škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

dayanamıyorum, 20 yaş dişi...

Ziyaretçi · 77 · 21526

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

berfin.meb

• Ziyaretçi
Çok geçmiş olsun sayın hakanerdoğan.
Eğer evde varsa yarım çay bardağı sirkeye bir tutam kekik ve kimyon karıştırıp bununla gargara yaparsanız ağrıyı hafiletir ve iltihabı azaltır.
Eğer diş çürükse karanfil çiğnemek  iyi gelir.
Allah şifa versin.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Teşekkür ederim, eğer varsa evde bu malzemeler deneyeceğim.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
konuyu hortlatmayın rica ediyorum.diş dendimi tüylerim diken diken oluyor.hele 20 lik dişler.teee ne zaman hatırlamıyorum,sağ tarafı çektirdim,sol tarafı korkumdan çektiremiyorum.allah kolaylık versin hakan

berfin.meb

• Ziyaretçi
Haklısınız sayın demir_01. Konu eskiymiş. Tarihe bakmamışım.
Kusura bakmayınız hatırlattığım için.
Sadece yardımcı olmak istemiştim.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hakan gargara var yeşil renkli,sensodiyn marka düş macunu,bir haftalık antibiyotik tedavisi bişicik kalmaz.ama tabi ki benim derdim ile senin derdin aynı değil sanırım zira benim ki dişetleri iltihabı sözkonusu.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: berfin.meb;68040
Haklısınız sayın demir_01. Konu eskiymiş. Tarihe bakmamışım.
Kusura bakmayınız hatırlattığım için.
Sadece yardımcı olmak istemiştim.
berfin hanım.ben şakasına yazdım yanlış anlamayın.verdiğiniz güzel bilgiler doğrultusunda konu hortlaması benide bu mutlu etti..

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: demir_01;68074
berfin hanım.ben şakasına yazdım yanlış anlamayın.verdiğiniz güzel bilgiler doğrultusunda konu hortlaması benide bu mutlu etti..
:++::knp:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;68070
hakan gargara var yeşil renkli,sensodiyn marka düş macunu,bir haftalık antibiyotik tedavisi bişicik kalmaz.ama tabi ki benim derdim ile senin derdin aynı değil sanırım zira benim ki dişetleri iltihabı sözkonusu.

Yok hocam bende cerahat irin neyim, ama namussuz diş etimi öle bi acıtıyor ki, dipçiğinin ağrısı çene kemiğimi takiben te kulağıma vuruyor. Diş eti şiş olduğu için (zira alttan diş itiyor) ağzımı tam kapıyamıyorum, çok açıncada alt çene kemiğini gerdiği için açamıyorumda.

3 tanesi sağ salim ağrısız sızısız gidiyor ama bana göre sağ alttaki mızıkçılık yapıyor, ısrarcıyım çıkaracam bu dişi ve kullanacam.

efe_38

• Ziyaretçi
ya benim 20 liklerim 16 yaşında çıktı :D :D tek yolu bir diş hekimine görünmek

Çevrimdışı erzopelci

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hakan kardes öncelikle gecmis olsun .. yazdıklarınızdan anladıgım kadarıyla, 20 lik azı dislerin arkasında vede önünde dis bulunmamakta .yani cekilmeye müsait . eğer öle ise çok kolay.  buna sizmi karar verdiniz , yoksa dişlerinizin filmi cekildikten sonra dis hekiminin kararımı? . 20 lik dis cekimi, disin yerine göre cok zor bir opere olabilir. (1-2 saat ) normal dis cektirirmis gibi 15 dk olabilir. bu durum tamamen disin yeri vede müdahale edecek hekimin maharetli elleri vede tecrübesine kalmis.. sizi rahatsiz eden ağri, ictiğiniz ağri kesiciler doğrultusunda geçecektir. ama geçtikten bir hafta yada bir ay sonra yine başlarsa bilinki hep geçip başlayacak olan sürekli ağrilardir . yani  dişi çektirmekten başka şansınız maalesef yoktur .. ne kadar cesaretiniz varsa toplayın vede isciliğinden süpheniz olmayan bir hekim tercih ederseniz kolaylıkla halledilecektir. diş teknisyeni olarak tavsiyem budur geçmis olsun ..

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: erzopelci;68750
hakan kardes öncelikle gecmis olsun .. yazdıklarınızdan anladıgım kadarıyla, 20 lik azı dislerin arkasında vede önünde dis bulunmamakta .yani cekilmeye müsait . eğer öle ise çok kolay.  buna sizmi karar verdiniz , yoksa dişlerinizin filmi cekildikten sonra dis hekiminin kararımı? . 20 lik dis cekimi, disin yerine göre cok zor bir opere olabilir. (1-2 saat ) normal dis cektirirmis gibi 15 dk olabilir. bu durum tamamen disin yeri vede müdahale edecek hekimin maharetli elleri vede tecrübesine kalmis.. sizi rahatsiz eden ağri, ictiğiniz ağri kesiciler doğrultusunda geçecektir. ama geçtikten bir hafta yada bir ay sonra yine başlarsa bilinki hep geçip başlayacak olan sürekli ağrilardir . yani  dişi çektirmekten başka şansınız maalesef yoktur .. ne kadar cesaretiniz varsa toplayın vede isciliğinden süpheniz olmayan bir hekim tercih ederseniz kolaylıkla halledilecektir. diş teknisyeni olarak tavsiyem budur geçmis olsun ..

Abi bu 3. ağrı başlangıcı, öncesinde iki kere başladı dindi...

Ama diş için yer var abi görüyom yani yeri hazır, hatta kenarları biraz gözüküyorda, ama diş bi türlü yükselmiyo.

Kararı ben verdim, hayatımda hiç dişçiye gitmedim, 18 yaşımı doldurduğumdan beridirde (3 sene oluyor) öğrenci belgesi götürüp uzattırmadım bile sağlık karnemi :++: Yani son 3 senedir doktor bile görmemişim :hanz::hanz:

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;68828

Kararı ben verdim, hayatımda hiç dişçiye gitmedim, 18 yaşımı doldurduğumdan beridirde (3 sene oluyor) öğrenci belgesi götürüp uzattırmadım bile sağlık karnemi :++: Yani son 3 senedir doktor bile görmemişim :hanz::hanz:
ahanda bi biyonik daha.allah nazardan korusun kardeşim

Çevrimdışı erzopelci

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hiç dişim ağrımadı  ama seni cok iyi anliyorum .. ansızın ve zamansız bir yerde yakalanmadan bir hekim seçmen, acilende müdahale ettirmen gerekli kanaatimce.  3-5 neyse artık .. ama sana tavsiyem çok usta bir hekim tercih et hatta arastır. azı vede gömülü dişi çıkarmak ciddi anlamda diş hekimin tamamen tecrübesine vede profesyönelliğine aittir.. Geçmiş olsun dileklerimle..

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dün akşam 1. 20 lik dişimi aldılar :) 15 gün sonra 2. alınacak .... yaklaşık 30 dk sürdü.. baya zorlanıyor insan , bide ağrı kesici iğne yaptırdım ne olur ne olmaz diye ( dr. tavsiyesi )...