škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti Yakıt Tüketim Değerleri-Ana Konu

fcakir28 · 567 · 274748

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;618758
... Kısmetse bu hafta sonu aynı güzergahı fakat ters yönde bende kullanacağım 4 yada 5 yetişkin olarak, bakalım bizim tüketim değerleri sonucu nasıl olacak...

Oooooo, istanbul cehenneminde ne işin var Mehmet? Minibüs, beton mikseri, hafriyat kamyonu, taksi şoförleri ve gördükleri her boşluğa balıklama dalan motosikletçilere(özellikle pizza, lahmacun vb. servisi yapanlar)dikkat et ve uzak dur :ok::gaz:

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=7795]Toygar[/MENTION]

Düğün var onun için geldik Ali ama dakika bir gol bir 1 saat dur kalk trafik kendimden geçtim kurtulana kadar, iyi ki DSG yi yakmadık İzmir'de böyle trafik hiç görmedim , yollar biraz aksiyonlu ama çok şükür sağ salim geldik.
Şimdilik geliş ortalamam 4 yetişkin full klima açık 110 km altı pek düşmedim o trafiğe rağmen Bağcılar'a 7,3 lt ile girdik, ort hız 64 km.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hoşgelmişsen :ok:

İzmir'e kurban olayım. İzmir'de olduğun için çok şanslısın. Ben de zaman zaman İzmir'e yerleşmeyi düşünüyorum :)
. Kısmet...

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Hoşbulduk.... Hoşçakalın :). Çok şükür eve döndük.
Ali gerçekten şanslıyım, aslında herkesin yaşadığı yer kendine güzel gelir ama İzmir'deki sakinlik çok başka, zaten birisi uçuruyordu beni makas atarak geldi arabanın burnunu sıyırdı biraz daha ileride olsam belki takla atmıştık ucuz yırttık. Bu arada İzmir'e bekleriz yerimiz var :D.
Dönüşte yine yarım saat kadar dur kalk trafiğe takıldık klima full açık yine 110 km sabit hız toplam 1044 km 350 tl benzin o da ortalama 6,7 lt yapıyor.  
Dönüş verileri.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8414]mşah[/MENTION]

İyi günler Mehmet :ok:. Sağ-salim döndüğünüz için sevindim. İzmir'e davetin beni mahçup etti. Aynı şeyi ben de yapmak isterdim fakat dükkanın taşınmasıyla uğraştığımız için olmadı :uve:. İzmir'e yolum düştüğünde(Eylül-Ekim'de olabilir) zilinizi çalarım :). Tüketimin bayağı iyi görünüyor. Yolculuğu Ç.Kale üzerinden mi yaptınız?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Allah Razı Olsun Ali canın sağ olsun. Buraya gelirsen muhakkak beklerim, benim de vaktim kısıtlı olduğu için düğünden sonra hemen yola çıktık yoksa bende seni rahatsız ederdim. Bursa üzerinden gidip geldik yeni köprüden geçtik git gel 160 tl civarı ücret verdik gerçeği daha bir sürü HGS den geçtik ama belki daha fazla tutmuştur. Tüketim olarak dizel gibi ekonomik olmasa da benzinli için bence de makul değerler, iyi ki hız sabitleyici var hiç yorulmadan çok rahat geldik.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun süreli yakıt ortalaması

Kısa süreli gece trafiği ortalaması

[/url]

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İzmir-istanbul  klima acik 2 kisi 2 buyuk valiz. Hiz, yol musade ettigi olcude yuksek hizlarda. Daha fazla yakamazdi heralde.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15294]Ercan87[/MENTION]

Ercan naptın hiç mi trafiğe takılmadın bu ortalama hız ile bayağı hızlı gitmişsin ama benzini yakmışsın, acaba lastik havaları uygun değerde değilmiydi, bilmiyorum ama biraz fazla yakmış gibi.

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8414]mşah[/MENTION]

Abi izmirin icinde ve manisanin sehir icinde sadece trafikte yavasladim. Gece yolculuk yaptigim icin onun disinda yollar bostu. Arac yeni bakimdan cikmisti. Lastik havalari vs iyiydi. Araci hep devirli yuksek suratte kullandigim icin fazla yakti. Balikesirden sonra, ozellikle bursadan otobana girdikten sonra ayagimi gazdan neredeyse hic cekmedim diyebilirim. Aslinda okadar basmaya az bile yakti bence :)

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ercan87;619429
İzmir-istanbul  klima acik 2 kisi 2 buyuk valiz. Hiz, yol musade ettigi olcude yuksek hizlarda. Daha fazla yakamazdi heralde.

Merhaba arkadaşlar, bendeki 1.2 TSI Yeti'de de aynı formatta olduğunu düşündüğüm ve VCDS ile bağlandığımda göstergede yazdırılabilecek muhtemel sayı ve şekillere bakınca, ekranının yakıt değerlerini verebileceğini gördüm. Fakat ne fonksiyonel direksiyon ne de silecek kumanda kolunda alt kısımdaki tuş ve ucundeki aşağı yukarı tuşu mevcut değil. Acaba silecek kumanda kolunu böyle bir kolla değiştirirsem yakıt tüketimini ekranda görmem mümkün mü? Ek bir donanım gerekiyor mu? ODB-II üzerinden sağlıklı değer alamadım.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir kaç gün önce İzmir Kemer - Kemer Pamukkale İzmir  yolculuğumda klima zaman zaman açık 5.0 lt yakıt ortalaması ile 1200 km tamamladım şu anki mazot pompa fiyatları ile km de 23 krş

Çevrimdışı YĞT2403

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şehir içi kullanımları 6 lt civarında bu konuda daha önceki sayfalarda resimli yakıt tüketimlerini sık sık paylaştım. En düşük ortalama olarak 3.9 lt /100 km tüketim değerleri yakaladım Yeti fabrika verileri ortalama 4.6/100 km

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bundan sonra Yeti araçlarımıza ait yakıt tüketim değerleri tecrübeleri ve yakıt tüketim değerleri ile ilgili soruları bu başlık altında paylaşalım lütfen. Konu sabitlenecektir. Bu şekilde faydalı ve dinamik bir veri bankamız olacaktır. Bundan sonra tüketim ile ilgili bu başlık haricinde açılacak konular direkt olarak kilitlenecektir.

Konunun amacına uygun ilerlemesi için; tüketim değerleriyle ilgili olarak yakıt türü ve markası, güzergah, trafik durumu, mesafe, trafikte geçirilen zaman, ortalama hız(ayrıca bubortakamı oluşturan kısmi yavaş kısmi sürstli kullanım bilgileriniz, araçtaki yük durumu, lastik marka ve modeli vb. bilgileri de paylaşalım lütfen.

Ayrıca konunun zaman içinde akaryakıt fiyatlarındaki değişim nedeniyle anlamsız hale gelmemesi için tüketim verilerini litre bazında paylaşalım.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...