škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

superskodadan alısveriş hakkında

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Baya bi masraf cıkıyor gorunen :D Hella dısında da valeron türü farlar nasıldır ? Daha uygun gorunuyor. Dedigin fiyatlar bi ön tampon değişimi için masraflı bi değişim olur gibi ama cıkmalarla belki asagı cekilebilir mi diye dusunuyorum panjur ve farlar yani :)

yedek parca sitelerinde baya uygun gorunuyor

http://www.otoyedekparcaburada.com/SKODA-OCTAVIA-0103-FAR-LAMBASI-SOL-ELEKTRIKLI-MERCEKLI-SEFFAF,PR-67591.html

http://www.farbul.com/2001-2004-skoda-octavia-far-elektrikli-sag-sisli.html

http://www.otoyedek.com/a4-kasa-octavia-sol-far-sisli--u

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-skoda-octavia-2001-2004-arasi-elektrikli-on-far-sol-sisli-50439828/detay/

Panjuru çıkma da bulmaya calısırım burda bulunabiliyor aslında sisli/sissiz farlarda bulunabiliyor cıkmacılarda denk gelirse. Beyin ve ampul cok tutan bişi değil sanırım ? Tam anlamıyorum far stop kısımlarından :)
« Son Düzenleme: 01 Mart 2013, 22:06:31 Gönderen: skoda_tudor06 »

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bi-xenon beyin 250 tl ampülleride 150 tl den aşağı değil :)

Sissiz taywan malı farlarda 120 tl imiş.Çıkmadan tampon hariç diğerleri bulunabilir.Ankara bu yönden rahat bir mekan 1 gününü çıkmacılara ayırırsan hepsini halledersin :)

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sis farından aslında feragat edebilirim :D sonradan alt kısma da monteli de olabilir diye dusunuyorum :) Cıkma konusunda dediğin gibi vakit oldugunda far ve panjur için bakmayı dusunuyordum zaten :)
Yalnız birseyi anlamadım simdi cıkma yada tayvan farlardan aldıgımızda ayrı beyin ve ampul almaya gerek olacak mı ? Normal su an aracımda kullanmıs oldugum ampul veya beyin kullanılamaz mı ? :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda_tudor06;423892
Sis farından aslında feragat edebilirim :D sonradan alt kısma da monteli de olabilir diye dusunuyorum :) Cıkma konusunda dediğin gibi vakit oldugunda far ve panjur için bakmayı dusunuyordum zaten :)
Yalnız birseyi anlamadım simdi cıkma yada tayvan farlardan aldıgımızda ayrı beyin ve ampul almaya gerek olacak mı ? Normal su an aracımda kullanmıs oldugum ampul veya beyin kullanılamaz mı ? :)

Beyini ben bi-xenon far için söyledim normal far için gerekmiyor :)

Normal farları alıp takıcaksın taywan malı olanlar sissiz 120 lira dediğim gibi sıfırı :)

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı vospar34

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://vospar.com/
arkadaşlar bu far,xenon fıyatını felan kaç model için aldınız 2000 ve öncesimi sonrasımı.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vospar34;423920
arkadaşlar bu far,xenon fıyatını felan kaç model için aldınız 2000 ve öncesimi sonrasımı.

Bi xenonlar collection plusdan cikma sifir degil:)

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
uzun bir arastırmadan sonra kafam iyice karıstı parcaları sormak için Ankara da cıkmacıların nerdeyse hepsini dolastım Yıldız Sanayi dahil.. sisli ön farlara tanesi seffa olanlar 100 TL panjur 100 TL tampon 150 TL istiyorlar ortalama fiyatlar boyle farlarda far ayar motoru yok sanırım bendeki eskisi olur mu onu da bilmiyorum... ayrıca birkac yer de tampon demirinin de uymayacagını soyledi dogru mudur ? hepsine 550 TL rakam cıkardılar ortalama aldıgım fiyatlar sisli farlar panjur tampon ve tampon demiri dediğim gibi farlarda ayar motoru yok sanırım sizce nasıl fiyatlar ? Birde farlar taiwan mı onu bilmiyorum sıfır yan sanayi buyuk ihtimalle...bir sorun cıkar mı diyede dusunuyorum baska parca değişmeli mi bilmiyorum hatta far panjur tampon ve tampon demiri dısında iskeleti bile değişmelisin diyen oldu on tampondaki...valla acıkcası hangi parcaları almalıyım sasırdım...
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2013, 21:14:29 Gönderen: skoda_tudor06 »

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda_tudor06;................................

Engin Bey valla o kadar heves ettik tırnaklı olmazı oldursak :D soyle ki daha once satılık kırmızı bi arac vardı 2000 1.8.. resmi ekledim asagıya o da hususi rs tamponu taktırdıgını soylemişti. 125 HP oldugundan vazgecmiştim arac bayada guzeldi. yalnız panjur ve far değişikliği yetiyor mu onu bilmiyorum. Ankara'da Ata ile gorustum daha RS tamponu nedir bilemiyorlar ki uyar uymaz o konuda bilgi zaten veremiyorlar cunku anlayan yok.
Bu arada Kadir Şahkan Oto ile bugun gorusemedim. Oraya da bi danısacagım.
Sizce en saglıklı ve kesin bilgi nerden alabilirim ? Yüce oto bilgi verir mi dersiniz ?

Benim arac:

[IMG
http://img593.imageshack.us/img593/7797/sdc11441p.jpg[/IMG]

Su an satılık olan 2000 1.8T olan bi arac :

Bu da 2000 1.8

Yüce oto bilgi verir mi bilemem ama size yüklediğiniz resime göre net birşey söyleyebilirim; aracınızın 2 farı, ve orta panjuru değişecek.Bilemediğim kısım küçük trim parçalar.Onların da sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.Hatta siz parçaları alın, ben montajını yapayım bile diyorum, o derece eminim.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eray abi orjinal hella sisli farların sıfırı 290 tl şeffaf olan o dediğin büyük ihtimal çin malı olanlardır.Tampon konusuna gelirsek karoserleri aynı makyaj sadece yüzeysel yapıldı o yüzden tamponun oturmama ihtimali yok :) Panjur almak zorundasın eski panjurun makyajlıya göre daha kısadır o yüzden olmaz geriye trimler kalıyor onlarıda piyasada bulmak biraz zor :)

RS tampon için mi 150 tl istiyorlar eğer öyleyse ben yarın havale geçeyim sana :D

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben Fabia vRS tampon için yetkili servisten (ata) 650 civarı fiyat almıştım, 3 parça ızgarası hariç, tamam diyecektim ama 1-2 ay arası beklemek gerektiği için vazgeçmiştim...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;431450
Yüce oto bilgi verir mi bilemem ama size yüklediğiniz resime göre net birşey söyleyebilirim; aracınızın 2 farı, ve orta panjuru değişecek.Bilemediğim kısım küçük trim parçalar.Onların da sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.Hatta siz parçaları alın, ben montajını yapayım bile diyorum, o derece eminim.

2 far orta panjur kesin evet trim parcalar uyar mı onda herkes farklı konustu fazladan tampon demiri hatta iskelet bile diyen oldu onları anlamadım ama tampon demiri yeni tamponla uyumludur diye biliyorum onda tereddutluyum yakın olsaydık montede yardım isterdim :)

Alıntı yapılan: kadir_;431454
Eray abi orjinal hella sisli farların sıfırı 290 tl şeffaf olan o dediğin büyük ihtimal çin malı olanlardır.Tampon konusuna gelirsek karoserleri aynı makyaj sadece yüzeysel yapıldı o yüzden tamponun oturmama ihtimali yok :) Panjur almak zorundasın eski panjurun makyajlıya göre daha kısadır o yüzden olmaz geriye trimler kalıyor onlarıda piyasada bulmak biraz zor :)

RS tampon için mi 150 tl istiyorlar eğer öyleyse ben yarın havale geçeyim sana :D

taiwan malı olandan bulsam onlar hem uygun hem kaliteli aslında sen bir ara 120 TL demiştin galiba senden yardım isteyebilirim burdakiler dediğin gibi cok buyuk ihtimal Çin malı... Trim konusunu bilmiyorum gercekten nasıl bir parca bu trim foto var mı ? :)

RS tampon için orjinaline 1200 civarı fiyat istiyorlar ama Ankara da karlıkcı halil var onlar fotodan birebir on tamponun kemer kısmının altından imalat yapacagını ve birebir aynı olacagı konusunda garanti veriyor kaliteli fiber malzeme olarak uretecegini aracın ustunde calısacagını ve 5 gunluk surde cıkaracagını iletti arka cam spoiler ve arka bagaj ustu RS spoiler de dahil hepsine 850 TL diyor acıkcası bunu da yaptıracagım valla ne cıkar bilmiyorum :D hala dusunursen sana da yaptıralım fiyat kırarız :D
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2013, 22:57:33 Gönderen: skoda_tudor06 »

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;431460
Ben Fabia vRS tampon için yetkili servisten (ata) 650 civarı fiyat almıştım, 3 parça ızgarası hariç, tamam diyecektim ama 1-2 ay arası beklemek gerektiği için vazgeçmiştim...

Malesef ki bizim octilerin tamponu pahalı boya ve trimler dahil 1350 tl yi buluyor :)

Alıntı yapılan: skoda_tudor06;431464

taiwan malı olandan bulsam onlar hem uygun hem kaliteli aslında sen bir ara 120 TL demiştin galiba senden yardım isteyebilirim burdakiler dediğin gibi cok buyuk ihtimal Çin malı... Trim konusunu bilmiyorum gercekten nasıl bir parca bu trim foto var mı ? :)

RS tampon için orjinaline 1200 civarı fiyat istiyorlar ama Ankara da karlıkcı halil var onlar fotodan birebir on tamponun kemer kısmının altından imalat yapacagını ve birebir aynı olacagı konusunda garanti veriyor kaliteli fiber malzeme olarak uretecegini aracın ustunde calısacagını ve 5 gunluk surde cıkaracagını iletti arka cam spoiler ve arka bagaj ustu RS spoiler de dahil hepsine 850 TL diyor acıkcası bunu da yaptıracagım valla ne cıkar bilmiyorum :D hala dusunursen sana da yaptıralım fiyat kırarız :D

Fiber işini bende düşündüm ama bizim octilerin burun kısmı alçak sürekli çatlak kırık çıkık onarımı peşinde koşmaya pek niyetim yok :) Para biriktirmeye başladım bu tampon için bakalım ne zaman kadar çıkar para :) Fiberden yaptıracaksan bi tek spoiler yaptır derim diğer parçalar ne kadar kaliteli desede plastik kadar sağlam olmayacaktır :)

120 denilen farlar taiwan malıydı ben orjinal olsun dedim almadım normalde benimde farları değiştirmem gerekiyor içi çok fazla kirlendi :)

Yada ebay.de den mercekli xenonları alıcam sadece farın çifti yan sanayi 350€ ya geliyor depo marka :)

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fiber plastik kadar olmasada iyi yapan bir yer olursa dikkat edildiginde sorun cıkmaz diye dusunuyorum bizim octiler alcak gercekten yollar zaten berbat inişli cıkıslı ama dikkat edebildigim kadar etcem artık olursa da bişi napalım RS tampon hep aklımda vardı boyle bişi nasıl cıkar bakcaz aslında dedigin gibi biriktirip yapmak da mantıklı sadece spoiler takıp ustune biriktirip orjinalini takmak :) taiwan malı burda bulamadım hep cin malı sanırsam 100 tl cıbvarı bulunuyor yada cıkma da var aslında onlarıda alabilirim aynı hemen hemen fiyatta en azından orjinal ama mat duruyor kullanıldıgı için :) ebaydan getirmekde pahalı gorunuyor biraz ucuz olsa getirtirdik :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Otokat üzerinden fiyatları çıkardım:

Tampon:              781,9 TL + KDV
Havalandırma Sol:  26,6 TL + KDV
Havalandırma Sağ: 17,76 TL + KDV
Koruyucu Pervaz:  11,47 TL + KDV x2
Havalandırma Orta: 44,61 TL + KDV

KDV dahil 1054 tl gibi sadece parça fiyatı çıkıyor :D

Tampon çıtası şuan aracımın üzerindeki ile aynıymış 110 tl+kdv den kurtardık :D

Ankarada şöyle bir firma var belki bize merkcekli depo marka farları uygun bir fiyata getirebilir :)

http://www.modifiye.com.tr/tuning/index.aspx

Depo far kodu: 665-1110-LEHM1

Skoda kodu: L:1U1941017Q
                 R:1U1941018Q
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2013, 23:38:45 Gönderen: kadir_ »