız yine biraz  yüksek gibi lastik basınçlarını  kontrol ettiniz mi

Çevrimdışı mtn34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yola cikmadan lastik basinclarimi ayarladim.
Aranizda 1.6 tdi aracini 10.ay dan buyana bakima sokan veya yazilim guncelleten varmi ?
Neden soruyorum, acaba aractaki bu son yazilim  yakit acisindan comert mi yazilmis [emoji2] , daha oncesi yakiti normalmiydi ayni miydi malesef bilmiyorum arac 1.5 aydir bende o yuzden soruyorum.

Ayrica kisa farlarin gorus ayari varmi ?  ben bakindim bulamadim.
Uzunlari yakamadigim yerlerde kisa mesafe yi gosterdiginden bayagi bi sıkıntı yasatti.

cepten
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2016, 13:00:38 Gönderen: mtn34 »

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Metin Abi(mtn34), siz en iyisi yüce Oto'nun Küçükyalı'daki merkez servisine gidip arabayı bir gösterin, durumu anlatın.

Çevrimdışı mtn34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Haklisiniz gecen randevu alamamistim yogundular tekrar deneyeyim.

cepten