škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti Yakıt Tüketim Değerleri-Ana Konu

fcakir28 · 567 · 280544

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8414]mşah[/MENTION]

Hoşbulduk. Sorma, şu fotoğraf işine taktım kafayı. Aylardır veb'de kamera ve objektif araştırıyorum. Azıcık da canım sıkkın..

Mehmet, ayın 13'ünde ZTS ile kaskoyu tazeledim. ZTS 504.45 TL (geçen yıl 701.36 TL'ydi), kasko ise peşinat+taksitlerle birlikte yaklaşık 1.100 TL (geçen yıl 1.000 TL'ydi)tuttu.

Bizim yakışıklıların risk oranı neden yüksekmiş ki?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=7795]Toygar[/MENTION]

İnşallah sağlık ile ilgili sıkıntı yoktur. Anladığım kadarıyla bizim aracın tamir maliyeti daha yüksekmiş diğer araçların gibi çıkma parça yönünden yada hurda yönünden daha zayıf bir alıcısı olduğundan bu rakamlar çıkıyor. Ama senin yine yüksek çıkmış hele kasko, il olarak farklılık gösterir ama bu çok fazla diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Sen yine sigortam.net'ten mi fiyat aldın? Riskler konusundaki durumu anladım ama inanır mısın şu sıralarda eskisine göre çok daha fazla Yeti görüyorum (Reno brodvey veya huyundayi acent kadar olmasa da:D) sokakta... Sağlıkla ilgili dileğin için teşekkürler; sorun yok :ok:

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Bu sefer arkadaşıma yaptırdım. ZTS Doğa sigorta 471 tl fiyatın içinde ev sigortası hediye, sigortam.net aynı fiyatı vermişti SompoJapan için , kasko ikisi de UNİCO fiyatı S.net 810 tl fiyat verdi arkadaş 740 tl ye yaptı ve 100 bin tl muafiyetli. Bir daha ki sefere senin sigortayı buradan yaptıralım :), gerekirse plakayı değiştirelim.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;626881
Bu sefer arkadaşıma yaptırdım. ZTS Doğa sigorta 471 tl fiyatın içinde ev sigortası hediye, sigortam.net aynı fiyatı vermişti SompoJapan için , kasko ikisi de UNİCO fiyatı S.net 810 tl fiyat verdi arkadaş 740 tl ye yaptı ve 100 bin tl muafiyetli. Bir daha ki sefere senin sigortayı buradan yaptıralım :), gerekirse plakayı değiştirelim.

Neden olmasın? İlk fırsatta istanbul'u terk edeceğim zaten :dede:
not: Senin poliçende Yeti'nin rayiç bedeli yazıyor mu?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Poliçede rayiç bedeli yazmıyor ama internet'ten fiyat almak için sorguladığımda 63,000 tl civarı fiyat çıkıyordu.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;627126
@Toygar

Poliçede rayiç bedeli yazmıyor ama internet'ten fiyat almak için sorguladığımda 63,000 tl civarı fiyat çıkıyordu.

Benim sigortacı 2 senedir rayiç değerlerin poliçelere yazılmadığını (nedenini açıklayamadı; yani meçhul :mad:) söyledi. Sonra, "İstersen senin arabanın değerine bakayım" deyip bilgisayarda bir şeyler yaptı ve 66 bin TL olduğunu söyledi.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;627144
Benim sigortacı 2 senedir rayiç değerlerin poliçelere yazılmadığını (nedenini açıklayamadı; yani meçhul :mad:) söyledi. Sonra, "İstersen senin arabanın değerine bakayım" deyip bilgisayarda bir şeyler yaptı ve 66 bin TL olduğunu söyledi.

Eski poliçeye baktım ondada yazmıyor, her sene farklı bir şeyler çıkıyor kanun değişiyor vardır yine bir üçkağıt.

