škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia II lpg de subap erimesi olur mu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ufy1905

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaslar

aracıma lovato smart kıt taktırmaya karar verdım fakat arastırma yaparken magnezyum alasımlı subap olan araclarda lpg de subap erımesı problemı oludugunu ögrendım. bızım fabıa 2 lerde subaplar celık mı yoksa magnezyum alasımlı mı onu sormak ıstıyorum.

yardımcı olabılırsenız cok sevınırım.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
LPG forumlarını takip ederim bugüne kadar hiç sorun duymadım..

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O dediğiniz japon eski tip araçlarda oluyor ve bu yüzden yağlama takılıyor fabiada sıkıntı olmaz :)

Çevrimdışı ufy1905

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bır forumda genellıkle 2011 ve sonrası modellı araclarda bu tıp subap kullanıldıgı soylenmıs hanı bu sorunu veren modeller olarak asagıdakı aracları lıstelemısler hanı tasarruf yapalım dıye lpg taktırıyoruz bıde subap erıme problemı cıkarsa yaptıgımız tasarrufuda subap degıstırmeye vermekten korktum yanı onun ıcın sızlere danısmak ıstedım.

SABIKALI ARAÇ LİSTESİ

CHEVROLET CRUZE ........................................................................................SUBAP SORUNU
FORD FOCUS 1800 cc MOTOR CODU EYDB 16 VALF 1998 ÜZERİ..........................SUBAP SORUNU
MONDEO 1800 MOTOR-RKF 16 V 1998 ÜZERİ.....................................................SUBAP SORUNU
HONDA CRV 2000 MOTOR-B20Z1 16V 1999 ÜZERİ..............................................SUBAP SORUNU
HUMMER......TÜM MODELLER..............................................................................SUBAP SORUNU
MAZDA ....TÜM FORD MOTORLULAR...................................................................SUBAP SORUNU
MERCEDES CLASSE A150/70 KW 1500 CC 16 V 2005 ÜZERİ..................................SUBAP SORUNU
'' '' A170/85 KW 1700 CC 16 V 2005 ÜZERİ...............................SUBAP SORUNU
MITSUBISHI COLT 1300 CC 8 V 2004 ÜZERİ......................................................SUBAP SORUNU
NISSAN X-TRAIL 200 CC 16 V 2001 ÜZERİ ........................................................KATALITIK KONVEKTÖR
OPEL ...TÜM TWINPORT MODELLER.....................................................................SUBAP SORUNU
INSIGNIA TÜM MODELLERİ................................................................................SUBAP SORUNU
PORSCHE CAYENne 3.2 186 KW BFD KODLU 2002 ÜZERİ.....................................SUBAP SORUNU.
RENAULT LAGUNA 2000 F3R 8 V 1994-1998 ........................................................SUBAP SORUNU
TOYOTA YARİS 1000CC 1SZ-FE MOTOR 16V 2000 ÜZERİ......................................SUBAP SORUNU
TOYOTA CARINA 1600CC-4AFE COD.2000CC 3A-FE KODLU 16 V 1996 ÜZERİ.........SUBAP SORUNU
TOYOTA AVENSİS 1600 CC 4A-FE KOD. 16 V 1996 ÜZERİ......................................SUBAP SORUNU.

not:forum.donanımhaber.com sitesınden Lpg dönüşüm bölümünde bir konuda faruksevgili nin mesajından altıntıdır.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabiada böyle bir sorun olmaz dediğim gibi bu sorun japon araçlarında oluyor genelde..

Ben yaklaşık 115 bin kmdir lpg ile kullanıyorum herhangi bir sorun olmadı..

Çevrimdışı ufy1905

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
o zaman fabıada sıkıntı olmaz dıyorsunuz. pekı lovato fabıa ıcın ıyı bır secım mı ve montaj ıcın tavsıye edebılecegınız ısını duzgum yapan bır yer var mı acaba.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni Nesil Euro5 Motorlarda Subaplar Hafif Alaşımdır Ve Erir. Yağlama Takın Sulama Takın Havalandırma Takın Ne Takarsanız Takın Eriyecektir Kaçarı Yoktur.. Tek Çaresi Çelik Subapdır.

Fabia II Euro 4 Bildiğim Kadarı İle Onlarda Sorun Yok.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
HTP için sorun olmaz diyebilirim, çünkü 36'dan 104 bine kadar kullandım, 104 binde sattığımda hiç yağ eksiltmiyordu ve düzgün çalışıyordu.

1.4'leri bilmiyorum ama piyasada o kadar çok lpg'li polo/fabia/ibiza 1.4 var ki, hiç sanmıyorum subap problemi olsun. Olsa duyardık.

Yukarıdaki liste için teşekkürler.

Çevrimdışı ufy1905

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar istanbulda lovato montajı için önerebileceğiniz yer var mı? ümraniyede üçel mühendislik ve çözüm lpg(marmara bölge dagıtıcısı) nasıl sızce?

Çevrimdışı ST-max

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;422489
Fabiada böyle bir sorun olmaz dediğim gibi bu sorun japon araçlarında oluyor genelde..

Ben yaklaşık 115 bin kmdir lpg ile kullanıyorum herhangi bir sorun olmadı..

Arkadaşımın aracında oldu subap erimesi.insignia 1.6hırbo. GÜzelde yürümüyor çok yakıyor vs sıkıntılı araba.

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Böyle bir sorun  kolay kolay olmaz en az 100,000 km yi bulucak sorunlar  kolay kolay sorun çıkmaz

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

1,5 ay önce Toyota Auris 1,6 motor 132hp Valvematic aracıma uzun arastırmalar sonucu Full Italyan oldugu icin ve ustamla ilgili iyi yorumlardan dolayı Lovato marka LPG baglattırdım, ustam ilk bin km kontrolunude yaptı, su ana kadar masallah cok memnunum,

Ilk bin km deki akaryakıt tüketimim asagıdaki gibi;

Montaja verirken benzin ısıgım yeni yanmaya baslamıstı,

Montajdan aldım 90 tl lik LPG aldım, 20 tl lik benzin aldım,
sonrasında 75 tl lik LPG aldım,
sonrasında 70 tl lik LPG aldım,
toplamda 1040 km yol yaptım, LPG ısıgı yandı, benzin ısıgı yanmadı henüz, heralde 10tl lik benzin 10 tl lik LPG depoda kaldı,
yani 90+75+70 / 1040km = 226 kurus yakmıs oldu,
Ayrıca öyle benzinli kullandıgım dönemlerdeki gibi az yaksın diyede kastırmıyorum,

Selamlar,
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2013, 09:43:27 Gönderen: mustisahin »