škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octi ile kaza yaptım

fenomen · 86 · 21501

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;425898
farkında değildim ama eski telefonu aradıysan bilemem,5417799480 şu an.

Numara doğru hocam ;)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;425911
Dünyanın her yerinde arkadan çarpan %100 suçludur. Hiç dangalakça bir durum değil. Kaldı ki ilk mesajda Muhammet Hocam' ın da "takip mesafesini kısa tutmuştum" şeklinde bir ifadesi var.:wnk:
haşmetlüm bu kurala göre suçluyum gerçekten bende dalgınlıkta vardı bunlar doğru,ama bu sinyal denen bişey var bu ne iş görür anlamış değilim.bu sinyal yüzünden ne kazalar oluyor buna da bir çözüm düşünmek gerekiyor.Zira bugün piyasada ki trafikte kim fren mesafesini koruyor ki,tampona değdi değmedi şekilde,ama ne zaman ki kaza oldu o zaman hatırlanıyor.Ben mesela trafik polisinin neden fren takip mesafesini korumuyorsun diyerek cezai müeyyide uyguladığını duymadım rastlamadım.bu kuralı koyanlarda bizim gibi insanlar.tartışılmaz diye bişi yoktur tabu değildir.

Alıntı yapılan: mygokhan;425915
Numara doğru hocam ;)
çağrı görmedim gökhan,yinede teşekkürler.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam insanımız aracının eksiklerini sadece muayene zamanı tamamlıyorlar,
halbuki degil sinyal arka fren lambalarının yanmaması bile sehirlerarası yolculuklarda cok büyük tehlike yaratıyor,

olacagı varmıs, allahdan her aracına kasko yaptırıyorsun hocam, bir önceki aracın pert, buda az sayılmaz yani, cana gelmesin diyelim, hayır vardır,

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;425953
hocam insanımız aracının eksiklerini sadece muayene zamanı tamamlıyorlar,
halbuki degil sinyal arka fren lambalarının yanmaması bile sehirlerarası yolculuklarda cok büyük tehlike yaratıyor,

olacagı varmıs, allahdan her aracına kasko yaptırıyorsun hocam, bir önceki aracın pert, buda az sayılmaz yani, cana gelmesin diyelim, hayır vardır,
kaskosuz araca binmek akıl karı değil hele aracınız avrupa araçsa.en ufak kazada milyarlar masraf demek.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Çok geçmiş olsun Allah beterinden saklasın. Kaskosuz halledeyim demeyin derim, her yıl onca parayı boşa mı yatırıyoruz, Allah lazım etmesin ama edince de kaskoyu kullanmak şart muhakkak

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;425941
haşmetlüm bu kurala göre suçluyum gerçekten bende dalgınlıkta vardı bunlar doğru,ama bu sinyal denen bişey var bu ne iş görür anlamış değilim.bu sinyal yüzünden ne kazalar oluyor buna da bir çözüm düşünmek gerekiyor.
Önde giden aracın stop lambaları yanmıyor muydu yani?
Eğer böyle bile olsa, aracın elektriksel bir arıza nedeniyle pat diye duracağını düşünerek temkinli gitmek şart.:wnk:
Alıntı yapılan: fenomen;425941
bugün piyasada ki trafikte kim fren mesafesini koruyor ki,tampona değdi değmedi şekilde,ama ne zaman ki kaza oldu o zaman hatırlanıyor.Ben mesela trafik polisinin neden fren takip mesafesini korumuyorsun diyerek cezai müeyyide uyguladığını duymadım rastlamadım.bu kuralı koyanlarda bizim gibi insanlar.tartışılmaz diye bişi yoktur tabu değildir.
O takip mesafesini İstanbul' da hiç yapamazsın zaten zira arada boşluk gören sığır oraya girip bir de üstüne frene abanıyor.:wnk:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;425969
Önde giden aracın stop lambaları yanmıyor muydu yani?
Eğer böyle bile olsa, aracın elektriksel bir arıza nedeniyle pat diye duracağını düşünerek temkinli gitmek şart.:wnk:

