škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Fiyatları Açıklandı

babbak · 108 · 28799

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: wimpir;423435
Hocam Türkiye'de aracı alan ilk kişiyim. 10 Ocak'ta kapora verdim. Geçen hafta perşembe günü parayı ödedim, kaskoyu yaptırdım, plakayı aldım; ama aracı teslim etmediler.

aracın pahalı olduğu eleştirilerine rağmen bu araçta sizi etkileyen ne oldu da ilk 1,5 ay öncesinden siparişi geçtiniz? hangi nedenlerden gönlünüzü fethetti Rapid?

biraz gazeteci edasıyla sordum kusuruma bakmayın :)

Çevrimdışı babbak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wimpir;423413
Geçen hafta 1.6 TDI Elegance aldım. 49.990 TL'ye. Birkaç bayiden araştırdım, hiçbiri indirim yapmadı. Aslında 1.2 TSI Elegance istiyordum; ama gelmeyince TDI Elegance aldım. Aracı henüz teslim etmediler. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'ndan tescil işlemlerinin yapılmasını bekliyorlarmış. Ben de bekliyorum. :)

hayırlı olsun:clap:

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlısı olsun ama fiyat ederinin çok çok üstünde...

Çevrimdışı wimpir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;423437
aracın pahalı olduğu eleştirilerine rağmen bu araçta sizi etkileyen ne oldu da ilk 1,5 ay öncesinden siparişi geçtiniz? hangi nedenlerden gönlünüzü fethetti Rapid?

biraz gazeteci edasıyla sordum kusuruma bakmayın :)

Araç bence de biraz pahalı. Sedan bir araç olması, diğer B sınıfı araçlara göre daha kaliteli olması, koltuğuna oturduğum zaman bana rahatlık vermesi, güvenlik açısından güven duymam, bagajının ve içinin geniş olması, iç dizaynının sade ve şık olması nedenlerinden dolayı gönlümü fethetti.

Umarım yeterli olmuştur cevabım. :gaz:

Alıntı yapılan: babbak;423453
hayırlı olsun:clap:

Teşekkür ederim hocam. :)

Alıntı yapılan: anamarina;423484
Hayırlısı olsun ama fiyat ederinin çok çok üstünde...

Teşekkür ederim hocam. Fiyat konusunda söylediklerinize katılıyorum; ama başka bir B sınıfı araç alsaydım aklımda bu araç kalırdı.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok güzel özetlediniz, tekrar hayırlı olsun güle güle kullanmanız dileğiyle :)

Çevrimdışı wimpir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;423499
Çok güzel özetlediniz, tekrar hayırlı olsun güle güle kullanmanız dileğiyle :)

Teşekkü ederim hocam. Allah razı olsun.

Çevrimdışı harunhoca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wimpir;423492
Araç bence de biraz pahalı. Sedan bir araç olması, diğer B sınıfı araçlara göre daha kaliteli olması, koltuğuna oturduğum zaman bana rahatlık vermesi, güvenlik açısından güven duymam, bagajının ve içinin geniş olması, iç dizaynının sade ve şık olması nedenlerinden dolayı gönlümü fethetti.

Umarım yeterli olmuştur cevabım. :gaz:

Teşekkür ederim hocam. :)

Teşekkür ederim hocam. Fiyat konusunda söylediklerinize katılıyorum; ama başka bir B sınıfı araç alsaydım aklımda bu araç kalırdı.

bence de güzel cevap olmuş... ancak söylemiş olduğunuz artılara rağmen, özellikle C değil de B segmenti araç almak isteyen benim gibi alıcı adayları için fiyat önemli bir kriter. yani 7-8 bin TL fark nedir ki gönlüme göre olsun demek çok kolay bir şey değil benim için. yoksa tabii ki rapid, gerek malzeme kalitesi gerek güvenlik unsurları bakımından emsallerinden daha iyi durumda. ancak sedan olması geniş olması gibi unsurların doğru olduğunu düşünmüyorum. çünkü 301 veya c elyseenin de gerek içi gerek bagajı daha küçük değil, hatta diz mesafeleri daha iyi. güvenlik konusuna gelince aveoda 8 hava yastığı, güvenlik testinden beş yıldız gibi özellikler var. yine aveoda yokuş kalkış destek sistemi var... demek istediğim bazı özellikleri ile rapid bir adım önde olsa da her alanda rakiplerinden çok önde değil... aradaki bu fiyat farkına değer mi bilemiyorum. ayrıca kasa ağır ve battal bu da yakıt tüketimine neden olacaktır.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dün canlı canlı beyaz rengini gördüm, yola yakısıyor, güzel arac,

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dün inceleme fırsatı buldum. kol dayamayı kullandığınızda vitesi rahat kullanamıyorsunuz. ön konsol çok kalitesiz. ama altının yüksekliği güzel o açıdan bizim ülkeye uygun. ama o fiyat edecek bir araba değil. paraya yazık. bu arada 55.000'lik olana baktım

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dizel elegance sadece manuel

liste fiyatı indirimsiz 54.000 tl, onu belirtmek istemiştir

Çevrimdışı wimpir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: harunhoca;423615
bence de güzel cevap olmuş... ancak söylemiş olduğunuz artılara rağmen, özellikle C değil de B segmenti araç almak isteyen benim gibi alıcı adayları için fiyat önemli bir kriter. yani 7-8 bin TL fark nedir ki gönlüme göre olsun demek çok kolay bir şey değil benim için. yoksa tabii ki rapid, gerek malzeme kalitesi gerek güvenlik unsurları bakımından emsallerinden daha iyi durumda. ancak sedan olması geniş olması gibi unsurların doğru olduğunu düşünmüyorum. çünkü 301 veya c elyseenin de gerek içi gerek bagajı daha küçük değil, hatta diz mesafeleri daha iyi. güvenlik konusuna gelince aveoda 8 hava yastığı, güvenlik testinden beş yıldız gibi özellikler var. yine aveoda yokuş kalkış destek sistemi var... demek istediğim bazı özellikleri ile rapid bir adım önde olsa da her alanda rakiplerinden çok önde değil... aradaki bu fiyat farkına değer mi bilemiyorum. ayrıca kasa ağır ve battal bu da yakıt tüketimine neden olacaktır.

Hocam, 301 ve Elysse'nin de içi geniş ve bagaj kapasitesi de iyi ama içindeki malzeme kalitesi Rapid'le kıyaslanmaz bence. Bagaj konusuna gelince; bence Rapid'in bagajı ile diğerleri kıyaslanamaz bile. Diğerlerinin bagaj kapağını açınca çok dar bir alandan eşyalarınızı koymak zorunda kalacaksınız. Belki de birçok eşyanızı bagaja rahatça koyamayacaksınız. Rapid'de öyle mi? Rahat rahat yerleştir. :) Fiyat farkı bana göre de çok ama üç-beş bin lira fiyat farkını da bu aracın albenisine ve gönlümden geçtiği için verdim. Eğer Rapid almasaydım zaten C sınıfı bir araç alırdım; yalnız herhangi bir Fransız aracı hariç. Aslında Rapid almasaydım Jetta ya da yeni Octavia alırdım. Rapid'in bana göre boyunun üç beş santim kısa olması, ya da içinde birkaç donanımının küçük olması benim için önemli değil. Bence tam bir aile arabası. Tabii benim görüşüm...

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wimpir;423735
Hocam, 301 ve Elysse'nin de içi geniş ve bagaj kapasitesi de iyi ama içindeki malzeme kalitesi Rapid'le kıyaslanmaz bence. Bagaj konusuna gelince; bence Rapid'in bagajı ile diğerleri kıyaslanamaz bile. Diğerlerinin bagaj kapağını açınca çok dar bir alandan eşyalarınızı koymak zorunda kalacaksınız. Belki de birçok eşyanızı bagaja rahatça koyamayacaksınız. Rapid'de öyle mi? Rahat rahat yerleştir. :) Fiyat farkı bana göre de çok ama üç-beş bin lira fiyat farkını da bu aracın albenisine ve gönlümden geçtiği için verdim. Eğer Rapid almasaydım zaten C sınıfı bir araç alırdım; yalnız herhangi bir Fransız aracı hariç. Aslında Rapid almasaydım Jetta ya da yeni Octavia alırdım. Rapid'in bana göre boyunun üç beş santim kısa olması, ya da içinde birkaç donanımının küçük olması benim için önemli değil. Bence tam bir aile arabası. Tabii benim görüşüm...

Güle güle kullanin en önemlisi gonlunuze yatması yattiysa 20 olsa yine verilir.