škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabişime lpg taktırdım...

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
Alıntı yapılan: mustisahin;422025
eskiden satarken LPG siz araclar daha degerliydi,
simdi ise malum benzin zamlarından sonra LPG li araclar daha degerli diyorlar,:D

sizce?
aynen öye lpg liye daha fazla para istiyorlar kit fiyatını ekliyorlar genelde.o yüzden kendini amorti etme olayına çok takılmayın.taktırın keyfinize bakın
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;422025
eskiden satarken LPG siz araclar daha degerliydi,
simdi ise malum benzin zamlarından sonra LPG li araclar daha degerli diyorlar,:D

sizce?

Evet bencede öyle hatta benzinli aracı satarken alıcı gaz taktırcam gaz taktırma parası bari düş diyor :)

Bu arada geçen sene 100 tl lik yakıt ile yaklaşık 350-380 km yol yapıyordum geçen hafta 100 tl lik yakıt aldım 310 km yol yapabildim aradaki fark baya bi değişti. Ama yinede gaz taktırmayı düşünmüyorum çünki yılda 4000 km yi geçmiyorum

Çevrimdışı Dark_ottoman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.yesilisikbilisim.com
Alıntı yapılan: CerkeSeckin;421925
Benzin fiyatının gün geçtikçe arttığını görmek bir yana..

Yurt içinde devletimizin bize 4.90krş dansatamadığı benzini daha doğrusu akaryakıtları yurt dışına litresini evet evet litresini 143krş dan sattığını göz önüne alırsak Lpg çok mantıklı bir yaklaşım oluyor. Hele ki benim ucuza tüketemediğim yakıtı yurt dışına bu şekilde satılıyorlarsa lpg fiyatı ile daha az kazıklanmak güzel birşey ;)

Doğru söylüyorsun aga.Bir gazetecide yönetime şunu sorsa ya Benzin fiyatları nereye gidiyor.Neden dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz.Ekonomi nasıl.Varsa yoksa sünni uydurma sorunlar.Bizim millet mahkum mu bu kadere !

Çevrimdışı ytas11

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Adamın biri bu konuda yılın lafını etti geçen tv da.
"Zamlar bana dokunmuyor ben hep 50 liralık alıyorum."  :D :D :D

Çevrimdışı CerkeSeckin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Zihniyet böyle olursa  4.92tl değil 14.92tl olsa neye yarar. Şimdi bir şey söyliyeceğim ama olmaz.. :ban:

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;421702
1.2 htp marşa basıldığı an rölantide 1.2 lt/saat benzin yakar, 2 dakika içinde bu rakam 0.5 lt/saat e düşer, 0.5*4.80=2.4 lira 1 saatteki rölanti tüketimi,  dakikada ise 0.16 lira yani 16 kuruş yakar, ilk iki dakikada 1.2lt  yaktığından bu 5 dakikanın 2 dakikasında daha fazla tüketir,
5 dakikalık rölanti süresince bu hesaba göre toplamda 55 kuruşa yakın tüketim oluşur.
1.2 htp kullanıcısı olduğuma ve arabayı ''az yaksın'' diye aldığıma göre böyle hesaplarım, arabam 1.6, 2.0 falan olsa hiç umursamam...

Farklı bi sonuç çıkmış
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2013, 16:01:08 Gönderen: bora-feat »

Çevrimdışı fatiih

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu hafta sonu aracıma LPG taktırdım. Simit tankı stepne  yerine yerleştireceklerdi bi baktık stepne yüzüyor resmen, içi 6 cm su  dolmuş. Hayret ettim bu kadar su nerden nasıl dolmuş oraya diye. Arka  sağ stop lambamda ufak bi kırık var ordan girmiş olabilir mi acaba?

-- fotograf nasıl ekleniyor, biri bana söylesin :) --

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=11684
bu başlıkta açıklanmış resim yüklenişi.
bagaj contalarından da kaçırmış olabilir suyu.

Çevrimdışı ahmetmeski

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
aynı şekilde bu 6 litre yakan arkadaşlara gıpta ile bakıyorum. ben gaza basmam ve sakin kullanırım ama 7 den aşşağıya hiç inmedi hatta 7 lt y, bile göremedim henüz :( . lpg taktırdım onlada sorun yaşıyorum zaten :(

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle