škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Soruları

msami · 112 · 33756

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese iyi forumlar :) Rapid aracımda bozuk yollarda giderken(özellikle taşlı, tırtıklı yollarda) araç içine bazen neredeyse sağır edici ses alıyor. Lastikler Dunlop'un performans lastikleri ve 215-45 ölçüsünde. Süspansiyonla bir alakası olabilir mi? Büyük ve düzgün olan kasislerde çok fazla sarsıntı olmuyor, yani süspansiyonun darbe emişi bence yeterli(sadece arka kısım biraz sert) ama çukurlardan filan geçerken araç acayip sarsılıyor, sanki araç bir bütünde, kutu gibi sarsılıyor :hanz: Ben lastiklerden kaynaklanıyordur diye düşünüyorum, bu durumu yaşayan başkaları var mı? Teşekkürler...

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Rapid'ime usb charger bağlatmak istiyorum. Hangi markayı önerirsiniz? Birde Üsküdar civarlarında alabileceğim bildiğiniz iyi bir yer var mı acaba?

Çevrimdışı fantastik3

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba

Alıntı yapılan: msami;449871
Kapıdan geliyorsa büyük ihtimal fitillerden ses geliyordur. Benim araçta da tam olarak bilmiyorum (galiba kemer tokasından?) tıkırtı geliyor. Ne yapmak lazım?

Kemer tokası koltuk aksamıyla sürtünüyor. Servise götürün. Tokanın sürtünen plastik kısmına tekstil bir bant yapıştırsınlar. Gürültü bitecek!

Alıntı yapılan: emre0884;457588
Selamlar arkadaşlar, sizin araçlarda yağmurlu günlerde kapıların su alması durumu var mı? Geçen ay ön sol kapı aldı bugünde arka sol kapı su aldı, kapının altındaki lastiği çekince su boşalıyor ama her zaman su aldığımızda bunu mu yağacağız?

Bu sıkıntı bende de oldu. Hemen Servise götürdüm. Yakıt tankının tasarımından diye bir yorum yaptılar! Tabii ki öyle değildi! Arka kapı contasını alt kısımdan çıkarınca bayağı bir su boşaldı. Yıllık bakıma aracı götürdüğümde ise o konuda bir hata olduğunu, aracın su tahliye deliklerinin yapıştırıcı ile kapandığını bununla ilgili onarımı ve uyarıyı yaptıklarını, önemsiz bir durum olduğunu söylediler. Tekrar su dolunca getirirsem delikleri açacaklarmış!  Servis bunları söylüyor.

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bu arada aracının torpido kapağından ses gelen var mı? varsa ne gibi çözüm sunuldu? servise bıraktım yok sökülecek bakılacak yok bilmem ne çözüm yolları kafama pek yatmadı? bildiğin asfalt yolda cızırdıyor.

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fantastik3;465169
Merhaba

Kemer tokası koltuk aksamıyla sürtünüyor. Servise götürün. Tokanın sürtünen plastik kısmına tekstil bir bant yapıştırsınlar. Gürültü bitecek!

Bu sıkıntı bende de oldu. Hemen Servise götürdüm. Yakıt tankının tasarımından diye bir yorum yaptılar! Tabii ki öyle değildi! Arka kapı contasını alt kısımdan çıkarınca bayağı bir su boşaldı. Yıllık bakıma aracı götürdüğümde ise o konuda bir hata olduğunu, aracın su tahliye deliklerinin yapıştırıcı ile kapandığını bununla ilgili onarımı ve uyarıyı yaptıklarını, önemsiz bir durum olduğunu söylediler. Tekrar su dolunca getirirsem delikleri açacaklarmış!  Servis bunları söylüyor.

Emniyet kemeri takılan yerden gelen ses bende de vardı, sinek ilacı gibi kokan bir sprey sıktılar 6 7 aydır ses yok

Çevrimdışı ali uslu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Radyo kanalları sürekli searching yapıyor. İki dakika boyunca aynı kanalda kalamıyorum. Güncelleme mi yapılması gerekiyor.?

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Taş döşeli yollarda giderken veya büyük kasislerden geçerken bir ses gelmekte. İki sert plastik parçanın birbiri üzerinde hareket edip çıkardığı gıcırtı sesine benziyor. Tam olarak yerini tespit edemesem de büyük ihtimal emniyet kemerlerinin bulunduğu direkler tarafından geliyor. Kemer takılı olsun olmasın her iki taraftan da aynı ses geliyor. Asfalt yola girdiğimde tık yok. Benzer bir sorun yaşayan çözüm üreten var mı? Servise gideceğim yakında.

Çevrimdışı hakan308

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaslar spacebackte(elegance) hız sabitleyicinin hangi hızda seyrettigimizi ekranda gostermemesi normalmidir?
birde kumandadan camları acıp kapatabiliyormuyuz?

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kumanda düğmesine basılı tutarsanız açar da kapatırda camları.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: bahtsız fabia;467908
kumanda düğmesine basılı tutarsanız açar da kapatırda camları.

Firmadaki elegancelarda yok o özellik. Hatta sürücü kapısının camını tek dokunuşla açabiliyorken, kapanışta butonu yukarı durumda sabit tutmak gerekiyor.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;467915
Firmadaki elegancelarda yok o özellik. Hatta sürücü kapısının camını tek dokunuşla açabiliyorken, kapanışta butonu yukarı durumda sabit tutmak gerekiyor.

çok şaşırdım inanın

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: bahtsız fabia;467921
çok şaşırdım inanın

Yanlış hatırlamıyorsam Maxidott' ta hızı dijital olarak gösteren bir özellik de yok.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşın polosunda maxidot var ancak sadece menzili gösteriyor. o kadar. ona da şaşırmıştım. ancak sanırım o özellikler sonradan açılabilmekte.

Çevrimdışı rapidy

• YM Remaps / VAG Store
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;467932
Yanlış hatırlamıyorsam Maxidott' ta hızı dijital olarak gösteren bir özellik de yok.

o özellik var uğur hocam :D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: rapidci;468047
o özellik var uğur hocam :D

Net hatırlamıyorum. Bir aralar bırkalamam lazım.:wnk: