škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

17 jant için lastik önerileriniz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vaskonx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar dün 225 45 17 arka lastiğimin indiğini gördüm. Yedek lastiği taktım ve bugün lastikçide lastiğin iç taraftan yanaktan kesildiği ayrıca telininde kesildiğin anladık. Tamir yaptırsam da lastikte balon oluştu. Pirelli lastiklerinden memnun değilim uzun zamandır. Önerileriniz nedir lastik markası açısından ayrıca 225 50 17 ya da 17 janta (SuperbII ye uyacak ebatlar) önereceğiz ebatlar nedir? (2 yıllık araç ve 17000km olmasına rağmen sağ ön lastikte de sıkıntılar var.) Teşekkürler...:(
O bir Skoda, O bir dev, Octavia A5  

:polis:

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
continental öneririm. bizim lastiklerde pirelli ve bitince direk continentale geçmeyi düşünüyorum

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kumho forever...
hocam al bir ku31 daş gibi binersin..
bu ebatta fiyatlar çok yüksek,bir önceki aracımda kumho kullanıyordum gayet memnundum..
evet belki diğer pahalılar kadar uzun gitmiyor ama fiyat performans olarak öneririm..

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
iki hafta önce michelin primacy 3 aldım ve çok. memnunum. tavsiye ederim
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

Çevrimdışı vaskonx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: xxman;423313
iki hafta önce michelin primacy 3 aldım ve çok. memnunum. tavsiye ederim

önerileriniz için teşekkürler ama yaşadığım şehirde yoldan eser yok ve kafam iyice karıştı bir çok yorum okudum kaldım. michelin primacy 3 ne kadara aldınız ve ses alma durumu ve kasisteki durumu nasıl acaba?

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
cenk benim orjinaller dunlop. ama değişme zamanı ya continental ki mercedes boşuna kullanmıyordur diye düşünüyorum. ya da nokian alıcam. o lastiklerde hoşuma gitti. yalnız alacağın lastikte yanaklar için XL mi ne yazıyordu. o tip al onlar extra yüke dayanıklı tekerler. normallerin yanakları çok eğiliyor. bizim arabalarda hafif değil yani.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam yaşadığınız civarlarda yol kötüyse o zaman Lassa yada Petlas gibi nispeten daha ucuz ama yol tutuşta da çok geri olmayan markaları tercih etmenizi öneririm. bi Michelin alıp ondan sonra onun yarılması yada yumurta yapması gibi başa gelebilecek olaylar karşısında insanın canı çok sıkılıyor bi dünya para verip aldıktan sonra.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2013_Sommerreifen_Test_225_45_R17.aspx?ComponentId=160352&SourcePageId=31821

bu sayfada da Adac'ın 2013 için yayınlamış olduğu test var. Continental yine zirvede.

ama dediğim gibi Petlas yada Lassa gibi lastikleri de düşünmenizi öneririm. hiç değilse yol kaynaklı lastik zedelenmelerinde biraz daha az üzülürsünüz. tabi ALLAH hiç birimizin başına vermesin inşallah

Edit: bu arada testi Octavia Combi ile yapmışlar :)
« Son Düzenleme: 26 Şubat 2013, 00:51:48 Gönderen: schumici »

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
furkan lastik konusunda hani kışlık dersen tamam da normal lastikte paraya kıyacaksın. sonuçta canımızı teslim ediyoruz. güvenlik konfor ve paradan önce olmalı diye düşünüyorum. ehh bizim gruptada dede yollu araba kullanan yoktur. italyanları baştan sil onlar bize yaramıyor.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;423365
furkan lastik konusunda hani kışlık dersen tamam da normal lastikte paraya kıyacaksın. sonuçta canımızı teslim ediyoruz. güvenlik konfor ve paradan önce olmalı diye düşünüyorum. ehh bizim gruptada dede yollu araba kullanan yoktur. italyanları baştan sil onlar bize yaramıyor.

Kesinlikle hemfikirim. Ben alacak olsam kesinlikle parasına bakmaz Continental alırım. Ama kullanılacak yol denildiği gibi kötüyse Michelin gibi narin lastiklerden kaçınılmasını öneririm şahsen. Çünkü yol sebebiyle lastiğe bişey olursa hem para çöpe gidecek hemde küfür edip günaha girilecek :)

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dediğin gibi yumuşak lastik tutnma konusunda daha iyi olmasına karşın çabuk biten bir lastik asfaltta bile böyleyken, toprak ya da mıcırlı yolda hiç gitmez.

