škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

DSG TDİ 2013 güncelleme

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;423011
DSG 7 en son versiyon diye biliyorum, 180 bg Fabia'da sıkıntı okumadım ben. Bazı araçlarda kavrama sorunlu, onlar değişiyor garantiden. 1.9'larda olan DSG 6
1.4TSI Jetta' daki DSG-7 de ne oluyor? Aha bugün kavrama değişimine gitti makina.:D

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;423219
1.4TSI Jetta' daki DSG-7 de ne oluyor? Aha bugün kavrama değişimine gitti makina.:D

Yüksel'in Yeti'de de varmış aynı dert, sanırım ağır kasalarda daha belirgin sorun, aynı triger konusu gibi, değişim olacak, yazılımla düzelecek husus değil

Çevrimdışı drys

• 1.6 TDI CR DSG Elegance
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
DSG şanzıman için 2. güncelleme gelmiş.Serviste 1. güncellemeyi yaptırmıştım.Geçen bir iş için servise uğradığımda arabayı bilgisayara bağladılar ve şanzıman güncellemesi gerektiği söylendi bana.Bilginize

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drys;435081
DSG şanzıman için 2. güncelleme gelmiş.Serviste 1. güncellemeyi yaptırmıştım.Geçen bir iş için servise uğradığımda arabayı bilgisayara bağladılar ve şanzıman güncellemesi gerektiği söylendi bana.Bilginize

Ne gibi bir değişiklik hissettiniz?

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim araçta yokuş çıkarken hafif tıkırtı geliyor şanzımandan(2013 DSG) özellikle gaza yumuşak bastığın zaman, herhalde dsg'nin özelliğidir diye düşünüyorum sizce öyle midir? Önceki 2009 audi a3'te de aynı olay oluyordu oradan biliyorum,önceden çok okumuştum vw grubu şanzımanlarda tıkırtı oluyor diye.. Ama sizce hala olması normal mi?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msami;435090
Bizim araçta yokuş çıkarken hafif tıkırtı geliyor şanzımandan(2013 DSG) özellikle gaza yumuşak bastığın zaman, herhalde dsg'nin özelliğidir diye düşünüyorum sizce öyle midir? Önceki 2009 audi a3'te de aynı olay oluyordu oradan biliyorum,önceden çok okumuştum vw grubu şanzımanlarda tıkırtı oluyor diye.. Ama sizce hala olması normal mi?

DSG lerden özellikle bozuk yollarda şıkırtı/tıkırtı şeklinde ses geliyor.
Servis e göre normal, nedeni:kuru çalışması..

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: msami;435090
Bizim Jetta DSG için servisteyken servis yetklisine durumu anlattığımda "biliyorum rahatsız ve huzursuz ediyor ama şansımandaki bileziklerden geliyor ve kesmemizin imkânı yok" demişti. Hele ki otopark gibi sessiz ortamlarda Mastika' ya yakın melodiler duyuyorum.:D