škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Röno sümbül.

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kim ne derse desin 1.5 dci motorla birçok şirketin yeni aracı yollarda sıkça göreceğimiz bir model. Gerek yakıt ekonomisi gerekse düşük servis maliyeti dayanıklı kasası ile şimdiden gönüllerde yer edindi bile :)
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kadir_;421787
O dik konsolu hangi mühendis tasarladıysa onu selamlıyorum...
Konsolu eğik yapsalar bu sefer de içerisi iyice daralacak.:wnk:

Çevrimdışı amraam

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;421787
O dik konsolu hangi mühendis tasarladıysa onu selamlıyorum... Fuarda 301 i inceleme fırsatım oladu binip inmem 1 dakika sürdü berbat bir ön konsolu var aynısını bunada koymuşlar..

O konsol endüstriyel tasarımcıların eseridir.İç ve dış tasarımda görsel açıdan onların sözü geçiyor. Eğer ki mühendislik veya üretim açısından sorunlu bir uygulama varsa o zaman mühendisler devreye girip kavga başlıyor :lol: Mühendislerin bir günahı yoktur hocam.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;421784
Jetta B değil C sınıfı bir araçtır,bahsi geçen diğer araçlar B sınıfıdır,Jettayla kıyas götürmez abi :)
Bu araçların Vwdeki karşılığı Polodur,ancak Trde sedanı yok Polonun,iyi ki de yok :)

symbol B de, rapid C diye biliyordum...şaşırdım...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;421854
symbol B de, rapid C diye biliyordum...şaşırdım...

rapid c olursa octi d olur o zaman.o halde b sınıfı demektir.skoda b sınıfında hem fabiş hemde rapid le yola devam ediyor demektir.
Ayrıca clıo sümbül tüm donanımlarda abs,usb ve esp standart sunulacakmış buda rakiplerini dağıtır gibi.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rapib sınıfına göre iri ama fabia sedanın halefidir.İçine bindiğim de ise a4 octavia ya epey benziyordu boyutları.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı amraam

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bence Skoda Rapid'i B ve C segmenti arasında bir yere koydu.Şahsi gözlemim gerçekten de öyle olduğu yönünde.Çünkü B segmentindeki rakiplerinden daha kaliteli ama bir c segmenti kadar da değil, tam ortada. Dolayısıyla Fabia'nın sedanı diyemiyorum ben.Bu daha başka bir şey.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com

Çevrimdışı amraam

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı durumu Octavia'da da sezdim biraz.O da donanımları açısından 1,5 porsiyon C gibi.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben burada nerede görseler octiyi passatla aynı değil mi abi diyorlar bende hayır diyorum olurmu abi kesin öyle diyorlar.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;421906
Ben burada nerede görseler octiyi passatla aynı değil mi abi diyorlar bende hayır diyorum olurmu abi kesin öyle diyorlar.

B5 yani 2 önceki Passata benziyor evet. Çünkü Superb 1 ile Passat b5 in kasası aynıydı,bu yüzden Skoda Octaviayıda ona benzetti..

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: amraam;421892
Bence Skoda Rapid'i B ve C segmenti arasında bir yere koydu.Şahsi gözlemim gerçekten de öyle olduğu yönünde.Çünkü B segmentindeki rakiplerinden daha kaliteli ama bir c segmenti kadar da değil, tam ortada. Dolayısıyla Fabia'nın sedanı diyemiyorum ben.Bu daha başka bir şey.
Alıntı yapılan: turker;421895
Evet B1/2 diyebiliriz bence de.
Bu durum Fabia' da da öyle. Polo' dan fazla Golf' ten kesinlikle daha azdır. Škoda' nın modeller hep buçuk modeller.:wnk:

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;421908
B5 yani 2 önceki Passata benziyor evet. Çünkü Superb 1 ile Passat b5 in kasası aynıydı,bu yüzden Skoda Octaviayıda ona benzetti..

Benzesede aynı kasalar değildi.Superb amerikan kasa passat üzerine inşa edildi.10 cm daha uzun.Birazde genişlik ve yükseklik farkı var ama değerlerini tam bilmiyorum zaten b5.5 passat ile superb1'in ön kolçağın arkasına bakıldığında fark net görünür.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
park sensörünü katalog çekimlerinin hemen öncesinde sanayide takmışlar :)

yeni logan ile aynı araba bu, ucuzsa logan tercih edilir sadece logoları farklı olacak çünkü.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Koy baklavayi onune , model sekil kasa kalite onemli degil..