škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

atiker obdII mi yoksa brc mi ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ufy1905

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar

lpg konusunda sizlerinde fikrini almak istiyorum. aracımı 1.4 85 hp fabia II lpg taktırmayı düşünüyorum şu an için atiker obdII sistemi ile brc arasında kaldım iki kit arasında ortalama 400 lira fiyat farkı oluyor. bundan önce iki aracıma ve evdeki diger aracımıza atiker taktırdım niğdedeki ustam sağolsun çok ilgilendi tüm araçlarımızla son aracımda atikeri 3 yıl kullandım bir gün bile sorun cıkarmadı toplamda 70bın km yol yapmıstım aracı satacagım zamanlar sadece cok yakıt tuketmeye başlamıstı.

-sizce hani kiti tercih etmeliyim
-İstanbulda işini düzgün yapan montajı düzenli olan önerebileceğiniz yerler var mı
bu konu hakkında fikirleriniz ve yardımlarınız rica ediyorum. :gaz:

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
pahalı olsun kaliteli olsun.
benim arabada mimgas marka lpg var araç düşük kalibrasyonda debriyaja basınca stop ediyor   yükseltince ise malum neredeyse benzin kadar tüketim oluyor. ağzı yanmış biri olarak kesinlikle kaliteli olanı tercih edin derim.

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende eski laguna II aracıma lpg taktırmaya karar verince brc atiker arasında kalmıştım. 500 tl fark vardı arada. ben atiker taktırdım. hiç problemde çıkarmadı. markadan çok ustanın işçiliği önemlidir.  bide skodaya landirenzo daha uyumlu diye burda konuşulmuştu sanırım. gökhan taktırmıştı bursada. o yardımcı olabilir.
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende aynı motor var. brc taktırdım sorun yaşamadım. ama lpg ustası iyiyse kötü lpg kiti yok.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun süreli kullanılacaksa (4-5 yıl) iyi usta olması şartıyla BRC.
Kısa süreli ise (1-2 yıl) iyi ustayla Atiker iş görür..

Çevrimdışı ufy1905

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Maddi acıdan bir sıkıntı yasamazsam arabaya en az iki yıl binmeyi düşünüyorum brcde dikkatimi çeken olay pipo uygulaması oldu atikerde ise beni çeken nokta yeni bir sistem uyguluyor olması oldu sadece atikerde beni düşündüren nokta enjeksiyon yerine valf olması ve parça kalitesinin biraz daha geri planda kalıyormuş gibi olması

Çevrimdışı ytas11

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben prins silverline düşünüyorum. Çoğu bana 102hp ye gerek yok dedi. Ama bence kalite ucuza alınmaz kalitenin de bir bedeli olmalı diye düşünüyorum. Yanlış mıyım sizce..

Çevrimdışı evrenustundag

• Uzm.J.
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle Atiker i tavsiye ediyorum. ben Diyarbakır teknik otogaz firmasında montajı yaptırdım. gerçekten orijinal bir montaj oldu. resim imkanı olursa atabilirim inşallah.

Çevrimdışı demirhan

• Elegance Hastası
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ben BRC my11 kullanıyorum tekirdağ da oturuyorum ama montaj için burdan ankara ya gittim ne kadar araştırdıysam hep BRC ve Mocan otogaz(ankara) cıktı karşıma iyikide gitmişim kitap gibi montaj yapıldı arabama 12.000 km dir kullanıyorum canavar gibi hic bir sıkıntı yaşamadım

Çevrimdışı ufy1905

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
atiker mi brc mi derken dun landı renzo evo taktırdım sımdılık bır sıkıntı yok sısteme ek olarak manuel yaglama sıstemıde takılmıs oldu bakalım ılerleyen zamanlarda nasıl olacak.

Çevrimdışı vospar34

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://vospar.com/

Çevrimdışı bdilek

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Landirenzo iyidir. Bende takdırdım hiç sorun yok. Skoda ile de uyumlu.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
marka değil usta uyumu çok önemli.  iyi usta olmazsa landi de brc de işe yaramaz. ben ıkı aracıma brc taktırdım. çok ta memnunum. ankarada taktıracaklara tavsiye edeceğim usta var.

Çevrimdışı guven

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ufy1905;423134
atiker mi brc mi derken dun landı renzo evo taktırdım sımdılık bır sıkıntı yok sısteme ek olarak manuel yaglama sıstemıde takılmıs oldu bakalım ılerleyen zamanlarda nasıl olacak.

Hayırlı olsun güle güle kullanın ist da nerde taktırdınız?