škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Soğuk motor titremesi

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kürşad

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selam arkadaşlar,

Önceki akşam eve giderken bir aracın aniden önümde durmasıyla fren kâr etmeyerek hafifçe vurdum. Sadece benim plakalık çerçevesinden çok küçük parçalar kırılarak düştü.

Bu sabah arabayı çalıştırdığımda her zamanki soğuk motor titremesinin ötesinde araba yayık makinası gibi sallandı 20-30sn. Yolda giderken eskisinden farkı yok ses ve titreşim olarak.

Önden ufak darbede motoru tutan elemanlarda sıkıntı olabilir mi? Acaba psikolojik mi? :) Dediğim gibi yolda sıkıntı yok. Motor sıcakken el freni çekik halde 2. viteste kaldırmaya çalıştığımda normal olması gereken kadar salladı.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Az da olsa kasıntı kaynaklı bir sorun olabilir. Ama anlattıklarınıza göre sorun yok..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Sürekli yapmadığı sürece sorun olmaz, anlık bir kötü yakıt durumu bile olabilir...

Çevrimdışı ahmetmeski

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
yarın sabahda dene sorun yoksa yola devam.. anlattığın duruma göre motoru tutan kollar yada başka bir ekipmanda bir şey olacağını sanmıyorum pilakalık ile mekanik ekipmalar arasında mesafe fazla ...

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende irfan gibi düşünüyorum bazen yakıttan kir atma kaynaklı böyle bir durum oluyor.

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
vurmak var vurmak var  boştaykenmi vurdunuz yoksa arac vitesteykenmi vurdunuz viteste iken öndekine vurup aracı kendini iteleme yapmış ise  bir kaç parça hafiften de olsa zarar görmüş olabilir ama sıkıntı olmaz     hafiftende parça hasar görse zamanla yin ekendini çalışma prensibine göre düzenliyo yani sıkıntı olmaz kafan rahat olsun skodaya biniyosun   kolay kolay sorun çıkmaz yani

Çevrimdışı Kürşad

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Vitesteydi rölanti gazıyla gidiyordu. Sonra 40Km yol gittim sıkıntı olmadı. :)