škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lastik tamiri...

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jodgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sprey, köpük halde pek çok markanın lastik tamir kitlerini bilmeyininiz yoktur...
Aracımda simit lpg tankı bulunduğu için yedek lastik bağajımda çok fazla yer kaplamakta. Bende bu bahsettiğim tamir spreylerini kullanan varmı, iş görür mü..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Ufak deliklerde iş görür, yarılma olmadığı sürece...

Kompresör de olacak kitle beraber  ;)

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
polis kontrolünde yedek lastiğin olmaması ceza gerektirirmi?
ben lastik kiti ve komprosör aldım daha kullanmak nasip olmadı

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu kitlerin kullanılması nasıl acaba? kit lastige sıkılıyor, ardından kompresörle hava basmaya gerek varmı? kitin kullanım klavuzunda kompresörle hava basmaktan bahsetmiyor,
Acaba kompresör yerine ayaklı pompada is görürmü?
Bu arada bugün Özdilek de kit 11,90 tl idi,

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;426467
Bu kitlerin kullanılması nasıl acaba? kit lastige sıkılıyor, ardından kompresörle hava basmaya gerek varmı? kitin kullanım klavuzunda kompresörle hava basmaktan bahsetmiyor,
Acaba kompresör yerine ayaklı pompada is görürmü?
Bu arada bugün Özdilek de kit 11,90 tl idi,

Aynen, ilacı siboptan veriyorsun, ardından hava basıyorsun, kaçak olan yeri tıkıyor ama kalıcı bir durum değil, seni en yakın tamirciye götürmesi için.

Kitte yazmaması ilginç tabi, havası kaçık ya da sönmüş lastikle nereye gideceksin  :D

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende bitane var buyuk boy almistim hic kullanmadim ama internetteki yorumlarda bir tam kutunun lastigi gidecek kadar sisirdigini soyluyordu kullananlarin anlattigi kadariyla. Donanimhaber forumda birsuru yazi var bununla alakali

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia_tr;426493
Bende bitane var buyuk boy almistim hic kullanmadim ama internetteki yorumlarda bir tam kutunun lastigi gidecek kadar sisirdigini soyluyordu kullananlarin anlattigi kadariyla. Donanimhaber forumda birsuru yazi var bununla alakali

Farklı ürünler demek ki. Benim arabanın üzerinde çıkan kitte ilaç sadece sıvı idi, basınçlı sprey tarzında değil.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fazla sıkıldığında lastikte eşit dağılmazsa lastiğin balans ayarlarını boduğunu duymuştum sağlam bi lastikçiden.yeterince sıkılmalı demişti

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
2 çeşit tamir kiti var. 1 tanesi sıvı bir şişe ve içinde ilaç var, içerik pompa ile birlikte lastiğe basılıyor. Diğer kit ise basınçlı bir şişe ve direkt lastiğe basılıyor.

Her iki kit sizi en yakın tamirciye götürmek için tasarlamıştır. Lastiği tamamen tamir etmez.

Basınçlı kutu şeklinde olanı kullandım ve beni en yakın tamirciye götürecek kadar işimi gördü.

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;426528
Farklı ürünler demek ki. Benim arabanın üzerinde çıkan kitte ilaç sadece sıvı idi, basınçlı sprey tarzında değil.

Yok hocam bendeki arkadasin da dedigi gibi basincli kutu. Icerisindeki basincla lastigi sisiriyormus gidecek kadar. Uzerinde de sikar sikmaz hemen yola cikin diyor esit dagilmasi icin.
Ayrica bu tur kitlerde arastirdigim kadariyla lastigi tamamen tamir etse de en yakin tamirciye gidip hem tamir ettirmek hemde lastigin icini temizletmek gerekli. Cunku bazilari icinde camur gibi kalip balansi bozabiliyormus bazilari da havayla temas edip katilastigi icin ornegin kis lastigi takip digerini kenara koyunca lastigi tekrar kullanilmaz hale getiriyormus.
« Son Düzenleme: 26 Mart 2013, 01:46:03 Gönderen: fabia_tr »

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anarche;426617
2 çeşit tamir kiti var. 1 tanesi sıvı bir şişe ve içinde ilaç var, içerik pompa ile birlikte lastiğe basılıyor. Diğer kit ise basınçlı bir şişe ve direkt lastiğe basılıyor.

