škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

aracımdan gelen gıcırtı sesleri

raan · 31 · 8272

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cecman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eko26;424928
Kapı fitillerini WD-40 ile sildim, kapı kilitlerine de sıktım. Ayrıca kaportaki kilidi tutan metali hafifçe içeri aldım. Şimdi herhangi bir gıcırtı sesi yok. Umarım bir daha da olmaz :)

Umarım yapmaz

Çevrimdışı erdemoguz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eko26;424928
Kapı fitillerini WD-40 ile sildim, kapı kilitlerine de sıktım. Ayrıca kaportaki kilidi tutan metali hafifçe içeri aldım. Şimdi herhangi bir gıcırtı sesi yok. Umarım bir daha da olmaz :)

Kaportadaki metale nasıl bi işlem yaptınız ki onu anlamadım

Çevrimdışı eko26

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erdemoguz;424959
Kaportadaki metale nasıl bi işlem yaptınız ki onu anlamadım

Tam ismi nedir bilmiyorum ama, kaporta üstünde kapı dilini tutan bir metal var. Anahtarla biraz gevşetip içeri veya dışarı doğru hareket ettirebilirsiniz. Kapı boşluğunu almak için yapılıyor aslında.

Çevrimdışı erdemoguz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eko26;425109
Tam ismi nedir bilmiyorum ama, kaporta üstünde kapı dilini tutan bir metal var. Anahtarla biraz gevşetip içeri veya dışarı doğru hareket ettirebilirsiniz. Kapı boşluğunu almak için yapılıyor aslında.

Anladım teşekkür ederim. Hepiniz saolsun sonunda kurtuldum o gıcırtılardan tabla burçlarından falan değilmiş sorun kapı kilitlerindenmiş. Sprey silah yağı vardı evde bastım onu kilitlere tık yok :) çok mutluyum ya valla arabadan soğutmuştu beni :)

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun. ancak sıktıgınız yağ toz toplar mı acaba?

Çevrimdışı erdemoguz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
dün akşam denemek için sıktım. bu akşam arabayı güzelce bi yıkıyacam oraları silecem sonra yağ sıkacam varsa bir öneriniz marka ürün falan neyse artık dikkate alırım tabi elimde ne varsa onu sıktım

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eleştirmek için yazmadım. toplar mı diye merak ettim

Çevrimdışı erdemoguz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahtsız fabia;425235
eleştirmek için yazmadım. toplar mı diye merak ettim

Sanırım yanlış anlaşılma oldu bende öyle dediniz diye yazmadım gerçekten sordum bildiğiniz bişey varsa söylersiniz diye demiştim ;)

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kardesimin tabancayi yaglarken hep pamuk falan olurdu ici makinenin. ya bizim biraader pasakli ya da yag zamanla toz topluyor. yani surekli temizlik yag isteyebilir. irfan hocam ne der bu ise

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: bahtsız fabia;425333
kardesimin tabancayi yaglarken hep pamuk falan olurdu ici makinenin. ya bizim biraader pasakli ya da yag zamanla toz topluyor. yani surekli temizlik yag isteyebilir. irfan hocam ne der bu ise

Here yere özel ürünler var aslında, her yerin de ihtiyacı farklı oluyor. Bir ürün alayım her yerde iş görsün olmuyor ne yazık ki. WD40, Siling, 0 numara dikiş makinesi yağı, kauçuklu gres, falan filan...liste uzar, denemek lazım.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
toz pamuklar tabancanın içinde oluyordu. başka bir yere kullanmadım ben de. örnek vermek için söyledim.

Çevrimdışı The_Ghost

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhaba. fabia ailesine geçen ay, sitenize de az önce katıldım. benim de aracımda aynı gıcırtı sesleri var. cevapları inceledim bende söylenen yöntemleri uygulayacağım inşallah gıcırtı kesilir. :)

Çevrimdışı ahmetmeski

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
benimde arka sağ kapıdan geliyor biraz dışarı çıkıp bakacağım hava çok güzel ...

Çevrimdışı The_Ghost

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmetmeski;426423
benimde arka sağ kapıdan geliyor biraz dışarı çıkıp bakacağım hava çok güzel ...

arka koltukları tutan kancalara bez sarıp, kapı menteşelerine gres ve sprey sıktım sorun düzeldi. eğer yaşadığın problem benim sorunla aynı ise aynı uygulamayı deneyebilirsin.

Çevrimdışı ahmetmeski

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
evet şu arka koltukların sabitlendiği yere flaster bulamadım ama elektirk bandı sardım düzelmedi orası değilmiş anlaşılan :)

hala ilgilemedim ama sanırım sağ kapı ayarı ile ilgili en kısa zamanda yukardaki önerileri uygulayacağım :)