škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia II mavi soğutma sıvısı ışığı hakkında...

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jibboom81

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2012 model fabia II dizel sahibiyim. Aracı ilk çalıştırdığımda soğutma sıvısının göstergesinin mavi renkte yandığını görüyorum. yaklaşık 3-5 km. sonunda ışık sönüyor. Kullanım kılavuzunda, bu ışığın motor yeterli ısıya ulaşana kadar yandığı yazıyor. Işık yandığı süre boyunca yüksek devirden kaçınmak gerektiği uyarısı da yapılıyor. Işığın yanması dışında aracın performansı ile ilgili bir sıkıntı yaşamadım. Erzincan'da görev yapmaktayım. -20 derecede bile ilk marşta hemen çalışıyor. Arabayı Mersin 4K plazadan ağustos ayında aldım. Aynı şeyi o zaman da yaşamıştım. Tabi dış ortam sıcaklığına bağlı olarak daha kısa sürede sönüyordu. Aracın kullanma kılavuzu dışında bu konuyla ilgili bir bilgiye ulaşamadım. Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Çevrimdışı ahmetmeski

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
erzincanda 3- 5 km sonra sönmesi normal . Mersin'de son 2 gündür hava biraz soğudu ama okadar değil fakat yaklaşık 2 km de sönüyor. ama dış sıcaklık artığında daha erken sönüyor. bence normal. benim aracım 1.2 htp

Çevrimdışı jibboom81

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmetmeski;426005
erzincanda 3- 5 km sonra sönmesi normal . Mersin'de son 2 gündür hava biraz soğudu ama okadar değil fakat yaklaşık 2 km de sönüyor. ama dış sıcaklık artığında daha erken sönüyor. bence normal. benim aracım 1.2 htp

benzinli modellerde de aynı ışık yanıyor mu?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen kılavuzda yazdığı gibi :) Motor yeterli sıcaklığa geldiği zaman söner bu süre kışın uzayabilir içiniz rahat olsun :)

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
havanın soğukluğa göre  ışığın yanma süresi uzayabilir normaldir  motor gerekli  sıcaklığa geldiğinde  ışığı otomatikmen söndürür

sizin oarada hava -10 dur motor 5 km gidince ısınır söner bizim burda 10 derecedir  rönlentide  2 dakikada ısınır ışık söner için rahat olsun  bi sıkıntı yok yani

Çevrimdışı jibboom81

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
sağolun :) yine de o mavi ışığı kısa süre de olsa görmek insanın canını sıkıyor...

Çevrimdışı ahmetmeski

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
aynene denildiği gibi havanın durumuna göre süre uzar yada kısalır . benzinli fabia II de de aynı mavi uyarı ışığı var . çok ısınırsa sarı ve kırmızı diye gidiyor aynı hararet uyarı lambası.

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jibboom81;426021
sağolun :) yine de o mavi ışığı kısa süre de olsa görmek insanın canını sıkıyor...

Hararet göstergesi olmayınca ona talimiz  :)

Çevrimdışı jibboom81

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bora-feat;426027
Hararet göstergesi olmayınca ona talimiz  :)

orası da doğru aslında. motoru soğukken korumak için yapılan birşey. ilginç olan skoda dışında rastlamamam. en azından ben rastlamadım :)

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jibboom81;426029
orası da doğru aslında. motoru soğukken korumak için yapılan birşey. ilginç olan skoda dışında rastlamamam. en azından ben rastlamadım :)

Hangisinden başlamamı istersin :D

hyundai getz  

yeni nesil renault trafic  

kangonun baz versiyonu

honda jazz
clıo 4
Yeni sembol    sen marka söle ben sana hangi modelind ebu şekil söleyim yani

Çevrimdışı jibboom81

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bora-feat;426033
Hangisinden başlamamı istersin :D

hyundai getz  

yeni nesil renault trafic  

kangonun baz versiyonu

honda jazz
clıo 4
Yeni sembol    sen marka söle ben sana hangi modelind ebu şekil söleyim yani

tamam ben rastlamamışım :)

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jibboom81;426042
tamam ben rastlamamışım :)

Bu biraz arac üzerinde ekonomiye gitmeleriyle alakalı aslında  manuel ekran biraz daha masraflı ondan kaynaklanıyo   otomotiv firmaları için   bir parçadan 50 cent  kazanmak büyük bir kar dır  :)