škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

aracımda abs yok ama abs lambası var D:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fabia919

• Skoda\'sına bağlı yaşayan.
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhablar arkdşlar yeni bişi buldum şimdi racımda ASR var fakat lambası gösterge panelinde yanmıyor fakat akü yenilediğim zaman yanıyor  ama abs hiç yanmamıştı bugün gösterge paneline dikkatlice baktım ve absnin izine rastladım asr oldugunu biliyodum ama yanmıyordu tamam ama bu hiç yanmıyan fakat panelde izi olan abs ne iş?

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gösterge panelleri standart oluyor,genelde en üst donanımda en çok ışık yani donanım olur.donanım oldukça lambasını takarlar.geçen forumda konusu geçmişti favoritte bile abs ışığı vardı.Yani normal bir durum
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı Fabia919

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
heaa şimdi asr izi var geçen aküyü değişince asr lambası kontağı açınca yandı testte ettim asr var ama abs izi görünce D: öncdedn test eettm abs yoktu buda öyle mi acaba dedmD: ne işşşş acep :D neyse tmamdr asr var abs yok

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Arka cam rezistansı yanında üzerinde ASR yazan düğme yoksa ASR yoktur aracında.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
+1
ABS yoksa ASR hiç yoktur...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Fabia919

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;419991
Arka cam rezistansı yanında üzerinde ASR yazan düğme yoksa ASR yoktur aracında.

arkdaşlar bunu demenize çok hayret ettim aracımda asr var abs yok elegance larda asr şalteri var rezistans tuşu yanında aracımda asr lambası yanıyor bazen patinaj cekmeye alşıtığımda ve aküyü her değiştiğimde asr lambası 2 3 defalık yanar sonra ki kontak acmam da daha yanmz şöyle bişi sorayım size octavia elegance da asr şalteri yok bazılarında ama arcta asr var lambası var patinaj cektiğinde asr lambası yanıyor  o nasıl bir mantık abs yoksa asr hiç yoktur aracımda asr var bizzat denedm lambasının yandığını da kaç defa gördüm

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu durumda arabanızda ABS de ASR de var demektir.
ABS, lambası kontak açıldığında yanar ve söner, yanık kalırsa sorun var demektir...
Gerekli olduğu zaman ASR tuşuna basıldığında ASR iptal edilmiş olur, yani aracınız patinaj çekebilir.
Octavia 1 olsun, fabia 1 olsun arka rezistans düğmesi yanında ASR düğmesi varsa ASR vardır, yoksa ASR yoktur.
ASR varsa ABS zaten vardır, ASR; ABS olmadan olmaz,
Ne kadar çok ASR, ABS dedim, ben bile şaşırdım yahu...:)
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2013, 14:16:33 Gönderen: Engin E »
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bi dakka. ASR düğmesine bastığımız zaman yani ekranda asr ışığı yandığı zaman asr devre dışımı kalıyor?

Ben bu cümleyi  anlayamdım.

"Gerekli olduğu zaman ASR tuşuna basıldığında ASR iptal edilmiş olur, yani aracınız patinaj çekebilir."

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: biHEmta;420055
bi dakka. ASR düğmesine bastığımız zaman yani ekranda asr ışığı yandığı zaman asr devre dışımı kalıyor?

Ben bu cümleyi  anlayamdım.

"Gerekli olduğu zaman ASR tuşuna basıldığında ASR iptal edilmiş olur, yani aracınız patinaj çekebilir."
Evet.
Hatta ESP' de de durum aynı. ESP tuşuna basıp da göstergede ışığının yandığını gördüyseniz devre dışı demektir. Sürekli gözünüzün önünde olması için yapılan bir uygulama.

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
peki araç patinaja düştüğü esnada kısa süreliğine de olsa yanması normal mi?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: biHEmta;420061
peki araç patinaja düştüğü esnada kısa süreliğine de olsa yanması normal mi?
O durumda yanıp sönerek devrede olduğunu bildiriyor zaten.:wnk:

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uğur bey gülmeyin ama ben asr ışığı patinaja düşünce yandığından ışık yanınca demekki aktif oluyor diye patinaj ihtimali olan yerlere girmeden önce asr düğmesine basıyordum. Sayenizde birşey daha öğrendim teşekkürler.

Çevrimdışı Fabia919

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bakın ben octavia da kullandım ve ASR tuşu yoktu ama patinaj cekmiyorduuuuuu tekrarlıyorumm  octaviam vardııı asr tuşu yoktuu !! ama asr vardı tuş yok diye asr yok denemz asr lambası hep sıkıntılı oluyor çoğu octavia da asr kontağı actığında yazar ama tuşu yoktur elegancelern coğunda yok asr tuşu şimdi bu yok anlamına mı geliyor arkdşlar o tuş asr yi manuel kullanımını sunuyor sşze normalde otomatk açılır kapanır..!! Fabiam da abs yok ASR VAR akü başlıklarını cıkarıp takıp kontağı çevirmem de yanıyor..... Ayrıca octavianın dolusu Coıllection plustır dimi o arabada yok yok bazılarında asr tuşu yok ne yani şimdi o aracta sadce asr mi yok sacma değil mi sizdcde ?

Çevrimdışı Fabia919

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;420041
Bu durumda arabanızda ABS de ASR de var demektir.
ABS, lambası kontak açıldığında yanar ve söner, yanık kalırsa sorun var demektir...
Gerekli olduğu zaman ASR tuşuna basıldığında ASR iptal edilmiş olur, yani aracınız patinaj çekebilir.
Octavia 1 olsun, fabia 1 olsun arka rezistans düğmesi yanında ASR düğmesi varsa ASR vardır, yoksa ASR yoktur.
ASR varsa ABS zaten vardır, ASR; ABS olmadan olmaz,
Ne kadar çok ASR, ABS dedim, ben bile şaşırdım yahu...:)

arabam comfort servo tronc direksiyon var asr var baska da bişi yok eminim geçen frene sert bastım arac tekerleini kitledi ve yanan sönen lambada yok ama bazen gösterge panei düzgün çalışıyor o çalıştığı zaman asr lambası da yanıyor..

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: biHEmta;420064
Uğur bey gülmeyin ama ben asr ışığı patinaja düşünce yandığından ışık yanınca demekki aktif oluyor diye patinaj ihtimali olan yerlere girmeden önce asr düğmesine basıyordum. Sayenizde birşey daha öğrendim teşekkürler.
Rica ederim. Gülmedim. O sadece bir göz kırpması.:wnk: