škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octi ile kaza yaptım

fenomen · 86 · 21451

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gecmis olsun Hocam,
farın cifti degisirse aralarında ton farkı olmaz,

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;425852
Gecmis olsun Hocam,
farın cifti degisirse aralarında ton farkı olmaz,
kasko sağlam fara ödeme yapacağını sanmam mustafa.diğeri sağlam çünkü.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Ugur A.

• Ziyaretçi
Hocam ben başlığı yeni fark ettim.
Geçmiş olsun.
En büyüğü bu olsun İnşaallah.
Havayastıklarının açılmamasını bir teselli olarak kabul etmelisin bence.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ZaHiR

• No! Gıybet
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Alıntı yapılan: fenomen;425745
:uve:Arkadaşlar bugün ikinci kazamı yaptım,octi bana yaramıyor mu naz mı yapıyor,nazaramı geliyorum anlamış değilim.Önümde giden  kartal slx bir araç anıden gaz kesip sağa saptı yani köprü vardı sinyal yapmadan aniden direksiyonu kırınca fren takip mesafemi korumuyordum yani aramızda 15 mt anca vardı ama bende dalmışım hanım öyle dedi 2 defa yavaşla demiş ama ben sonuncsunu  duydum frenledim ama küüüüüt dememiz bir oldu.önümdeki kartal köprünün kenarından son anda manevra yaparak son gazla bastı gitti ama giderken hala sağ sol yapıyordu.trafiğe haber ettim geldiler alkol kontrolu yapmadılar.durumu izah ettim.bana tamamen suçlu olduğumu söyledi arkadan çarpmadan dolayı.öndeki aracın kaçmasının da benim açımdan iyi olduğunu söylediler.Velhasıl cıncık gibi octime nazar mı değdi anlamış değilim düz ovada olacak gibi değil.Taaaaaaaa afyon,kocaeli,antalya muğla gibi yerlerde bişi olmayıpta burada olması,önceki kazamda aynı yere 1 km yakın yerdeydi.sompo japan kasko sig.yaptırmıştım 2 ay önce(öncekide öyleydi)sigortam net.brokırlarına haber ettim sağolsun çok ilgilendiler.Şimdi fethiye özel vw servisine çekildi.kaputun değişeceğini söyledi şimdilik.dosya açılmadan bişi diyemeyiz dedi.yarın fethiyeye gideceğim.size göre neler değişir.

Muhammed hocam, yeni gördüm başlığı; büyük geçmiş olsun.
Gerçekten çok üzüldüm :(:uhu:
Ben fakirin yapacağı birşey varsa araman yeterli hocam...

Hocam sizi arıyorum ama telefonunuz sanırım yanınızda değil..
Biraz önce hanıma fotoları gösterdim; o da yeni araç kullanmı öğrendiği için daha bir ürktü şimdi..

fabialife

• Ziyaretçi
geçmiş olsun hocam. Allah beterinden saklasın.

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun arkadaşım bence çamurluk işlem görecek kıvamda değişmesine hiç gerek yok. Kaputu farları ve tamponu değiştirirsin olur.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;425863
Hocam ben başlığı yeni fark ettim.
Geçmiş olsun.
En büyüğü bu olsun İnşaallah.
Havayastıklarının açılmamasını bir teselli olarak kabul etmelisin bence.

Alıntı yapılan: kaptan52;425865
Hocam gecmis olsun :(
EYVALLAH  haşmetlüm dostların yanımda olması benim üzüntümü giderdi doğrusu.

Alıntı yapılan: ZaHiR;425866
Muhammed hocam, yeni gördüm başlığı; büyük geçmiş olsun.
Gerçekten çok üzüldüm :(:uhu:
Ben fakirin yapacağı birşey varsa araman yeterli hocam...
çok sağol hocam şu an fethiye de servisde

Alıntı yapılan: ZaHiR;425867
Biraz önce hanıma fotoları gösterdim; o da yeni araç kullanmı öğrendiği için daha bir ürktü şimdi..
olacağında oluyor.

Alıntı yapılan: fabialife;425868
geçmiş olsun hocam. Allah beterinden saklasın.
eyvallah arkadaşım.

Alıntı yapılan: avni;425870
geçmiş olsun arkadaşım bence çamurluk işlem görecek kıvamda değişmesine hiç gerek yok. Kaputu farları ve tamponu değiştirirsin olur.
çok sağol.
servisle konuştum eksikleri yazmış gndermiş sigortaya.tamponuda yazmış.

Alıntı yapılan: ZaHiR;425866
fatih hocam dışardaydım şimdi geldim eve.

Çevrimdışı turgutktu

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun rabbim büyüklerinde korusun kollasın inşallah

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turgutktu;425873
geçmiş olsun rabbim büyüklerinde korusun kollasın inşallah
teşekkürler,amin inşellah.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam bugün aradım müsait değildin sanırım. .:)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
muhammet büyük geçmiş olsun. bizim arabaların kusuru gaza dokundun mu uçuyor. ve cam sürati göstermiyor. ben böyle kaç virajdan zor döndüm.

bizim kanunlarda böyle dangalakça bir durum var öndeki hatalı da olsa arkadan vurduğun için sen suçlu oluyorsun adamın dediği doğru iyi ki durmamış. bir de onunki binerdi. sarhoşsa ondan durmamıştır. yoksa kesin dururdu.

arabada değişecekleri orjinal taktır baktığım kadarıyla kaput, yolcu tarafı yan kaporta onun önünde far, tamponun üst kısmında da var sanki. radyatörde sorun yoktur inşallah, motorda olmadığı kesin. bende kaput niye böyle oturaklı değil diyordum varmış hikmeti hem motoru hemde ön camı kurtarmış katlanma sayesinde.

ben kartalı merak ettim ne halde ? herifçioğlu ayıldığında anlar ne oldu buna diye.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;425883
Hocam bugün aradım müsait değildin sanırım. .:)
farkında değildim ama eski telefonu aradıysan bilemem,5417799480 şu an.

Alıntı yapılan: YEKE;425889
muhammet büyük geçmiş olsun. bizim arabaların kusuru gaza dokundun mu uçuyor. ve cam sürati göstermiyor. ben böyle kaç virajdan zor döndüm.

bizim kanunlarda böyle dangalakça bir durum var öndeki hatalı da olsa arkadan vurduğun için sen suçlu oluyorsun adamın dediği doğru iyi ki durmamış. bir de onunki binerdi. sarhoşsa ondan durmamıştır. yoksa kesin dururdu.

arabada değişecekleri orjinal taktır baktığım kadarıyla kaput, yolcu tarafı yan kaporta onun önünde far, tamponun üst kısmında da var sanki. radyatörde sorun yoktur inşallah, motorda olmadığı kesin. bende kaput niye böyle oturaklı değil diyordum varmış hikmeti hem motoru hemde ön camı kurtarmış katlanma sayesinde.

ben kartalı merak ettim ne halde ? herifçioğlu ayıldığında anlar ne oldu buna diye.
aynen dediğin gibi ama kartalda ben bi hasar göremedim bişi yoktu kaçtı gitti.servis sigorta ne derse o olur dedi ama yan sanayi olmaz dedi.

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun.

Eğer yetkili servise götürüp kaskodan ve orijinal parça ile  yapılırsa; sağ çamurluk, kaput, nikelajlı panjur. sağ far( renk uyumsuzluğundan sol da değiştirilir) on panelde ezilme varsa  ve klima radyatörü de  deforme ollduysa   değişir. Tampon onarılıp boyanır; işçilikle birlikte sigorta masrafı 4500- 7500 TL arası çıkar.

Dışarıda bir servis ise bu parçaları düzeltip( kaput hariç) yarı fiyat ve hatta daha  düşüğüne bile yapar.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: YEKE;425889
...bizim kanunlarda böyle dangalakça bir durum var öndeki hatalı da olsa arkadan vurduğun için sen suçlu oluyorsun...
Dünyanın her yerinde arkadan çarpan %100 suçludur. Hiç dangalakça bir durum değil. Kaldı ki ilk mesajda Muhammet Hocam' ın da "takip mesafesini kısa tutmuştum" şeklinde bir ifadesi var.:wnk: