škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti Yakıt Tüketim Değerleri-Ana Konu

fcakir28 · 567 · 280427

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Coşkun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu hafta sonu Ankara ya gidip geldim mazot bitmek üzereydi kırmızı ışık yanalı baya olmuştu ltsi 3.82 den 195 tl ye fulledim gidiş geliş 878km yol yaptım ışık henüz yanmamıştı 920 km de tekrar yandı klima full açıktı yol bilgisayarına göre 4.9lt/100 km tüketim

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;582110
Bak hele; kaçak elektrik kullananlara sponsor olduğumuzda(hemi de resmen, kanunu bilem var) çıtı çıkmayanlar 3 kuruşluk su parasını düşünüyomuş :heyo:

Mecburi sponsorluğa yapacak bir şey yok malesef burası Türkiye ama hiç olmazsa keyf yaparken o kadar suyu boşa harcamayalım, kuru yerleri bir ıslatsak yeter bence  :xx:.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Coşkun;582162
Bu hafta sonu Ankara ya gidip geldim mazot bitmek üzereydi kırmızı ışık yanalı baya olmuştu ltsi 3.82 den 195 tl ye fulledim gidiş geliş 878km yol yaptım ışık henüz yanmamıştı 920 km de tekrar yandı klima full açıktı yol bilgisayarına göre 4.9lt/100 km tüketim

Süper yakmış bedava gezmişsin.
Kısmetse bu gece yola çıkıyorum bakalım bizim tüketim ne olacak ama ortalama 6,5 lt nin altına düşmez diye tahmin ediyorum. Tahminimce git gel 1300 km yol yaparım buda 380-400 tl yi bulur.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;582167
... bu gece yola çıkıyorum bakalım bizim tüketim ne olacak ama ortalama 6,5 lt nin altına düşmez diye tahmin ediyorum...

Uufffff, Alanya şimdi 50 derecedir haa... İzmir'in sıcağı yetmiyo mu sana?!!

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;582192
Uufffff, Alanya şimdi 50 derecedir haa... İzmir'in sıcağı yetmiyo mu sana?!!

Havaları serinlettik biraz öyle gidiyoruz, birde oranın sıcağına bakalım nasılmış.
Allah'tan geçen haftaki sıcaklar yok yoksa oranın nemine dayanılmazdı.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8414]mşah[/MENTION]

Yolunuz açık olsun. Sağ-salim dön yeter :gaz:

Çevrimdışı Poseidoneptune

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;582194
Havaları serinlettik biraz öyle gidiyoruz, birde oranın sıcağına bakalım nasılmış.
Allah'tan geçen haftaki sıcaklar yok yoksa oranın nemine dayanılmazdı.

yolunuz açık olsun. İyi tatiller.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;582198
[MENTION=8414]mşah[/MENTION]

Yolunuz açık olsun. Sağ-salim dön yeter :gaz:

Alıntı yapılan: Poseidoneptune;582231
yolunuz açık olsun. İyi tatiller.

Sağolun Arkadaşlar
Hayırlısı ile Alanya'ya geldik, 570 km ye ort.tüketim 6.2 lt, ort. hız 75 km.
200 tl lik benzin aldım depo full gösteriyordu simdi ise kırmızıya iki büyük çizgi kaldı neredeyse depo boşaldı, fazla mı yaktı ne. Arkadaşım 3,16 BMW ile 5,2 yaktı bence bu fark normal diye düşünüyorum. Bu arada hava çok güzel fazla sıcak değil şansımıza ;)

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mehmet kardeşim iyi tatiller İzmir'de havalar serinledi dün akşamdan beri ve bugün yağmur yağıyor. Geçen hafta dereceler sapıtmıştı burada 54 derece ölçmüştük.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rocky62;582290
Mehmet kardeşim iyi tatiller İzmir'de havalar serinledi dün akşamdan beri ve bugün yağmur yağıyor. Geçen hafta dereceler sapıtmıştı burada 54 derece ölçmüştük.

Ben gece 2 gibi yola çıktım birşey yoktu,  burada da hava 32 civarı.  Geçen hafta ile bugünlerin alakası yok tam zamanına denk getirmişim  istesem olmazdı.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu haftaki yolculuğumuzu tamamladık toplam 1440 km, ortalama tüketim 6,7 lt, ort.hız 62 km. Yola çıkmadan benzin lambası kırmızı yanınca sıfırladım toplamda 450 tl benzin aldım şu an hala kırmızıya bir çubuk var o da 80-90 km daha götürür gibi. Giderken klimayı Antalya'ya varınca açtım dönüşte sürekli çalıştı 23 dereceye ayarladım, dönüş yolu Kaş, Muğla üzerinden geldiğim için bayağı virajlı ve yorucu geçti. Sabah 9 da çıkıp gece 1 de ancak geldim. Arabamın yol tutuşu, performansı ve tüketimini bir kez daha taktir ettim. Dönüşte yol bitsin diye 110-140 arası hızda geldik ona rağmen 6 lı değerli tutturmak benim için çok başarılı bir tüketim.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mehmet kardeşim gerçekten çok başarılı bir tüketim aynı yolu geçen gün ben 1500 km olarak 300 tl ile yaptım bende oldukça süratli gidip gelmiştim hız ortalamam 81 km'di hakikaten araçlarımızın kıymetini bilelim bende yol tutuş ve performansına gerçekten hayranım bir çok değişik marka model araç kullandım kasa yapısına rağmen bu kadar güven veren bir araç anlatılmaz yaşanır diyorum. Bazen yeni SüperB geçsemmi ki acaba diyorum ama Yeti de aldığım keyfi ve güven hissini alabilirmiyim diye düşünmüyor da değilim.
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2016, 19:02:54 Gönderen: rocky62 »

Çevrimiçi rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, sene-i devriyesi yaklaşsa da henüz depoyu tam doldurup 200-300 km yol aldıktan sonraki tüketimi hesaplamadım. Göstergemde yol bilgisayarı bilgileri de olmayınca ODB-II bağlantısı ile telefon üzerinden tüketimleri okuyorum. Bu arada Sakarya-Kaynarca'dan Kandıra üzerinden İzmit'ten TEM'e girip, kısmen 1-2 viteslerde de olsa Ümraniye'ye kadar 158 km mesafe için  61 km/h ortalama hızla 7 lt/100 km. tüketimini Caroo Pro (telefonu kayıt cihazı haline getiren program, bu arada telefonun haşatı çıkıyor o ayrı mesele!) ile almış bulunuyorum.

Yazarken şimdi farkettim, aslında sıfırlamayı unutunca 19 Mayıs-5 Temmuz arası değerleri veriyor. O arada da şehir içi haftasonları harici başka bir kullanım tarzım olmadı. Ağırlıklı Kaynarca'ya gidiş-dönüş (her iki yönde de bir miktar trafik vardı) başka bir seyahat yok.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12462]rsimsek[/MENTION]

Bahsettiğiniz koşullar ve benzinli bir Yeti için(%95 klimanız da açıktır) tüketiminiz normal bence.

not: Yeti'niz active mi yoksa ambition muydu? Yol bilgisayarında tüketim değerlerinin görülememesi ilginç...

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12462]rsimsek[/MENTION] 1,4 ile 1,2 tüketim olarak arada pek fark yok gibi. Benim 1500 km lik ortalamam 6,7 lt bunun içinde çok virajlı ve dur kalk var yeri geldi 10-15 dk klima açık yerinde çalıştı belki toplamda bir saatten fazla çalışmıştır. Ama buna rağmen böyle bir araç için yinede tüketimlerimiz normal.