škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yine çalışmadı FabiaII (videolu)

cSKn · 35 · 8859

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cSKn

• Rockford Fosgate
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün yetkili servise uğradım. Durumu anlattım. Akü ölçümü yapıldı herşey normal dendi. Araç bilgisayara bağlandı arızaya da rastlanmadı.
Renault
Megane II Sedan
1.6 16V
Authentique

Çevrimdışı bekico

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cSKn;421247
Bugün yetkili servise uğradım. Durumu anlattım. Akü ölçümü yapıldı herşey normal dendi. Araç bilgisayara bağlandı arızaya da rastlanmadı.

Dostum aynı arızayı 3 gün önce ben de yaşadım. Özel servise çekiciyle gönderdim aracı. Bilgisayara bağlanınca hasar gözükmüyormuş. Marş motoru ve benzin pompasını söküp bakmışlar. Kömürler bitmiş ve bir de pompayı temizlemişler. Ayrıca bujileri yenilemişler. Elektriksel arıza kontrolü yapılmış kablolar kontrol edilmiş. Ayrıca benim servis zamanı ve triger değişimi gelmişti. Arka fren balataları,yağ değişimi,filtre değişimi, devirdaim motoru, vb. rutin işlemler 1000 TLye patladı. Yarın teslim alacam inşallah bu emeğe ve paraya değer. Geçmiş olsun.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cSKn;421057
Sorularınıza cevapta bulunayım;
- Aracım her sabah bunu yapmıyor. Dediğim gibi daha öncede olmuştu geçen kış bu zamanlar. O zamandan beri yapmamıştı. Yine tekrarladı. Çalıştıktan sonra sıkıntı yok tek seferde alıyor.
- Benzin pompa sesi vızzzz diye bir ses sanırım evet duyuyorum. Ama dün bu sorun varken dikkat etmedim o ses geldimi.
- Hiç marşa basmadan  2-3 defa kontağı kapatıp açmayı hiç denemedim.

Bu arada çalıştırırken fazlasıyla çek bırak dip gaz verdim ondan dolayı boğulmuş olabilir mi ? Birde aracı zamanında 1.500-2000km dolaylarındayken motor sağır kalmasın diye yine aynı şekilde gaza yavaş yavaş değilde, dip gaz yaparak bu işi yapmıştım. Aracı aldığımdan beri total'den şaşmadım değiştirmelimiyim ?

coşkun sen çalıştırırken gazada mı basıyorsun sürekli. yeni nesil arabalarda gaza basılmaz sadece debriyaj. araba ondan dolayı boğulur. birde her kontak sonrası yarım dakika bekle. akü kendine gelsin. hava filtresine de bak bu zamanlar pislik had safhada olur.

Çevrimdışı cSKn

• Rockford Fosgate
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Evet öyle yapıyordum. Boğulma oldu sanırım. Boğulma olduysa nasıl anlarım ? Ya da boğulmayı nasıl atarım araçtan ? Bunun dışında sıkıntı olmadı bir daha çok şükür. Araç bir süre yattı. O yüzden dolayı aküde problem oldu. Yol yaptım biraz 75km uzaklıktaki servise gittim. Akü de haliyle şarz oldu. Servistede birşey çıkmadı. Zaten bir geçen kış bir de şimdi yapmıştı. Kışları biraz fazla yatıyor araç soğuklada birleşince böyle şeyler oluyor.
Renault
Megane II Sedan
1.6 16V
Authentique

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;420936
Rolanti normal, ama sorun olmaması gereken bir sorun :(

bence düşük 9-10 arası olması gerek.

Çevrimdışı ersengs111

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı durum benim aracımda da var. Birkaç servise gittim onlar yukarıda anlatılanlar gibi hiçbir şey bulamadı. Aynı sıkıntı hala devam ediyor. Arabadan resmen soğudum, muhtemelen satacağım...

Çevrimdışı Clausius

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Rolanti düşük gibi geldi. araç çalıştıktan sonra vuruntu, titreme vb oluyormu motorda?

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
aracınız kaç kmde? acaba boğaz kelebeği temizliği ve boğaz kelebeğindeki sensörlerin temziliği ile alakalı bir durum olabilirmi?

Çevrimdışı ersengs111

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracım 23.000' de. Tüm bakımları yetkili serviste yapıldı. Durumu belirttim ancak bir şey bulamadılar. Can sıkıcı bir durum. Resmen soğudum.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yolunuz istanbul ya da ankaraya düşerse bir de öyle baktırın aracınıza.
izmirde yaptıramadıgım çok şeyi burda yaptırdım. böyle kronik bir sorun yoktu ama en azından yapabilecekleri şeylerin çoğundan bihaber oluyor bazı ustalar.

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
skoda genel merkeze mail atın derim. durumdan haberdar olurlarsa daha kesin çözüm üretimine gidebilirler. bu arada benzin filtresi değiştimi? gerçi yetkili serviste yaptırmışsınız bakımları kesin değişmiştir. merkezin durumdan haberi olsun. 20 bin böyle bir arıza için çoooook erken bir km. umarım sonuçlanır.

Çevrimdışı ersengs111

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ankara'da Ata Oto'nun - Şimdi Efe oldu- servisine girmiştim. Bakalım würth enjektör temizleyecisi alıp deneyeceğim acaba sonuç ne olacak?

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
And oto da vardı konya yolu üzerinde. eger oralardaysanız bir de orayı deneyin. kesinlikle yüceye ulaşın.

Çevrimdışı cSKn

• Rockford Fosgate
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Şubatta açmıştım konuyu. Genelde kışın oluyor bu olay. O zamandan beri hiç yapmadı. Yalnız bugün, rölanti resimdeki aynı seviyeye geldi. Çok az titreme oluyor haliyle. Zaten garantisi bitti aracın. Tam 2 yıl oldu. Gösterge de bakım için gün sayıyor. Ama araç daha 6.000km'de. Ne yapılabilir ki ? Bi yağı değişir, filtre temizlenir. Geçen yıllık bakımdan farklı olacağını sanmıyorum. Ama kışın bu durumla tekrar karşılaşmayacağım ne malum ? Servise anlatmaya kalk durumu makinaya bağlar bişey yok der, havalardan der yollar. Adam akıllı ilgilenen yok. Zaten garanti bitti özel servise gitmeyi düşünüyorum, çok daha iyi diyorlar bakalım.
« Son Düzenleme: 13 Haziran 2013, 18:10:08 Gönderen: cSKn »
Renault
Megane II Sedan
1.6 16V
Authentique

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
daha önceki araçlarım japondu. bu ve benzer sorunların hiçbirini ne de gördüm. 2. el alırken bile aracı göstereceğimiz zaman serviste tanıdık ustalarımız var , adamlar '' hocam 400bin den önce motoru nasıl diye sorma'' diyorlar.... büyük ihtimal üretimden kaynaklanan bir sorundur gibi geliyor.