škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti Yakıt Tüketim Değerleri-Ana Konu

fcakir28 · 567 · 274814

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ati başkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar yeti 1.4 tsı uzun yolda 160 stabil gitsek kaç lt yakar ben şehir içi 8-9 lt ile geziyorum araçta yol bilgisayarı yokda ilk kez uzun yola çıkıcam bu araçla

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
90-100 le gidersen 6 lt civarı, 110-120 ile 7-7,5 lt civarı, 160 ta 9-10 lt yi bulur gibi geliyor belki geçebilir de

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Coşkun;494834
yaklaşık 45 km lik bir yolu yoğun sis nedeniyle 85km sabit hızla boş trafikte 3-4 lambada takılarak 3 yetişkin 4.2/100km orttalaması ile gittim ilk defa bukadar az tüketimi yakaladım 4.5 lerde gitdiğim çok olmuştu demekki fabrika verisi için bu şekilde gitmek lazım ayrıca tek kişi olsa idim 4.0 lt yide yakalayabilirdim

Selam!

Durumunuz ilginç... 2-3 defa Ankara-istanbul yaptım(otoyoldan); sollamalardaki anlık hızlanmaları saymazsak Yeti'mi 110-120 km ile sürüyorum ve her seferinde 4.2'yi yakaladım. Fikir vermesi için söyleyeyim ki, bu yolculukların hepsinde hava koşulları iyiydi ve araçta ben dahil 2 kişi vardı.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
15 günlük kullanım sonucu ortalamam 8.4 lt, 100 tl lik benzinle 280 km, 200 km civarı ş.içi  genelde 3-5 km lik kısa mesafe gerisi ş.dışı,
Sanki bakımdan sonra tüketim biraz artı gibi, havalar ısınınca bakalım değişiklik olacak mı

Çevrimdışı 06FSE21

• Skoda Bağımlısı
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Şu ilginç deneyimimi sizlerle paylaşmak istedim.

Sahibi olduğum 2013 1.4 TSI DSG Yeti, daha önceki aracım olan 2007 1,6 MPI Tiptronic Roomster'dan daha fazla tüketiyor.

Tüketim birimini tam sormayın, bilemiyorum. Bunu aylık benzin masrafımla ya da benzinciye uğrama sıklığımla veya aynı uzun yolu giderken aldığım benzin miktarı ile hesaplıyorum.

Biri 2007 teknolojisi ve daha büyük (hacim) motor, diğeri daha yeni teknoloji ve daha küçük... Kullanım şeklim hep aynı...

Sanıyorum tüketim farkının sebepleri arasında Yeti'nin daha büyük lastikleri olmasının (Yeti 225/50/17, Roomster 195/55/15) Yetinin turbo bir motora sahip olmasının, (Her ne kadar çok aktif kullanım yapmasam da bazen devreye giriyor) ve son olarak da Yetinin daha yüksek torklu ve daha yüksek beygire sahip bir araba olmasının payı büyük. Ayrıca Roomster 1210 kg, Yeti ise 1410 kg...

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
100 tl ile 310 km, 100 km si ş.dışı. litresi 4.34 tl, ort.tüketim 7.4 lt, 32 kr
ön lastiklerin havasını 10 kpa. artırdım 230 yaptım ve aracın gidişi biraz daha rahatladı. diğer 100 tl lik tüketim ne olacak bakalım

Çevrimdışı tolga7482

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;501459
100 tl ile 310 km, 100 km si ş.dışı. litresi 4.34 tl, ort.tüketim 7.4 lt, 32 kr
ön lastiklerin havasını 10 kpa. artırdım 230 yaptım ve aracın gidişi biraz daha rahatladı. diğer 100 tl lik tüketim ne olacak bakalım

Başarılı. Ortalama 300 Tllik benzinle İstanbul trafiğinde 800 KM yol yapıyorum ben de.
97

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tolga7482;501490
Başarılı. Ortalama 300 Tllik benzinle İstanbul trafiğinde 800 KM yol yapıyorum ben de.
97

sıkışık trafikte gayet normal bizim izmir trafiği biraz daha rahat.
son iki dolumu totalden aldım excelium daha önce bp den almıştım ve bu kadar gidemiyordum belki havaların biraz ısınmasının da etkisi olabilir ama yinede totale devam

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzergah: ist.-Ankara(436 km)

Genel hususlar: hava yağmur-kar karışık, tek kişi, yarı dolu bagaj, kış lastikleri var

Ort. hız: 88 km

Ort. tüketim: 5.4/100 km

Not: aynı güzergâhta, iyi hava ve yaz lastikleriyle 4.2'lik tüketim değerini elde etmiştim. Bu defa kış lastikleri tüketimi epey artırdı sanırım.

Çevrimdışı bulentperu

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 TSI DSG 'yi satıp, 0 km 2014 greentec DSG Elegance aldım. İlk depoyu fulledikten sonra;
Yaklaşık %80 'i kısa mesafe şehir içi, %20 'si şehirlerarası gibi;
Tam 45 litre mazotla 662km yol yaptım.
Ortalama : 6.8 litre

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;501707
Güzergah: ist.-Ankara(436 km)

Genel hususlar: hava yağmur-kar karışık, tek kişi, yarı dolu bagaj, kış lastikleri var

Ort. hız: 88 km

Ort. tüketim: 5.4/100 km

Not: aynı güzergâhta, iyi hava ve yaz lastikleriyle 4.2'lik tüketim değerini elde etmiştim. Bu defa kış lastikleri tüketimi epey artırdı sanırım.

Hava ve yolşartlarına göre 1 lt önemli değil yine'de iyi bir ortalama
Alıntı yapılan: bulentperu;501758
1.2 TSI DSG 'yi satıp, 0 km 2014 greentec DSG Elegance aldım. İlk depoyu fulledikten sonra;

hayırlısı olsun kazasız belasız kullanın. dizele çok çabuk geçiş yaptınız tüketimden dolayı mı yoksa 1.2 tsi den kaynaklı mı.
ortalamanız biraz yüksek gibi ama yinede benzinliye göre iyidir.

Çevrimdışı bulentperu

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tesekkurler öncelikle.
Birkaç sebep var, en onemlisi elegance ozellikler istiyordum,
Makyajlı kasa bence çok daha guzel oldu,
1.2 yi istediğim fiyata rahatlıkla sattim,
2. El degerini duşundum,
Dizel~benzin farkini hesapladım,
Vb. Vb....
Boyle yaptım, hayirlisi insallah....

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bulentperu;501758

Bülent Abi, mesajınızı okuyunca şaşırdım. Çünkü, sizde benzinli Yeti(1.2 veya 1.4) olduğundan emindim. Yani kendi kendime "Allah Allah, benzinli Yeti sahibi dizel tüketiminden niye bahsediyor?" dedim. Dizeli ne zaman aldınız? Hayırlısıyla, güle güle kullanırsınız inşallah :)

Çevrimdışı ismail 80

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yanlis anlamazsaniz piyasa merak ettigim icin soruyorum 1.2 yetiniz kac modeldi km neydi ve nekadara sattiniz yenisi ozellikler ve fiyat yazarmisiniz rica etsek...