škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lpg taktırdım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ufy1905;427568
bu arada akşamın bu saati aklıma takıldı inip deponun kaç lt olduğuna baktım ki ne göreyim depomuz 42 lt cıktı cok guvenılır ustamız 45 lt depo taktık demıştı burada attı golunu yanı olayın ozu su kı 42 lt depoya 41 lt gaz aldırdık hemde hıc zorlamadan oldu bu olay. sızce sımdı ne yapmalıyım
1- montajı yapan yere gıdıp herseyı anlatıp cıkısayım mı?
2- memlekete gittiğimde kayserıyede gececegım landı renzonun Türkiye dağıtıcısı orada ona ugrayıp sistemı gösterip olayı anlatayım mı?
 sizce ne yapmalıyım

Tankın içine giren gaz havanın sıcaklığı ile alakalı 40 derece bir havada   52 litrelik tanka  35 litre gaz alabilirsin ama  gel gelelim 0 derece iken hava  41 litre giriyo  benim simitte soğuk havalarda gazı dibine kadar alıyor bunun mantığını araştırdım  sıcak havada gaz tankın içinde genleşerek daha fazla almasını önlüyo  soğuk havada ise herşey normal

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ufy1905;427565
arkadaşlar benim lpg sistemi landi renzo, sistemi 2 ay önce taktılar, ama şöyle bir sıkıntı var ki depo ve samandıra olarak atiker kullandılar, tamam dedim sıkıntı çıkarmadım, gelelim asıl soruna 45lt lık depoya 41 lt gaz sıgdırabılıdık normalde 36 lt falan alması gerekıyordu ustaya sorunu anlattım gaz aldıgın istastonun basıncı yuksektır ondan cok almıstı aman o kadar cok gaz bastırma dedı tamam dedım bu hafta tam 36 lt ye den gelecek sekılde gaz aldım ama bu seferde ıkı diş yandı guya full olması gereken depomuz yarım depo gosterdı. ben dıyorum kı samandırada sıkıntı var am ustamız yok dıyor. sizce sıkıntı nerde :D

İlk başta şunu söleyim  sana lpg nin şamandırası her zaman sorunludur her zaman yanıltma yapabilir   aracın frenine bastığında veya sağa sola dönerken 1 diş artar veya 1 diş düşebilir  yani şamandırası çok sağlıklı değil bunuda bilmeni isterim

Çevrimdışı antihacker

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Peki sizlerin deposu simitmi yoksa normal mi

Çevrimdışı antihacker

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim simit 30 lt lik 45lt simit sigarmi yılda bir kez memlekete gidiyorum.  Sık sık lpg almiyayim. Değiştirmeye değermi??

Çevrimdışı antihacker

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun yolda 27 lt 425 km klima açık gidiyorum 45 lt olsa720km giderim

Çevrimdışı ahmetmeski

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bebim lpg depom simit ve 42 litrelik , yani seninkide doğru en büyük olan simit ..

Çevrimdışı antihacker

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ahmetmeski

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
masraf olmayacaksa artı bir para ödemeyeceksen değiştir derim

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben de mevcut sistem sikintisiz calisiyorsa dokunmamaktan yanayim

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar yanılıyorsan düzeltin, tankın az veya çok alması sıcaklığa çok bağlı değildir. yani kışın 40 lt alan tank yazın 30 lt almaz. bu şamandıra ve aldığınız petrolün pompa basıncı ile alakalıdır. pompa aynı bile olsa değişik zamanlarda değişik basınçlar ortaya çıkar. ayrıca lpg gaz halinde değil sıvı haldedir. yani genleşme vardır ama çok fark etmez.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben de benzin de şehir içi 23 kr yakıyorum.. uzun yolda 20 kr unda altında oluyor...
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2013, 16:04:26 Gönderen: zaferhan »

Çevrimdışı antihacker

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benzinde 40 krş aşağı yakmaz şehir içinde.  Bizzat denedim.  Kola kutusuna 10tl benzin aldin depoyu bitirdim istop ettikten sonra koydum 2 kwz denedim 25 km :)))) lpg ile ayni yol ayni hiz 47km :))

Çevrimdışı ahmetmeski

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;428193
ben de benzin de şehir içi 23 kr yakıyorum.. uzun yolda 20 kr unda altında oluyor...

bir yanlışlık olmasın . yakarım arabayı eğer doğruysa...

bizim arablar araba değil o zaman

Çevrimdışı ZaHiR

• No! Gıybet
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Alıntı yapılan: zaferhan;428193

Sürüş tekniği hakkında biraz bilgi verir misiniz?

O kadar sakin kullanıyorum ki; henüz şehirdışı 5.5 lt altına düşemedim. (Kulladığım yol Muğla/Ortaca-Köyçeğiz arası)

Çevrimdışı sahintan

• Fabia II Hastasıyız DeDe
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
mahfuz abiye katılıyorum dediği gibi ben 20 tl ile 50 km gidiyorum ama dediği gibi bende bi denicem :)