Her iki kit sizi en yakın tamirciye götürmek için tasarlamıştır. Lastiği tamamen tamir etmez.

Basınçlı kutu şeklinde olanı kullandım ve beni en yakın tamirciye götürecek kadar işimi gördü.

kiti kullandıktan sonra, lastige hava bastınız mı?

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;426654
kiti kullandıktan sonra, lastige hava bastınız mı?

Tam anlatayım insanlar benim düştüğüm duruma düşerse en azından yardımcı olsun bu mesaj.

Sol ön lastiğime vida batması sonucu lastiğim patlamıştı (yolda duran vida nasıl lastiğe dik olarak batar?) yedek lastik ile uğraşmak istemedim çünkü hava yağmurlu ve çok soğuktu. Daha önce her ihtimale karşı aldığım (çalışacağına zerre inanmıyordum) basınçlı sprey tüp geldi aklıma. Üstünde bulunan etiketi okudum;

- Lastiği kontrol edin vida, çivi varsa çıkarın (evet çıkardım ve lastik tamamen indi)
- Lastiğin sibobu alt tarafa gelecek şekilde lastiği çevirin
- Sprey üstünde bulunan hortumu sibopa takıp tetiğe basın ve sonuna kadar lastiğe sıkın (tetik zaten tek taraflı bir tetik bir kere basınca öyle kalıyor)
- 25bar'a (yanlış hatırlıyor olabilirim) kadar hava içerisine dolacaktır.

İçinde bulunan sıvı köpük şeklinde vidanın deldiği yerden sürekli çıkmaya başladı, sonra o delik kapandı ve lastik şişti. Çok sürat yapmadan en yakın benziliğe gidip 32bar hava bastım, sonra en yakın lastikçiye gidip durumu anlattım. Lastiği söktü, içinde birikmiş olan sıvıyı temizledi, vidanın battığı deliği aradı aradı aradı ve bulamadı, bana sordu "abi neresi delinmişti?" yerini gösterdim tamir etti, balansını ayarladı ve tekrar yerine takıp 35bar (bütün arabalara öyle yapıyorlarmış) hava bastı. Arabaya bindim en yakın benzinliğe gittim ve lastik basıncını tekrar 32bar'a getirip eski yerine park ettim. Bir kahraman edasıyla eve geri döndüm. Olurda birgün arabayı satarsam "istepseni hiç kullanılmadı" yazarım.

Bagajımda yedek lastiğim ve 2 adet 500ml lastik tamir kiti bulunur. Bu tamir kitleri sadece küçük delikler içindir lastiğiniz yarılırsa iş görmez.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anarche;426664
Tam anlatayım insanlar benim düştüğüm duruma düşerse en azından yardımcı olsun bu mesaj.

Sol ön lastiğime vida batması sonucu lastiğim patlamıştı (yolda duran vida nasıl lastiğe dik olarak batar?) yedek lastik ile uğraşmak istemedim çünkü hava yağmurlu ve çok soğuktu. Daha önce her ihtimale karşı aldığım (çalışacağına zerre inanmıyordum) basınçlı sprey tüp geldi aklıma. Üstünde bulunan etiketi okudum;

- Lastiği kontrol edin vida, çivi varsa çıkarın (evet çıkardım ve lastik tamamen indi)
- Lastiğin sibobu alt tarafa gelecek şekilde lastiği çevirin
- Sprey üstünde bulunan hortumu sibopa takıp tetiğe basın ve sonuna kadar lastiğe sıkın (tetik zaten tek taraflı bir tetik bir kere basınca öyle kalıyor)
- 25bar'a (yanlış hatırlıyor olabilirim) kadar hava içerisine dolacaktır.

İçinde bulunan sıvı köpük şeklinde vidanın deldiği yerden sürekli çıkmaya başladı, sonra o delik kapandı ve lastik şişti. Çok sürat yapmadan en yakın benziliğe gidip 32bar hava bastım, sonra en yakın lastikçiye gidip durumu anlattım. Lastiği söktü, içinde birikmiş olan sıvıyı temizledi, vidanın battığı deliği aradı aradı aradı ve bulamadı, bana sordu "abi neresi delinmişti?" yerini gösterdim tamir etti, balansını ayarladı ve tekrar yerine takıp 35bar (bütün arabalara öyle yapıyorlarmış) hava bastı. Arabaya bindim en yakın benzinliğe gittim ve lastik basıncını tekrar 32bar'a getirip eski yerine park ettim. Bir kahraman edasıyla eve geri döndüm. Olurda birgün arabayı satarsam "istepseni hiç kullanılmadı" yazarım.

Bagajımda yedek lastiğim ve 2 adet 500ml lastik tamir kiti bulunur. Bu tamir kitleri sadece küçük delikler içindir lastiğiniz yarılırsa iş görmez.

Güzel bir acıklama, tesekkür ederiz, sizin kullandıgınız kitte kompresöre gerek yokmus demekki, 25 bar a kadar basabilmesi gayet iyi,
benim hafta sonu baktıgım kit iki tür idi,
biri metal kutudaydı(bu sizinki gibi basınclı heralde)
digeri plastigimsi bir kutuda idi(bu sıvı basıncsız olabilir heralde) bu belkide kompresör gerekiyordur,
fakat ikisindede 300-330 gr yazıyordu, metal olanın kutusu daha büyük idi, sizin 500 ml lik olan kitin ismi nedir acaba?

Selamlar,

Çevrimdışı arinalw

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
4 yıl önce yazlıkta iken sabah bir baktım fabişin 2 tekeri birden tamamen yerde. yaramaz çocuklar indirmiş.bende de stepne yerinde simit depo var olsa da hangisine takacam.aklıma bagajdaki lastik tamir spreyi geldi.siboba bağlayıp yarısını birine yarısını birine sıktım.1 lastik olsa tam şişirecekmiş.sprey üzerindeki bilgiye göre; bu köpükle en fazla 50 km gidilebiliyormuş.yani spreyi kullandıktan sonra en fazla 50 km içinde patlak varsa bir lastikçi,benimki gibi sadece inmişse bir hava komresörü bulmanız lazım.yarısına kadar şişen lastiklerle yaklaşık 10 km ötedeki lastikçiye gittim..baktım lastikçi kapalı hemen yanındaki bp de lastik havalarını tamamladım.bu olaydan sonra satana kadar 2 yıl hiç sorunsuz aracımı kullandım.O günden beri  bagajda 2 tane taşıyorum.

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;426665
Güzel bir acıklama, tesekkür ederiz, sizin kullandıgınız kitte kompresöre gerek yokmus demekki, 25 bar a kadar basabilmesi gayet iyi,
benim hafta sonu baktıgım kit iki tür idi,
biri metal kutudaydı(bu sizinki gibi basınclı heralde)
digeri plastigimsi bir kutuda idi(bu sıvı basıncsız olabilir heralde) bu belkide kompresör gerekiyordur,
fakat ikisindede 300-330 gr yazıyordu, metal olanın kutusu daha büyük idi, sizin 500 ml lik olan kitin ismi nedir acaba?

Selamlar,

Benim o gün kullandığım
http://kisalink.tk/tfu

Daha sonra BİM'e gelen ve 2 kutu aldığım
http://kisalink.tk/tfv

Sanırım sizin bahsettiğiniz ve dışarıdan hava basılması şart olan ürün.
http://kisalink.tk/tfw
« Son Düzenleme: 26 Mart 2013, 10:27:11 Gönderen: anarche »