škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hangi Fabia

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sosyolog

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İyi akşamlar;
16.000 - 20.000 aralığında bir araba arıyordum. Fiesta, Focus gezerken bir arkdaşın tavsiyesi ile kendimi bir anda Fabia araştırırken buldum. Fiyat donanım açısından bakınca mükemmel bir alternatif olduğunu düşündüm. Bu sebeple Fabia almaya niyetlendim diyebilirim. Fakat soru şu: Hangi Fabia.
Öncelikle motor kaç olmalı. Bana en makul 1.4 gibi geldi ama doğru bir tesbit mi?
Dizeldense benzinli almayı düşünüyorum. İyi bir tercih mi?
Sedan daha kullanışlı gibi duruyor?
Model olarak da E1.4 Elegance sanki en iyi seçenek gibi. Specialler nasıldır. Comfort'un Elegance'den eksisi nedir?
Sürüş konforu, yol tutuşu ve yakıt açısından Fabia'lar ne durumdadır?
Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse memnun olurum.
NOT: Aracı şehir içinde her gün 3-5 km kullanırım. Şehirler arası da yılda hemen hemen 5000 km yaparım Ankara-Antalya arasında.
Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O fiyat aralığına yuksek model temiz dizel zor gibi.
2010-2009-2008  model 1.2 htp alınabilir. 1.4 de olur ama 1.2 daha çok bulunuyor. Vergisi daha az. Şehir içi performans yeterli. Vede ekonomik olur.
Sedan olursa eski kasa olur.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia 1 alacaksanız , bu fiyata temiz bir araba alırsınız , hatta üstüne para bile kalır.

Aracı alırken mutlaka detaylı bir şekilde kontrol ettirin , direksiyon pompası ve açı sensörüne dikkat , bunlarda sıkıntı yoksa güzel bir seçenek olur.

Fabia sınıfında hiçbir rakibinden geri kalacak bir araç değil, fiyatı ve sınıfı göz önüne alınarak değerlendirilirse sorun yok.

Zaten bu fiyata alabileceğiniz Focus 2001-2002 model olur ancak , Fabia ile modeli daha yükseğe çekersiniz.

Fiesta seçeneğini değerlendirmek gerekirse , iyi bir araba olmasına rağmen Fabia yanında bana hep basit geldi. Tabi bu tamamen zevk meselesi.

Kolay gelsin.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 htp veya 1.4 TDİ...diğerlerine bulaşma..

Çevrimdışı Joker16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;425644
O fiyat aralığına yuksek model temiz dizel zor gibi.
2010-2009-2008  model 1.2 htp alınabilir. 1.4 de olur ama 1.2 daha çok bulunuyor. Vergisi daha az. Şehir içi performans yeterli. Vede ekonomik olur.
Sedan olursa eski kasa olur.

arkadaş güzel bir açıklama yapmış o fiyatlara alınabilecek diğer marka araçlardan fabia lar her konuda daha üstündür kullanıcısını üzmeyen araçlardır 1.4 ideal olabilir tabiki burada önemli olan aracın temizliğidir kendi şahsım adına ortalama 2.5 yıldır 1.2 kullanıyorum performans ve yakıt konusunda o sınıftaki diğer araçlara fabia yı kesinlik ile değişmem yol tutuşu kullanım rahatlığı konforu performansı o fiyat aralığındaki araçlarda bulamazsınız kısacası fabia doğru bir seçim olacaktır önemli olan aracın temiz ve diri olması durumunda size pek sorun çıkartacak bir araç değildir.

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
biz gecen ay 1.4 2005 special fabiayı kardeşime 17500 e aldık...

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tüplü 1.4 fabia alın 2005 2006 kafanız rahat etsin :)

Çevrimdışı Joker16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dynia;425922
tüplü 1.4 fabia alın 2005 2006 kafanız rahat etsin :)

tüplü olmasıda çok güzel bir avantaj olabilir performansta düşüş yapmaz pek bu yaz bursa manisa 22.5tl gaz ile gittik bursa izmir çeşme arası 55tl gaz yaktı hız 80/85 ortalama alacağınız aracın tüplü olması çok fayda sağlayacaktır elbette

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gerçi benzindede aman aman bir yakıt tüketimi söz konuus değil ama artan benzin fiyatları gerçekten lpg ye yönlendiriyorlar insanı.

Çevrimdışı Joker16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
şu anki durumlara göre lpg en makul bir seçim olur ekonomi için dizelinde benzinden pek bir farkı kalmadı neredeyse aracı alacak arkadaş bunlarıda göz önünde bulundurursa yararını görür kısacası fiyatı uygun olacak az yakıcak hızlı kaçıcak vergi yönünden tasarruf sağlayacak km az bir fabia inş konuyu açan arkadaş alırda memnun kalır araçtan :)