škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracıma LPG taktırmalı mıyım ?

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emrecan01

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracım Fabia II 1.2 HTP.Aracı alalı 2 ay oldu. Şu an 1500 km'de. Ortalama 7.5 lt yakıyor 100 km'de. LPG taktırmayı düşünüyorum. Malum LPG'de km'de 15 kuruş civarında daha az iyakıyor. Önerdiğiniz bir marka var mı ? Adana'da sağlam montaj yapan bir yer var mı ? Bir de LPG taktırmak garantiyi bozuyor mu ?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence Suan acele etmeyip aracın yakitini daha verimli kullanmaya çalışın sanırım araci sadece şehiriçi kullanıyorsunuz. bu yakıt değerleri yüksek.

Çevrimdışı emrecan01

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;422670
LPG garantiyi bozar marka olarak landirenzo iyidir :)
Peki yetkili serviste taktırsam bozar mı garantiyi ? Ayrıca hangi marka takarlar ?

Çevrimdışı emrecan01

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anamarina;422673
Bence Suan acele etmeyip aracın yakitini daha verimli kullanmaya çalışın sanırım araci sadece şehiriçi kullanıyorsunuz. bu yakıt değerleri yüksek.
Sizce kaç olması gerekli ortalamanın ?

Çevrimdışı MuhammedSaid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bence o kadar küçük motora lpg taktırmamalısınız. Küçük motor olmasına rağmen çok yakıyorsa büyük motor alıp lpg taktırmanızı öneririm. Motorun boyutuyla lpgde sorun çıkartma ve verim ters orantılı.

Çevrimdışı fatiih

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrecan01;422667
Aracım Fabia II 1.2 HTP.Aracı alalı 2 ay oldu. Şu an 1500 km'de. Ortalama 7.5 lt yakıyor 100 km'de. LPG taktırmayı düşünüyorum. Malum LPG'de km'de 15 kuruş civarında daha az iyakıyor. Önerdiğiniz bir marka var mı ? Adana'da sağlam montaj yapan bir yer var mı ? Bir de LPG taktırmak garantiyi bozuyor mu ?
Aracımız aynı, bu haftasonu lpg taktırdım, bende taktırmadan önce çok düşündüm çevremdekilerden fikir aldım, ustalara sordum vs.. çoğu kişi taktırma desede geçen yıldan bu yana 20bin km yol yapdım lpg olsaydı şimdiye maliyetini çıkarmıştı zararın neresinden dönsen kardır diyerek taktırdım. henüz yorum yapmak için çok erken şimdilik bi sıkıntı yok inşallah olmazda, hayırlısı bakalım :)

Çevrimdışı ahmetmeski

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bende 10 gün önce mersinde taktırdım taktırdığım . lavato marka lpg sisteminde sorunlar yaşıyorum halledemezlerse geri sökmelerini söyleyeceğim. lpg ye erken geçiyor  daha doğrusu ne zaman geçeceği belli olmuyor . ve bu gün servis yazısı belirdi.. bunun lpg den olduğunu yakıtın ideal karışım olmadığından kaynaklşandığını düşünüyorum yarın hayırlısı servise gideceğim  :(((( aracım fabia 2 1.2 htp :((

Çevrimdışı vospar34

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://vospar.com/
Sonradan takılan lpg garantiyi bozar bende aracımı ağustosta aldım 0  aldım yerden lpg taktırdım ve işli olarak cıktı garanti kapsamında.Öneri olarakta brc,landirenzo ve prins.

Çevrimdışı onur07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 fabia II htp lere lpg taktırırsan gitmez diyorlar doğru mu sizce aracın performansını ne kadar azaltıyor ?

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
taktırma recep din kardeşiyiz
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence taktırmayın. Herkes iyimser hesap yapıyor ama malesef o hesaplar tutmuyor. Araç ısınana kadar yaktıgınız benzini, lpg ayarı için servise gidiş gelişlerinizi, rutin lpg bakımlarına verdiğiniz paraları hesaba katarsanız. Lpg kitinin kendini amorti etmesi kaç sene alır Allah bilir. Lpg yüzünden aracın vereceği hatalar, arızalar da cabası. Sonuçta bu motor ne kadar lpg ye uyumlu deselerde a'dan z'ye benzine göre üretilen bir motor lpg nedeniyle zamanla çeşit çeşit hatalar veriyor. Ben aracımı aldığımda lpg kiti üzerindeydi, regülatör su kaçırdı kaç defa servise gittim, iki defa değişti. Ayarını adam gibi yapan bir servis bulana kadar canım çıktı. Uzun lafın kısası eğer 2000 motor ve üzeri bir aracınız yoksa lpg den uzak durun.

Çevrimdışı ahmet1221

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
banada mantıklı gelmiyor tüp işi arkadaşlar zaten motor ufak ayrıca ben 50 litre alıp sıfırladığımda ortalama 800 km gidiyo ve daha 4000 deyim. bence iyi veriler.

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende 2012 1.2 optimal htp sahibiyim. Lpg taktıracak insan neden benzinli araç alır anlamam. Alırken 5-6 fazla ver dizelini al. Hem orjinalliğini bozma hemde kendince ekonomi yap. Bende bi ara düşünmüştüm lakin 1,2 motor araç benzinde gayet iyi performans veriyor. İzmit dönüşü 5.1 devirde 215 km yi bizzat gördüm. Rampada bayılma vs. yok. Lpg ye de karşıyım. Garantiyi de bozduğu cabası.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
güle güle kullanın. herkesin kendi bileceği iş lpg. siz karşısınız anlaşıldı. 5-6 bazen ha deyince çıkmıyor. çıksalar zaten lpg ile alakaları olmaz. benim şahsi görüşüm de şu daha ilk mesajınızda kendinizi foruma tanıtmadan selam vermeden insanları yargılamanız da şık olmadı. burada biz birbirimize ne kadar faydalı oluruz diye saygı çerçevesinde yardım etmeye çalışırken bu davranış size yakışmadı. bozulmaca yok. bir ortama ilk defa girerken bir selam verilir. bunları size ögretecek değilim. ama söylemeden geçemedim. kırıcı olmak değil amacım.