škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti Yakıt Tüketim Değerleri-Ana Konu

fcakir28 · 567 · 273993

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gunerkan;524477
1.6 tdı, düz vites; şehir içi (Ankara-İstanbul) şehir dışı 2500 km kullanım ortalamam 100 km de 5,2 litre.

Sizinki de greeline (2014 öncesi) galiba..?

Çevrimdışı sungurf

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bugun ozdere izmirden istanbula geldim.
2 yetiskin 1 cocuk ve bagaj . Yolun yarisi klimali. 1.2 tsi dsg yol bilgisayari 5.2lt/100km gosteriyor. Ama 90 km/saati gecmedim.

Çevrimdışı technotibet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Çanakkale İzmir Muğla Antalya. Dokuz günlük tatil sonucu;3 kişi, klima açık ve 110 km ile 7,2 ortalama gerçekleşti. Aracım çok yüklü değildi. Işık yandığında 640-655 km gösteriyordu.
« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2015, 01:53:31 Gönderen: technotibet »

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sungurf;524960
Bugun ozdere izmirden istanbula geldim.
2 yetiskin 1 cocuk ve bagaj . Yolun yarisi klimali. 1.2 tsi dsg yol bilgisayari 5.2lt/100km gosteriyor. Ama 90 km/saati gecmedim.

Şaşırtıcı bir ortalama, lastik markası ebadı ve benzin olarak ne kullanıyorsunuz bu kadar az yakmasının vardır bir sebebi

Alıntı yapılan: technotibet;525016
Çanakkale İzmir Muğla Antalya. Dokuz günlük tatil sonucu;3 kişi, klima açık ve 110 km ile 7,2 ortalama gerçekleşti. Aracım çok yüklü değildi. Işık yandığında 640-655 km gösteriyordu.

Hıza göre yarım litre civarı fazla yakmış gibi

Çevrimdışı technotibet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Özellikle verilen örneklemlere bakınca 7 lt altında bir veri yakalamayı başaramadım. Benzini sürekli petrol ofisinden alıyorum. Açıkçası denemek gerek, buradan yaptığım ödemede kurumsal indirimden faydalandığımız için petrol ofisini tercih ediyorum ayrıca (Sürtünme Değeri) olarak bana daha tok bir algılama sağlıyor. Bu ifade ne kadar açıklayıcı oldu bilemiyorum ancak kendimce bir yorumlama... (Çanakkale 40 derece ondan olabilir :))...

Çevrimdışı ipek_ali

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selamlar,
Yaklaşık 1.5 sene önce 1.4 tsi dsg Octavia ile aranızdan ayrılmıştım.
Şimdi 1.2 tsi dsg Yeti ile geri döndüm.

Araç 2012 Aralık çıkışlı alalı bir kaç gün oldu. Çok yakıyor demişlerdi gerçekten 1.4 Octavia dan da 1.2 Golften de çok yakıyormuş :) Ama çok rahat araç doğrusu.

Tahminim 9-9.5 dan aşağıya düşmeyecek şehir içinde. Bugün lastikleri değiştirdim. michelin cross climate taktım bakalım lastiklerin etkisi olacak mı ?
Olumlu ya da olumsuz.

Saygılar...

Çevrimdışı technotibet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ipek_ali;525170
Selamlar,
Yaklaşık 1.5 sene önce 1.4 tsi dsg Octavia ile aranızdan ayrılmıştım.
Şimdi 1.2 tsi dsg Yeti ile geri döndüm.

Araç 2012 Aralık çıkışlı alalı bir kaç gün oldu. Çok yakıyor demişlerdi gerçekten 1.4 Octavia dan da 1.2 Golften de çok yakıyormuş :) Ama çok rahat araç doğrusu.

Tahminim 9-9.5 dan aşağıya düşmeyecek şehir içinde. Bugün lastikleri değiştirdim. michelin cross climate taktım bakalım lastiklerin etkisi olacak mı ?
Olumlu ya da olumsuz.

Saygılar...

Bir çok tecrübeli arkadaşımızın yanında benim yorumlamam ne kadar uygun olur bilemiyorum ancak; belirttiğiniz değere ulaşmanız bence çok zor. Çok yüksek hızlara 110 km ile başlayarak 140-150 km arası hızlarda sürekli seyretmeniz ile ulaşabileceğiniz bir yakıt aralığı belirtmişsiniz.
Bence içiniz rahat olsun...

Çevrimdışı gunerkan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;524582
Sizinki de greeline (2014 öncesi) galiba..?