O takip mesafesini İstanbul' da hiç yapamazsın zaten zira arada boşluk gören sığır oraya girip bir de üstüne frene abanıyor.:wnk:
Haşmetlüm sanırım araç sapacak olduğu yere yaklaşınca frene basmadan gaz kesti bende farkına varmadan devam edeceğini düşünürken oldu herşey.fren lambası yanmadı yansa zaten ilk başta farkederdim.ama elemanın neden kaçtığını çözemedim ben onu düşünüyorum.Polis ya ehliyeti yoktu,ya da alkollu olabilir ondan durmamıştır dedi.banada makul geliyor.kaçması benim açımdan da iyi oldu zaten.
Gelelim araç takip mesafesine; trafik kuralı ihlalini kaza mahalline gelen ekip aracı yaptı, yani polisin önünden gelen doblo vardı neredeyse dokundu dokunacak haldeydi.yani kaza olmadığı sürece bu suç değil olunca suça dönüşüyor bende onun kurbanlarından biri oldum malesef.

Çevrimdışı octaviaman

• Skystar SSS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;426479
tekrardan gecmis olsun hocam...
eyvallah turker,benim meşhur topikte seni bekleyen mesaj var,rekor kıran topiğim.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
hocam arkadaşımın octi de aynı kazaya maruz kalmıştı, tablo bununla aynı ve kaput değişmişti. Geçtiğimiz aylarda sattık, fotoğrafı da ilana aynen böyle koymuştuk, alan kişi sorun etmedi.

Diğer topige de bi bakayım pc'den...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bugün 8.gün kaza olalı.kasko hasar durumunu gözledim hala evrak bekliyor yazıyor.expertizi aradım bugün listeyi göndereceğini söyledi sigortaya.servisi aradım 7-8 bin tl masrafı var dedi.şaşırdım gerçekten.görüntüde 3 parça görünüyor ama radyatörde değişecekmiş.tampon,çamurluk,kaput panjur,amblem,far.......birde bir ay önce anahtar kaybetmiştim yedek onuda kaydettirdim.Gelecek yıl kasko anasının nikahınıda ister artık.

Çevrimdışı Emre Y.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;426588
Arkadaşlar bugün 8.gün kaza olalı.kasko hasar durumunu gözledim hala evrak bekliyor yazıyor.expertizi aradım bugün listeyi göndereceğini söyledi sigortaya.servisi aradım 7-8 bin tl masrafı var dedi.şaşırdım gerçekten.görüntüde 3 parça görünüyor ama radyatörde değişecekmiş.tampon,çamurluk,kaput panjur,amblem,far.......birde bir ay önce anahtar kaybetmiştim yedek onuda kaydettirdim.Gelecek yıl kasko anasının nikahınıda ister artık.

keşke özel bır servıse de soraydınız sımdı hasar sorgusunda 8 bın tl hasar cıkacak 3 parça da değişti dersenız mıllet pert dunyası göçmus enkaz araba yerıne koyar

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Emre Y.;426592
keşke özel bır servıse de soraydınız sımdı hasar sorgusunda 8 bın tl hasar cıkacak 3 parça da değişti dersenız mıllet pert dunyası göçmus enkaz araba yerıne koyar
aynen öyle ama olan oldu yapılacak bişi yok.kaderimizde varsa sineye çekmek düşecek bizede.resmini koyarız ortaya,yanlış yazacak değiliz ya.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;426606
aynen öyle ama olan oldu yapılacak bişi yok.kaderimizde varsa sineye çekmek düşecek bizede.resmini koyarız ortaya,yanlış yazacak değiliz ya.
hocam olan olmuş resimlerini koyarsın sıkıntı olacağını sanmam.umarım tekrarını ve daha beterini yaşamazsın.
not:bir arkadaşım da a6  var 2011 model ön panjur değişti tramerde 1500 tl hasar çıkmış :)