škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti Yazılımsal Sorunlar

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bomax01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar benim dikkatimi çekenleri yazıyorum. Lütfen sizde ekleyin.

Bir rica aracı güncellenenler ne gibi artılar olduğunu yazarlarsa bizler de aydınlarınız.

1-Klima ısı düğmesi kırmızı bölgede (sıcak) olsa da sıcak hava vermemesi. (Ortaya yada mavi bölgeye getirip tekrar kırmızı bölgeye alınarak sorunun giderilmesi. Mavi bölgede bırakılan ısı düğmesinin bu sorunu yapmaması).

2-Araç çalıştırılıp, harekete geçince ön sileceklerin biraz (1 cm-2cm arası) yukarı kalkması ve stop edince yine aynı biçimde aşağı inmeleri ve bunu sürekli değil de kafasına göre yapması.

3- Arka sileceğin ilk çalışmada tam olarak yerine gidip 1 cm'ye kadar yukarı kalkması ikinci silmede tekrar yerine gitmesi.

4- Start&stop'u iptal ettikten sonra araç kontaktan stop edilip tekrar çalıştırılırsa düğmenin iptal olması ve tekrar basılmak zorunda kalınması.

5- Araç stop edildikten sonra beklenilmeden ön sileceklerin dik vaziyette bırakıldıktan sonra tekrar araç çalıştırılınca otomatik aşağı inmemeleri.
« Son Düzenleme: 12 Mart 2013, 23:52:49 Gönderen: bomax01 »

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bomax01;425165

Bir rica aracını güncellenenler ne gibi artılar olduğunu yazarlarsa bizler de aydınlarınız.

1-Klima ısı düğmesi kırmızı bölgede (sıcak) olsa da sıcak hava vermemesi.

2-Araç ilk çalıştığında ön sileceklerin biraz (1 cm-2cm arası) yukarı kalkması ve stop edince yine aynı biçimde aşağı inmeleri ve bunu sürekli değil de kafasına göre yapması.

3- Arka sileceğin ilk çalışmada yerine gidince 1 cm'ye kadar yukarı kalkması ikinci silmede tekrar yerine gitmesi.

4- Start&stop'u iptal ettikten sonra araç kontaktan stop edilip tekrar çalıştırılırsa düğmenin iptal olması ve tekrar basılmak zorunda kalınması.

5- Araç stop edildikten sonra beklenilmeden ön sileceklerin dik vaziyette bırakıldıktan sonra tekrar araç çalıştırılınca otomatik aşağı inmemeleri.

Sizin silecekler sapıtmış bence. Hepsi yazılımda olur mu acaba?

Çevrimdışı bomax01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: agasarca;425173
Sizin silecekler sapıtmış bence. Hepsi yazılımda olur mu acaba?

Hocam silecek konusu biraz hassas. Çoğu kişi fark etmiyor. Komşumun 2012 passatta, arkadaşımın 2011 cady'de, yine takibini yaptığım 2012 jetta'da aynı silecek olayı var. Araç çalıştıktan sonra hareket edince biraz yukarı kalkıyor. Stop edince de iniyor. Lütfen kendi aracınızda (bulunduğum yerde roomster olmadığından sıkıntı varmı bilmiyorum) ve etrafınızdaki skoda,wv,seat,audi araçları takip edin.
« Son Düzenleme: 12 Mart 2013, 23:48:42 Gönderen: bomax01 »

Çevrimdışı crgn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
aynı silecek olayı bendede oluyor.

ek olarak, yazılımsal mı elektriksel mi bilmiyorum ama gösterge ışıkları en düşük seviyedeyken arada kendi kendine aydınlanıp kararıyor. en yuksek alınca boyle bir problem olmuyor.

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1-Klima ısı düğmesi kırmızı bölgede (sıcak) olsa da sıcak hava vermemesi. (Ortaya yada mavi bölgeye getirip tekrar kırmızı bölgeye alınarak sorunun giderilmesi. Mavi bölgede bırakılan ısı düğmesinin bu sorunu yapmaması).
 Serviste yazılım güncellenerek bu sorun gideriliyor.

2-Araç çalıştırılıp, harekete geçince ön sileceklerin biraz (1 cm-2cm arası) yukarı kalkması ve stop edince yine aynı biçimde aşağı inmeleri ve bunu sürekli değil de kafasına göre yapması.

Silecek ömürlerini uzatmak amacıyla yapılan bir uygulama bende sürekli bu şekilde çalışıyor.

