škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Amerika'ya vize işlemleri nasıl yapılır?

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Selam arkadaşlar,

Eşimin işleri dolayısıyla birkaç ay sonra ailecek Amerika'ya gitmemiz söz konusu.3 ay orada kalacağız. Vize işlemleri için neler gerekiyor hiç bir bilgim yok. Bir arkadaşım bu iş ile ilgilenen firmalar olduğundan bahsetti ama bilemiyorum kendimizde halledebilirmiyiz? Bu arada yeşil pasaportumuz da var ve oradan da davet mektubumuz olacak.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Suleyman;423633
Selam arkadaşlar,

Eşimin işleri dolayısıyla birkaç ay sonra ailecek Amerika'ya gitmemiz söz konusu.3 ay orada kalacağız. Vize işlemleri için neler gerekiyor hiç bir bilgim yok. Bir arkadaşım bu iş ile ilgilenen firmalar olduğundan bahsetti ama bilemiyorum kendimizde halledebilirmiyiz? Bu arada yeşil pasaportumuz da var ve oradan da davet mektubumuz olacak.

Gel İstanbul'a beraber gideriz elçiliğe  ;) Gerçi sen Ankara'ya gidersin  :D

Yeşil de olsa vize lazım zaten. Web sitelerine gir, sana uygun vize tipini bul, öğren. Bana 10 yıllık vize vermişlerdi, çoklu giriş. Tüm evrakla başvuru yapıyorsun, istedikleri şekilde bir vesikalık şart, önceden aldığın randevu ile telefon aracılığyla, sanırım kredi kartından da para bayılıyorsun randevu için  :) Sana bir kaç soru soruyor, tamam diyor, bu arada parmak izin alınıyor, iş bitiyor pasaport adresine UPS ile geliyor  :)

Elinde tapu, banka bilgisi, iş yerinden çalışma yazın, şuyun buyun, ne varsa koy dosyana

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
süleyman daha kolayı var. bu ülkede işkence görüyorum, hayatım tehlikede dedin mi direk vatandaşı yapıyorlar. evrak yok tas tarak yok. :++:

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;423638
Gel İstanbul'a beraber gideriz elçiliğe  ;) Gerçi sen Ankara'ya gidersin  :D

Yeşil de olsa vize lazım zaten. Web sitelerine gir, sana uygun vize tipini bul, öğren. Bana 10 yıllık vize vermişlerdi, çoklu giriş. Tüm evrakla başvuru yapıyorsun, istedikleri şekilde bir vesikalık şart, önceden aldığın randevu ile telefon aracılığyla, sanırım kredi kartından da para bayılıyorsun randevu için  :) Sana bir kaç soru soruyor, tamam diyor, bu arada parmak izin alınıyor, iş bitiyor pasaport adresine UPS ile geliyor  :)

Elinde tapu, banka bilgisi, iş yerinden çalışma yazın, şuyun buyun, ne varsa koy dosyana

Sağol hocam istanbul uzak kalıyor, birde çocuklarıda çağırırlarsa mecbur Ankaraya gitcez.Web sitelerinin iyice kurcalayım o zaman. Bu arada iş takipçi vize şirketlerine gitmeye gerek yok değilmi?

Alıntı yapılan: YEKE;423640
süleyman daha kolayı var. bu ülkede işkence görüyorum, hayatım tehlikede dedin mi direk vatandaşı yapıyorlar. evrak yok tas tarak yok. :++:

Yok yav ne yalakalık yapcam. :bnn: :sopa:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Suleyman;423644
.Web sitelerinin iyice kurcalayım o zaman. Bu arada iş takipçi vize şirketlerine gitmeye gerek yok değilmi?

Sen iş bilen adamsın, evrak dosyanı hazırla git derim, ama iyi araştır ki eksik bir şey kalmasın, sonuçta başka Ankara'ya gidiyorsun.

Tüm sülalen inceleniyor. Bir iş arkadaşıma ABD vize vermemişti, nedeni: Abisi Schengen vize süresi dolduğu halde geç çıkış yapmış o ülkeden.

Takacak yer arıyorlar, sana da ailece niye gidiyorsun diye ısrarla sorarlar :D iltica edecek misin diye açıkça soruyor zaten :) Ama bazılarına da tek kelime etmiyorlar, şahsi gözlemim :)

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vize süresi neki? Bir arkadaşımın ismi terörist ismi diye vize vermemişlerdi. İncelesinler bakalım sabredeceğiz artık. Ama eğitim amaçlı gideceğimiz için belki zorlamazlar. Oradaki üniversiteden buradaki yök 'den filan her türlü belge götürürüm artık.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben kongre için gitmiştim, kongrenin 1 gün öncesi ve sonrası kadar istedim, vize bir geldi 10 yıllık :)

3 ay kritik bir süre, sanırım 3 ay üstü için farklı vize gerekir. Benim vize 10 yıllık ama her girişte max 90 gün kalabileceğim yazıyor. Doğru vizeyi bul önce sana uygun olan.

ABD'ye girişte kimini ayakkabı tabanına kadar soyuyorlar, rasgele deniyor, bana denk gelmedi, yüzüme baktı, kaşeyi vurdu geçtim  :)

Macera dolu Amerika

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hangi şehre yolculuk?

Bak ben orada suyun üstünde bile yürür olmuştum, jet lag'dan farketmedim nerede olduğumu ilk gün  :++:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;423648
Ben kongre için gitmiştim, kongrenin 1 gün öncesi ve sonrası kadar istedim, vize bir geldi 10 yıllık :)

3 ay kritik bir süre, sanırım 3 ay üstü için farklı vize gerekir. Benim vize 10 yıllık ama her girişte max 90 gün kalabileceğim yazıyor. Doğru vizeyi bul önce sana uygun olan.

ABD'ye girişte kimini ayakkabı tabanına kadar soyuyorlar, rasgele deniyor, bana denk gelmedi, yüzüme baktı, kaşeyi vurdu geçtim  :)

Macera dolu Amerika

Formula 1'ci Michael Schumacher sanmış olabilirler :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
89. gün TR de olursan 3 aylık vize yeterli yoksa maddiyat olarakta katlanıyor.İrfan abinin dediği gibi tercihi iyi yapmak lazım :)

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;423649
Hangi şehre yolculuk?

Bak ben orada suyun üstünde bile yürür olmuştum, jet lag'dan farketmedim nerede olduğumu ilk gün  :++:

Nebraska ama diğer şehirleri de gezeriz kesin.

Alıntı yapılan: kadir_;423671
89. gün TR de olursan 3 aylık vize yeterli yoksa maddiyat olarakta katlanıyor.İrfan abinin dediği gibi tercihi iyi yapmak lazım :)

3 aylığına gidiyoruz ama erken dönmemiz gerekecek, 3 aylık vize yeterli olur herhalde.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;423638
...Sana bir kaç soru soruyor...
İnternetten form doldururken de "ABD' ye terörist faaliyet için mi gidiyorsunuz" diye soruyor. Meğerse böyle beyan edip de gene de vize alabilmişsen ve terörist faaliyete girişmişsen cezası çok daha hafifmiş.
...ABD'ye girişte kimini ayakkabı tabanına kadar soyuyorlar, rasgele deniyor, bana denk gelmedi, yüzüme baktı, kaşeyi vurdu geçtim  :)...
"Schumi geldi nan" diye düşündü demek ki.:kiki:

Zencinin biri Türkiye'ye gelecekmiş.
  Gelmek üzere yola çıktığında pasaportunu kaybettiğini anlamış.
  Üzgün üzgün yürürken yerde bir pasaport bulmuş.
  Üzerinde Leonardo Di Caprio yazıyormuş.
  Çaktırmadan pasaportu atmış cebine düşmüş yola.
  …Kapıkule'ye geldiğinde gümrük memurları Temel ve Dursun zenciye pasaport sormuşlar.
  Zenci yerde bulduğu pasaportu Temel'e vermiş.
  Temel uzun uzun pasaporta bakmış.
  Sonra zenciye bakmış, dönüp Dursun' a sormuş:
  - Ula Dursun, Titanic Batti miydii, Yandi miydii….

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Macera dolu Amerika

Hocam, konsoloslukta  mülakata ingilizcemi girdiniz türkçemi?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Suleyman;423740
Hocam, konsoloslukta  mülakata ingilizcemi girdiniz türkçemi?

TR biliyor oradaki yabancılar

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;423741
TR biliyor oradaki yabancılar

Eşim mülakata ingilizce girilince daha çabuk vize veriyor diye duymuşda.