škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti Yakıt Tüketim Değerleri-Ana Konu

fcakir28 · 567 · 274809

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bulentperu

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tekrar oldu pardon..
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2016, 14:05:13 Gönderen: bulentperu »

Çevrimdışı bulentperu

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mehmet bey 3.997lt. 4lt. değil,  lütfen. ..
;)
Min. yaktirmak için çok dikkat ettiğini söylüyor.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bulentperu;585556
Mehmet bey 3.997lt. 4lt. değil,  lütfen. ..
;)
Min. yaktirmak için çok dikkat ettiğini söylüyor.

Sizin bu iş aynı satış politikasına benzedi 3,99 az 4 göze çok geliyor :) ama özen gösterilmiş olması  taktir etmek gerekir
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2016, 17:41:06 Gönderen: mşah »

Çevrimdışı bulentperu

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Darıca- Antalya- Side-Antalya-Armutlu tatil guzergahimiz.
2 yetişkin, 2 çocuk, dolu bagaj.
Klima surekli açık.  
Hız 80-120 arasında.
Gidiş 5.0lt
Dönüş 4.7lt
Yol bilgisayarı ve pompa ilk defa %100 aynı çıktı!!!

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizelin farkı yine ortada, 1500 km lik mesafede benden 100 tl daha avantajlısınız o da benim için 350 km civarı bir menzil demek. Ama yinede ben çok şükür benimkinin yakıtından çok memnunum. Bende çarşamba günü Ayvalığa gittim Cunda Adasına trafik berbat çok kalabalık klima hep açık sonuç bu.

Çevrimdışı bulentperu

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
@msah
Mehmet bey, 6.1lt, hemde trafik varken, çok iyi değer. Ben sizin sarfiyatları takip ediyorum, dizele heves etmenize hiç gerek yok!! Sürün keyfini TSI 'ın.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=6682]bulentperu[/MENTION] Aynı aracı kullandığımız için 5 lt leri görünce ister istemez insan özeniyor ama ben yılda 10K km ancak yaptığım için dediğiniz gibi Dizel benim için gereksiz. İleride lastikleri değiştirirsem tabanları 225 ten 215 yapmayı düşünüyorum buda tüketimi 0,5 lt etkilese bazen gaza gelip 5-6000 devir çeviriyoruz orada kullanırız :).

Çevrimdışı bulentperu

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de genelde şehiriçi ve kısa mesafe kullanıyorum, 6-7 ortalama geziyorum. 1.2 dsg ile de 8-8.5 geziyordum. 10-12k yılda yapınca çok bi fark olmuyor gibi gözükse de pompada insan mutlu oluyor. Unutmadan; ben tdi 'ın şehiriçi sesinden şikayetçiyim,  tsi 'ı arıyorum hala...

Çevrimdışı sungurf

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar.1.2 tsi dsg.  Izmir-istanbul cok sakin ve 100km hizi gecmedim.bagaj tam dolu.2 yetiskin bir çocuk yol bilgisayari verisi 5.3lt -100km verdi.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=6682]bulentperu[/MENTION] Bende yılda 7 bin km yapıyorum ve neredeyse tamamı uzun yoldur dizel tercih ettim yakıt ekonomisi bir yana performans ve tork olarak 1.2 tsı ile kıyaslanamaz ama tabi zevkler ve renkler tartışılmaz ben dizelin sesinden rahatsız değilim çok aşırı gürültülü değil ama tabi ki bir benzinli gibi de değildir. Bu konuda bir kaç defa paylaştım aracım 100/5.2 lt yakmakta bu bazen biraz daha sakin kullanımda 100/4.5 lt kadar düşmektedir şu an ki motorin fiyatlarına göre km de 18 - 20 krş yakmaktadır.
« Son Düzenleme: 21 Eylül 2016, 16:45:14 Gönderen: rocky62 »

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bulentperu;590290
Ben de genelde şehiriçi ve kısa mesafe kullanıyorum, 6-7 ortalama geziyorum. 1.2 dsg ile de 8-8.5 geziyordum. 10-12k yılda yapınca çok bi fark olmuyor gibi gözükse de pompada insan mutlu oluyor. Unutmadan; ben tdi 'ın şehiriçi sesinden şikayetçiyim,  tsi 'ı arıyorum hala...

Önceki 1,2 Nissan Micra ile ş.içi 6,5 lt civarı geziyordum aynı şartlarda Yeti ile  7,5-8 lt arası geziyorum araçların arasındaki farka bakınca yakıt olarak bana fazla tüketim farkı var gibi gelmedi ve şimdiye kadar hiç dizel aracım olmadığı için yakıt alırken o duyguyu hissedemedim ama dizeli'de sevmediğim için ve km dolayı pek sıkıntı yapmıyorum.

Alıntı yapılan: sungurf;590591
Merhabalar.1.2 tsi dsg.  Izmir-istanbul cok sakin ve 100km hizi gecmedim.bagaj tam dolu.2 yetiskin bir çocuk yol bilgisayari verisi 5.3lt -100km verdi.

Rüzgarı arkanıza alıp gitmişsiniz herhalde :) 5,3 lt büyük başarı. Benimki 6 lt  ye anca yaklaşıyor o da çok zor.

Çevrimdışı HakanBey

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende hem octavia a7 2016 dsg diesel var hemde yeti 2014 desg diesel var yeti neredeyse octinin 2 katını yakıyor

Çevrimdışı bulentperu

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nasil yani? Mesela Octinin 6lt yaktığı yerde Yeti 12lt mi yakıyor???