škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti Yakıt Tüketim Değerleri-Ana Konu

fcakir28 · 567 · 280403

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
5-5,5 lt normal 90 km sabit hızla gidersen ancak 4 lü değerler görülür bence. benimde 75 km lik hızdaki anlık tüketim yolun eğimi anında tüketimi etkiliyor

[youtube]Glw7MbWcizw[/youtube]

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
100 tl ile 270 km, %60 uzun yol kalanı ş.içi, ort.tüketim 7,3 lt, lt si 5,08 tl den 37 kr

Çevrimdışı aslan61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benim aracım da 1500 km de ortalama 6.6 gösteriyo.anca köye sık gidiyorum.köy yolunda ortalama 9 litre.
videodaki gibi o hızlarda sakince gidince 3.5 filan gösteriyo ama tın tın gidiyo araç çok can sıkıcı oluyor.110 km civarı 5.vites ideal bence greenlineler için.bilindiğinin aksine 80-90 da tüketim 110km den daha düşük olmuyor çünkü 5.vites aralığı gayet geniş araçta

Çevrimdışı ZİRAATÇİ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yeni octavia 1.2tsi dsg ortalama yakit tüketimi 4.9 litre yaziyor.bende 1.2tsi dsg yeti var.yetinin ortlamasi 6.6 litre yaziyor.ayni motor değilmi,neden farklilik gösteriyor.acaba yeti ye eski motorlarimi koyuyorlar.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
oktavia da 16 valfli 1.2 tsi var sanırım yetilerin 8 V. oktavianın sürtünme kat sayısı yeti ye göre daha düşük o yüzden bu kadar fark var

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
izmir, eski foça 75 km lik ortalama 5,6 lt, ort hız 53 km. km yaptıkça tüketim yavaş yavaş düşüyor gibi

Çevrimdışı corova

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba, Yeti greenline aracımla geçen İstanbul-Ankara-Nevşehir-Kayseri güzergahında gidiş-dönüş yaptım. Normal sürüşle (120 KM'nin altına düşmeyerek) kullandığım ve daha önce 860 KM yolda bittiğimi gözlemlediğin depoyu bu kez, yavaş bir sürüşle (90-120 KM arasında), çile çekerek de olsa tam 1100 KM yol yaptıktan sonra bitirebildim. 1200 diyenler vardı ve ben de denemek istedim. 90'nın üzerine pek çıkmadan, 55 litreyle 1200 KM yol yapmak işten bile değil. Arabama bir kez daha bayıldım. Ferah ve keyifli sürüş sağlayan Uzun yol canavarı bu :))

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
100 tl lik benzinle 310 km ort. hız 34 km ort. tüketim 6,4 lt. 200 km si uzun yol İzmir'den mordoğan'a gittim geldim inişli çıkışlı biraz arzi o anki ortalamam 5,9 lt idi ort. hız da 53 km. bu arabanın tüketimi beklentilerime göre çok iyi arkadaşla beraber gittik onda clio symbol var 1,4. aralarında 400 kg fark olmasına rağmen aynı ortalamayı tüketmişiz.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç 1 hafta önce 8500 km'yi devirdi. Artık sıkışık olmayan şehir içi trafikte bile 3.7 ile 4.0 litre arasındaki tüketim değerlerini görebiliyorum!

Yeti'm, seni beşik kertmesi diye burun kıvırarak almıştım ama gün geçtikçe sana âşık oluyorum :oly:

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;469216
Araç 1 hafta önce 8500 km'yi devirdi. Artık sıkışık olmayan şehir içi trafikte bile 3.7 ile 4.0 litre arasındaki tüketim değerlerini görebiliyorum!

Yeti'm, seni beşik kertmesi diye burun kıvırarak almıştım ama gün geçtikçe sana âşık oluyorum :oly:

Çok güzel değerler, güle güle kullanın..

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yeti'mi bende çok keyif alarak ve zevkle kullanıyorum. DSG nin konforuyla otomatik ve benzinli bir araç için 35- 40 kr arası tüketim değerleriyle bence ekonomik bir araç.
bu seferki 100 tl lik benzinle 288 km, ort. tüketim 6,7 lt, ort. hız 29 km. önceki 1000 kg lık 1,2 motor aracımdan 1-2 lt fazla yakıyor ve bence bu farka değer.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
100 tl ye 337 km. çoğunlukla uzun yol.kendi hesabıma göre ort. tüketim 5.8 lt. yol bil. göre 6.2 lt

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu gün itibarı ile İZMİR'DEN ANTALYA Beleğe gelmiş bulunmaktayım ortalama tüketim 6,1 lt. 90 -110 km arası sabit hız ve biraz antalya trafiği.
Bakalım dönüşte ne yakacak 200 tl lik benzin aldım 60 km sini şehir içinde geçmiştim, şu an yarım depodan bir çizgi aşağıda. sanırım 350 tl civarı bir benzin tüketimi olacak.

Çevrimdışı cihanaydemir

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ş.içi 40 krş Ş.dışı 36 krş 12.tsi dsg sizce çok mudur normalmidir?