3- Arka sileceğin ilk çalışmada tam olarak yerine gidip 1 cm'ye kadar yukarı kalkması ikinci silmede tekrar yerine gitmesi.

Böyle bir durumla karşılaşmadım benim araçta, ilginç.

Doğrudur ama amaç benzin tasarrufu olunca hafızaya almıyor demek ki.

Mantıklı bir istek bence yapılması lazım, nasıl kapanan dikiz aynaları araç çalışınca kendiliğinden açılıyorsa, sileceklerde yerlerine gidebilir.

Çevrimdışı bomax01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Süleyman kardeş cevabınız için öncelikle teşekkür ederim.

Sizden ricam aracınızın arka sileceğini açlıştırıp yanına gidiniz. 6 sn'de bir silen sileceğin 1,3,5. silmelerinde yani tek sayılarda durduktan sonra yukarıya biraz çıktığını göreceksiniz. 2,4,6. silmelerde ise bu sorun yok.

Gözlemleyip burada paylaşırsanız çok memnun olurum.

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir daha ki sefere dikkat ederim ama niye kafaya taktınız onu anlamadım :)

Çevrimdışı bomax01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Suleyman;425228
Bir daha ki sefere dikkat ederim ama niye kafaya taktınız onu anlamadım :)

Şöyle dikiz aynasından fark ettim. Gözüme battı diyelim.:D

Siliyo yerine gidiyor ve biraz kalkıyor, tekrar siliyor bu sefede tam yerine gidiyor. Anlamadım neden!

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Suleyman;425216
...2-Araç çalıştırılıp, harekete geçince ön sileceklerin biraz (1 cm-2cm arası) yukarı kalkması ve stop edince yine aynı biçimde aşağı inmeleri ve bunu sürekli değil de kafasına göre yapması.

Silecek ömürlerini uzatmak amacıyla yapılan bir uygulama bende sürekli bu şekilde çalışıyor...
İşyerindeki Jetta' da yukarı kalktığını görmedim hiç, sadece stop ettiğimde aşağı inişini fark edebiliyorum.
Alıntı yapılan: Suleyman;425216
...5- Araç stop edildikten sonra beklenilmeden ön sileceklerin dik  vaziyette bırakıldıktan sonra tekrar araç çalıştırılınca otomatik aşağı  inmemeleri.

Mantıklı bir istek bence yapılması lazım, nasıl kapanan dikiz aynaları  araç çalışınca kendiliğinden açılıyorsa, sileceklerde yerlerine  gidebilir.
Yine aynı Jetta' da. Silecek en son kanumdayken stop ettiğimde silecekler en alt konumuna gelip duruyor. Yukarıda falan kalmıyor hiç bir zaman.:hmm::blm:

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bomax01;425165

Bir rica aracı güncellenenler ne gibi artılar olduğunu yazarlarsa bizler de aydınlarınız.

Merhabalar,

Bunların hepsi yazılımsal sorun değil. Aslında hepsi birer mühendislik çözümü.

1- Problem olduğu kesin ve servislerde bu konu ile ilgili yazılım güncellemesi var. Güncellemeden sonra düzeliyor.

2- Sileceklerin yerleri sürekli değiştiriyor. Amaç silecek lastiğinin kaldığı konumları değiştirerek daha uzun kullanım öngörülmekte. Bu yöndeğiştirmeyi bütün audi, vw, seat ve skoda araçları yapıyor.

3- 2. soru ile aynı cevaba sahip.

4-Araç greenline serisi ve start stop sürekli aktif olduğunda bir işe yarıyor. Tabi aşırı sıkışık trafikte durum farklı olabilir.

5- Bunu bende sizin gibi düşündüm ancak birgün aracın camları buzlu iken arabayı çalıştırınca için cız etti silecekler inecek diye ama inmedi. O buzda silecek falan kalmazdı.

Benim yorumlarım bunlar. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim...

Çevrimdışı bomax01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Hepimiz aydınlanıyoruz. Tekrar teşekkürler.

Çevrimdışı stroom

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
slm Yetimizin yazılım versiyonu nereden öğrene biliriz? ve en son yazılım hangisi ona göre gidip servise yazılımı güncelleme talebinde bulunalım

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: stroom;427007
slm Yetimizin yazılım versiyonu nereden öğrene biliriz? ve en son yazılım hangisi ona göre gidip servise yazılımı güncelleme talebinde bulunalım

Serviste cihaza bağlanmadan bilemezsin