Çevrimdışı guven

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
artık lastikler etiketli yani lastiği hiç kullanmamış lastikçinin sözlerine güvenmek zorunda değilsiniz testlerde de contiler hep önde ben lastik alacak olsam conti tercih ederdim bu arada yoldan kaynaklı lastik hasarlarını kasgo karşılıyor hasarsızlığınızı bozdurmak sorun değilse bilginiz olsun aşağıdaki link ten aracınıza uygun lastiğin etiketini bulabilirsiniz diğer link te de etiketteklierin ne anlama geldiği ile ilgili bir video var

http://www.conti-online.com/generator/www/tr/tr/continental/lastikleri/themes/tirelabel/viewer/viewer.html

http://www.conti-online.com/generator/www/tr/tr/continental/lastikleri/themes/tirelabel/hidden/eu_label_movie_tr.html

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vaskonx;423315
önerileriniz için teşekkürler ama yaşadığım şehirde yoldan eser yok ve kafam iyice karıştı bir çok yorum okudum kaldım. michelin primacy 3 ne kadara aldınız ve ses alma durumu ve kasisteki durumu nasıl acaba?

Ben 205*55*16 ebat lastiği 200 TL aldım. Alman malı ve Ocak 3 hafta üretimi.

Çoğu arkadaş michelin yumuşak yanak balon yapıyor diyor, kaç kişinin başına geldi bilmiyorum ama önce ki lastiklerimde michelin di onlarda bir sıkıntı yaşamadım. Sorunsuzca kullandım.

Değiştirdikten sonra bugüne kadar neden beklemişim diye çok hayıflandım kendime, eskiyen lastiklerden dolayı vurma seslerinin arttığı bir ortamda araç çok sessizleşti diyebilirim, küçük kasis ve çukurları hissettirmiyor.

İstanbulda ne kadar yol var bilemiyorum, çukurun nereden çıkacağı belli olmayan bir şehir.

Nokian ve bu lastik arasında kalmıştım. Yeni bir lastik olması ve arada fiyat farkının çok düşük olmasından ötürü bu lastiği aldım.

Hatta HP primacy nin fiyatı 165 TL idi onu bile tercih etmedim.
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

Çevrimdışı vaskonx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Sanırım Continental ContiSportContact 5 i alacağım Fiyat araştırması yaptım. 260 tl  kadar. 2 adet alacağım ve önlere taktıracağım önlerden birini de arkaya taktıracağım..

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
lastik olarak almayacağım markaların en başında Michelin gelir. Bunu Pirelli, Michelin, Lassa, Good Year gibi pek çok çeşit marka lastiği birbirinden farklı araçlarda kullandıktan sonra rahatlıkla söyleyebiliyorum.

Michelin'i ilk aldığınızda çok güzeldir, direksiyon yumuşar, yol tutuşu çok hoş olur, gürültü azalır. amaaaa, 1 yıl civarı bi zamanı doldurduktan sonra lastik yüzeyi pul pul olur, dökülmeye başlar. lastiği yüzeysel bir şekilde inceleyerek bunu görebilirsiniz rahatlıkla (tüm çeşitlerinde belki olmuyor olabilir ama bizim kullandığımız Energy saver vb modellerinde hep yaşadık) bunun akabinde yol tutuşunuz hissedilir bi şekilde azalmaya başlar. o lastiği aldığınız güne saydırır durursunuz. bu hususu pek çok kişiden de tecrübeleri sonucu duyabilirsiniz emin olun.

balon olayı çok şükür ki başıma gelmedi, çok sert çukura düşmedim. ama bu konu hakkında da diğer markalara nazaran Michelin'den daha çok şikayet geliyorsa bunu da dikkate almak gerek kesinlikle. yarın derin bi çukuru farketmeden yada bi terslik sonucu düşmeyeceğimizin garantisi yok.

Continental'i amcamın aracında denedim. o sıralar amcamda ve bizde Astra vardı. benim Good year ile dönerken ESP çalıştırdığım virajı kuzenim rayda gider gibi döndü.

bir sonraki lastik değişimimizde kısmet olursa seçimimiz kesinlikle Continental'den yana olacak buna eminim