Bir önceki aracım 1.2 tsı dsg yeti idi, 4,5 sene kullanıp sattım, artık daha çok kullanma mecburiyeti olduğu için 2015 tdı düz vites yeti aldım.

Çevrimdışı engin43

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim YETİ'm 1.6 TDİ Ambition DSG 2015.. Şimdiye kadar katettiğim mesafe toplam 3230 km. Yaptığım son yakıt tüketimi ölçümüm şöyle : Ortalama hız 100+İki yetişkin ve yarı dolu bagaj yüklü +Yolculuğun yarısı klima açık = Km de 21 Kuruş harcattı bana.. Tam beklediğim gibiydi. Üstelik gittikçe daha da cimrileşeceği ümidini verdi.. YETİ'mi gittikçe daha çok seveceğim galiba..

Çevrimdışı abdullah_ates

• skoda hastası
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende de 2013 çıkışlı 1.6 tdi elegance var.
en son ki yol testimde elmalı-antalya, antalya elmalı yolunu yaptım antalya içerisinde klima açıldı.

elmalı-antalya yolu , antalya varıncaki yakıt = https://youtu.be/wS8PeyNr378
elmalı-antalya,antalya elmalı yapılınca oluşan yakıt değeri =  https://youtu.be/t_SceaO1c5E

en ekonomik durum =  http://i.hizliresim.com/OZBdk0.jpg

Çevrimdışı birolka

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracım 2012 1.6 Ambiance Yeti. Uzun yolda 200km gittiğimde  rota 1000km diyordu. 500k0m gittiğimde ortalam yakıt 100 km de 4.6 gösterdi. Bu değere
ilk defa ulaştım. Agresif kullanmadığınızda ortalama yakıt düşecektir. Bu arada aracın km'si 34000 de.

Çevrimdışı ziya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracım 2015 Yeti 1.6 tdi dsg alalı yeni 1 ay oldu. 2500 km ortalamam 5.5 lt.(ama sanıyorum gerçek tüketim yol bil yazdığından biraz daha fazla) Bursa dan bir arkadaşımla teslim alıp  350 yol yaparak izmir girdiģimizde   4.2 lt ortalama değer gördük. İkimizde inanamadık. Arkadaşımın clio sembol var bu benimkinden de daha az yakıcak galiba dedi. Ama tabi gel gör ki şehir içi kullanım yazlıģa çeşme gitmeler dahil 5.5 lt kadar çıktı tüketim. Zaten bu çeşme otobanı da yüksek egimli vede uzun süren rampalarıyla hiçte ekonomi  dostu bir yol değildir.
     Bu arada mazotumu ışıkkent teki Aytemiz den alıyorum. Her çarşamba halk günü var Litresi 3.57 tl cok kelepir oluyor. 50 lt alıp fullemek 15 lt ucuza gelmiş oluyor.
« Son Düzenleme: 08 Ağustos 2015, 11:47:13 Gönderen: ziya »

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ziya;526885
Aracım 2015 Yeti 1.6 tdi dsg alalı yeni 1 ay oldu. 2500 km ortalamam 5.5 lt.(ama sanıyorum gerçek tüketim yol bil yazdığından biraz daha fazla) Bursa dan bir arkadaşımla teslim alıp  350 yol yaparak izmir girdiģimizde   4.2 lt ortalama değer gördük. İkimizde inanamadık. Arkadaşımın clio sembol var bu benimkinden de daha az yakıcak galiba dedi. Ama tabi gel gör ki şehir içi kullanım yazlıģa çeşme gitmeler dahil 5.5 lt kadar çıktı tüketim. Zaten bu çeşme otobanı da yüksek egimli vede uzun süren rampalarıyla hiçte ekonomi  dostu bir yol değildir.
     Bu arada mazotumu ışıkkent teki Aytemiz den alıyorum. Her çarşamba halk günü var Litresi 3.57 tl cok kelepir oluyor. 50 lt alıp fullemek 15 lt ucuza gelmiş oluyor.

5,5 lt ortalama ile gezmek çok iyi bence arabanın cüssesini ve rüzgar direncini düşününce. Dediğiniz gibi şu çeşme otobanını hiç sevmiyorum hem yakıt olarak masraflı hem sıkıcı, ben 6,5-7 lt ortalama ile gidip geliyorum basmadığım halde ama genelde eski yolu tercih ediyorum bana daha zevkli geliyor ve git gel 30 km daha kısa

Çevrimdışı ismail 80

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2012 1.2 dsg 500km 32 lt benzin...klima acik erdek golcuk git gel neredeyse tamami sehirdisi

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
3-4 aylık 2000 km lik genel ortalamam 7,3 lt. ortalama hız 39 km.