škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yardım !!! Bmw 3 1.6i ama hangisi ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı osiiso

• ST Sivas Şubesi
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bakalım bir yola girdik ama umarım üstesinden gelebiliriz. Abimler daha doğrusu yengem 3 serisi bir Bmw almak istiyorlar ve bilir kişi olarak beni yetkilendirdiler ama ben BMW konusunda sıfır bilgiye sahibim :D

50 bin tl ye ne alıcaz arkadaşlar ?

hangi yıllar arası modeli tercih etmeliyim, donanım seviyesi ne olmalı, kronik sorunlar var mı, konfor ve performans, otomatik veya düz vites olmasının artı veya eksileri var mı?

vb... konularda fikirlerinize çok ihtiyacım var, şimdiden paylaşımlarınız için çok teşekkürler :)

...
« Son Düzenleme: 06 Mart 2013, 00:55:20 Gönderen: osiiso »
.

[SIGPIC][/SIGPIC]

"2007 Corolla 1.6 MMT Xenon+VSC"

Çevrimdışı CerkeSeckin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdiden hayırlı olsun..

Fiyattan önce cevaplanması gereken bazı sorular var aslında;

1 Almak istediğiniz araç en fazla kaç yaşında olmalı ? (sonuçta 2001 model kasko yaptıramayacağınız bir bmw de 50.000tl etmektedir.)

2 Hatchback mi Sedan mı istiyorsunuz ( zevk meselesi )

3 3 serisi demişsiniz E46 kasa mı yoksa E90 kasa mı ?

4 Kilometre ile ilgili takıntı ve sıkıntılarınız var mı ? :)

Bu sorular uzaaar gider.. Siz belirli isteklerinizi ve düşüncelerinizi söylerseniz daha kolay yardımcı olunur Saygılar..

Sıkıntılarına gelince E46 kasa bmw ler güzel yağ yakar Yaşından dolayı kronik sorunları güzel baş gösterir ve 1 yıl içinde aracınızdan çok güzel soğursunuz :rm:

Sadece bir tavsiyedir : 3 Serisi yerine 1 Serisine bakmak daha iyidir diye düşünüyorum hem yaşı itibari ile daha diri durumda olurlar hemde donanım olarak daha ucuz olurlar.

Çevrimdışı Gearbox

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: CerkeSeckin;424329
Şimdiden hayırlı olsun..

Fiyattan önce cevaplanması gereken bazı sorular var aslında;

1 Almak istediğiniz araç en fazla kaç yaşında olmalı ? (sonuçta 2001 model kasko yaptıramayacağınız bir bmw de 50.000tl etmektedir.)

2 Hatchback mi Sedan mı istiyorsunuz ( zevk meselesi )

3 3 serisi demişsiniz E46 kasa mı yoksa E90 kasa mı ?

4 Kilometre ile ilgili takıntı ve sıkıntılarınız var mı ? :)

Bu sorular uzaaar gider.. Siz belirli isteklerinizi ve düşüncelerinizi söylerseniz daha kolay yardımcı olunur Saygılar..

Sıkıntılarına gelince E46 kasa bmw ler güzel yağ yakar Yaşından dolayı kronik sorunları güzel baş gösterir ve 1 yıl içinde aracınızdan çok güzel soğursunuz :rm:

Sadece bir tavsiyedir : 3 Serisi yerine 1 Serisine bakmak daha iyidir diye düşünüyorum hem yaşı itibari ile daha diri durumda olurlar hemde donanım olarak daha ucuz olurlar.

1 serisinin 2. eli ile 3 serisinin 2. eli farklıdır.

Çevrimdışı CerkeSeckin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Evet farklı olduğunu bende biliyorum. Sadece 3 serisine verilen paraya bakarak hareket ediyorum 50.000tl ye kırılan her plastik parçasına japon yapıştırıcısı sürülerek toplanmış bir E46 alacağıma daha düzgün bir yüksek modelli 1 serisi araç almaktan bahsettim sadece.

Ayrıca 3.16 serisine hiç girmiyorum çünkü en boş araçlar onlardır. 4 silindir olmakla beraber honda ve toyotalar yanınızdan geçerken el sallarlar :D

50.000tl verilecekse şayet tiptronik olması ve hatta dizel oması tercihler arasında olmalı o para veriliyorsa insan donanımda ister beygir de.
« Son Düzenleme: 06 Mart 2013, 09:19:24 Gönderen: CerkeSeckin »

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: CerkeSeckin;424333
................................................50.000tl ye kırılan her plastik parçasına japon yapıştırıcısı sürülerek toplanmış bir E46 alacağıma daha düzgün bir yüksek modelli 1 serisi araç almaktan bahsettim sadece.

Ayrıca 3.16 serisine hiç girmiyorum çünkü en boş araçlar onlardır. 4 silindir olmakla beraber honda ve toyotalar yanınızdan geçerken el sallarlar :D

50.000tl verilecekse şayet tiptronik olması ve hatta dizel oması tercihler arasında olmalı o para veriliyorsa insan donanımda ister beygir de.
50 000 lik E46 o kadar hasarlı olamaz, E90 lar o fiyat bandında zaten...özellikle hasarlısını  aramıyorsanız...
3.16 ya el sallayarak geçen toyota, honda neredeymiş? merak ettim, araba kullanmayı bilmeyen bir BMW sürücüsü zaten gitsin başka markaya binsin, BMW ile ne işi var?
Bu kadar yere batırmayın 3 serisini...tamam, 30000 altındaki 3 lerde bol miktarda apaçi var ama o kadar da değil yani...
« Son Düzenleme: 06 Mart 2013, 09:31:05 Gönderen: Engin E »
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: CerkeSeckin;424333
Evet farklı olduğunu bende biliyorum. Sadece 3 serisine verilen paraya bakarak hareket ediyorum 50.000tl ye kırılan her plastik parçasına japon yapıştırıcısı sürülerek toplanmış bir E46 alacağıma daha düzgün bir yüksek modelli 1 serisi araç almaktan bahsettim sadece.

o bmw ye el sallayan honda toyota nerdeymiş bizde görsek. bmw ye öyle her araba el sallayamaz.Bmw kullanıcıları zaten araçlarını bilirler ve tanırlar emin olun sadece gaza basmıyorlardır. Yoksa bırak el sallamayı plakasını okuyamazsın :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
E90 316 lar tam bütçenize göre ama  performans olarak da donanım olarak da tatmin etmez bu araç.Yani sadece BMW almış olmak için alınacak bir araç olur.Ben olsam böyle bir araç almazdım sanırım:)

Birde 316 cidden gitmez, gitmiyor.Bir bakmışsınız 1.5 Era yanından el sallayarak geçiyor:D

Çevrimdışı CerkeSeckin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu kadar emin konuşulmamalı aslında bmw kullanıcısı olarak cevaplandırıyorum..

E46 bmw 316i nin 0-100 km hızı 13 saniyedir. ve 115hp dir 4 Silindir dir.

(kronik sorun istiyorsanız = rolantide çalışırken devir düşürür ve stop eder.)

E46 bmw performans değil ekonomi sınıfına girer. (Kendi serileri arasında)

Honda olayına gelince 1.6ies 120 hp dir. (kesici yoktur 9000rpm görür! ) yani devir ibresi sonuna kadar çok güzel çevirir. :D

E46 bmw ise 6 devirde kesiciye girer ve vites ister.

Markası bmw, honda onu nasıl geçiyormuş hadi canım nerdeymiş o gibi yorumlar genelde araştırılmamasından kaynaklanır.

Bmw güzel araba o ayrı.

Performans 3.18is de olur. en düşük performanslı aracı 3.18is dir. "İS" performans sınıfındaki en düşük versiyondur.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben olsam 1 serisi bakardım o paralara..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı fbatuk

• Česká ŠŠkoda
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Katılıyorum. Sırf BMW olsun diye alınmış bir araç olur. Bir ortamda masaya BMW anahtarı koymuş olursunuz :)

Çevrimdışı Emre Y.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
O fıyat bandında ınsgınıa da alınabılır hem güç hem konforda fena değildir.yalnız şehir içi biraz yakar (10lıtre cıvarı)

Çevrimdışı osiiso

• ST Sivas Şubesi
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kıymetli yorumlarınız için çok teşekkür ederim, ama yengemin çocukluk hayali diyelim, eski araçları corollaydı, şu an sadece abim yengemin bu hayalini gerçekleştirmek
istiyor :)

Kasa olarak E 90 kasa, verilen ilanlardaki kasa olsun istiyoruz.

Dizel, benzinli, triptronik  hepsi olur, hatta düz vites bile olur ...

Sivas bu sene iyi bir kış yaşamadı ama seneye kimbilir belki daha fazla kar kış olur, bu durumda arkadan itişli bir araç için
 ne düşünürsünüz ?
« Son Düzenleme: 06 Mart 2013, 21:13:34 Gönderen: osiiso »
.

[SIGPIC][/SIGPIC]

"2007 Corolla 1.6 MMT Xenon+VSC"

Çevrimdışı CerkeSeckin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Marka model çok fazla herkes farklı yorumlar yapar. Ama açılan başlık üzerine size edeceğim tek tavsiye en düşük E90 3.20 alın, 2000cc alındaki motor tatmin edici olmaz hemde çok yakar.