Soğuklar başladı artık bakalım bundan sonra uzun süreli ortalama ne olacak, şimdilik ortalama benim için iyi ama bu benzin fiyatları ile az da yaksa maliyet yüksek olacak. Biran önce elektrikli yada hibrit arabaya geçmek lazım yada arabaya bir icat yapmam gerekiyor. Önceki Nissan Micra aracıma gaz sabitleyici yapmıştım, hız sabitleyicinin başka verisyonu :), uzun yolda çok işime yaradı.
 Buda çalışma videosu : https://www.youtube.com/watch?v=SRxbjOdPpf0

« Son Düzenleme: 31 Ekim 2017, 17:54:37 Gönderen: mşah »

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Maaşallah sende de marifet bitmiyor kardeşim:). Fakat boşuna yeni icat filan arama. Böyle ekonomik buluşları yaşatmazlar bu memlekette. Baksana, millet daha ucuz diye sarma Adıyaman tütünü vb. içmeye başladı diye Adıyaman tütününü yasaklamaya kalktılar :(. Biz yanmışız babo :ok:

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;627215

Maaşallah sende de marifet bitmiyor kardeşim:). Fakat boşuna yeni icat filan arama. Böyle ekonomik buluşları yaşatmazlar bu memlekette. Baksana, millet daha ucuz diye sarma Adıyaman tütünü vb. içmeye başladı diye Adıyaman tütününü yasaklamaya kalktılar :(. Biz yanmışız babo :ok:

:D Tüm çalışmalar çok gizli olacak o yüzden sıkıntı olmaz, olumlu bir şey çıkarsa ortak yaparım senide.

Çevrimdışı imusab63

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Skoda yeti 1.2 tsi 2011 model aracım var DSG.Araca Atiker atikfast DI taktırdım.İstanbuldan ankara’ya geldim1 depo gazla (90 TL) 405 km yol geldim.4 -5 l kadar benzin yaktı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Abant-Istanbul arasındaki, yaklaşık, 260 km lik güzergahtan çıkan tüketim değerlerini yazıyorum.

İki yolcu ve hafif bagaj yükü ile, klima kapalı olarak seyahat edildi.

İstanbul’ dan Abant’ a gidişte kayıt yapmayı ihmal etmiştim. 6 litre civarında bir ortalama tüketimim olmuştu. Dönüşte ise, rakım farkının etkisiyle, 5 lt li değerlere ulaştım.

Birinci ölçüm, Abant parkı ile D100 arasındaki bağlantı yolunun ortalama değeridir. 1340 mt. lik rakım ile başlayıp, 800 mt rakım ile biten, yaklaşık 40 km lik yolda, 3 litrenin altını görebildim.

İkinci ölçüm, seyahatin başlangıcı ile İstanbul il sınırı arasındaki güzergahın ortalama değeridir. Birinci ölçüm ile ikincisi arasında, 110 km/sa hız sabitleyici ile gidildi. 30 dakika mola verildi.

Üçüncü ölçüm ise, seyahatin başlangıcı ile eve varış noktası arasındaki ortalama değerdir. İkinci ölçüm ile üçüncüsü arasında, yaklaşık 20 km boyunca, dur-kalk trafikte gidildi.

karyaz

• Ziyaretçi
Bursa, yenişehir, İznik, mekece, Alifuatpaşa, Taraklı--taraklı,Alifuatpaşa, Sakarya--Sakarya, Alifuatpaşa, Taraklı--Taraklı, Alifuatpaşa,Mekece, İznik, Orhangazi, Bursa toplam 640 km
Bunun 140 km si Bursa içi yoğun olmayan trafikte 500 km ise yukarda yazdığım güzergahta yapılmıştır araçta üç yetişkin 50 kg. kadar bagaj vardı

Araç  2012 1.6 tdi
Ortalama hız :90 km/h
Yakıt sarfiyatı:33 lt (168.63 tl)
100 km ortalama sarfiyat 5,156 lt

kazasız belasız sıhhatlı sağlıklı günler dileğiyle
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2017, 11:01:02 Gönderen: karyaz »

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son zamanlarda tüketim yükselmeye başladı sanki, zamlardan sonra km iyice azaldı :(.