škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arkadaşlar ilandaki araç için acil yorum ve önerilerinize ihtiyacım var

Ziyaretçi · 24 · 6479

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fabialife

• Ziyaretçi
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sifirdan-farki-sadece-bayide-degil-dynamik-evo-117398063/detay

ikinci araç olarak genellikle şehir içi kullanımı için öğrenci olan oğluma bu aracı almayı düşünüyoruz.
33.000 liraya 2013 model sıfır hiç bir donanımı olmayan corsa 1.2 eastronic corsa almaktansa bunu alalım diye düşünüyoruz.
motor olarak verimsiz olsa da; bakım ve parçasının ucuz olması, performansının şehir içi için yeterli olması, donanım olarak bayağı dolu olması bizi böyle bir düşünceye itti.
yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Fazla şüpheci olabilirim belki ama
1. fotoda farların üzerinde kaput-çamurluk hizaları,
4'e kıyasla 5. fotoda arka kapı aralığı,
ve kulağımda çınlayan, bir galerici tanıdığımın söylediği "İstanbuldaki galericiler boya değişen net söyler ama Ankara'da yalan çok" sözü beni kıllandırdı...

(Fiat sevmediğim için özel çalıştım :rm:)

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlısı olsun diyelim skoda düşünmezmiydiniz. bende aracımı satıyorum düşünürseniz eğer bir bakın derim.

sahibinden de ilan no:100521953

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: avni;427447
Hayırlısı olsun diyelim skoda düşünmezmiydiniz. bende aracımı satıyorum düşünürseniz eğer bir bakın derim.

sahibinden de ilan no:100521953

iyi olurdu ama otomatik vites düşünüyoruz.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fiyatlari ne durumda bilmiyorum ama ben yeni jazz tercih ederdim puntonun yerine.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;427464
iyi olurdu ama otomatik vites düşünüyoruz.

Jazz ın otomatigine cok iyi diyorlar, vites gecislerini hic hissettirmiyormus, sanzıman kayıslı gibimiymis neymis,

fabialife

• Ziyaretçi
ikinci araç olarak üniversitede okuyan oğluma (söz de arada bir de hanım kullanacak ) almak için konuyu açmıştım.
küçük, kendisi ve ikinci eli sağlam, yakıtı makul, parçası ucuz, vergisi düşük bir otomatik alalım düşüncemiz vardı.
onun için  kendisi ve parçası pahalı olan japon arabalarını problemsiz olmasına rağmen tercih etmedik.
aynı paraya ikinci el bir japon alacağımıza sıfır bir alman veya fiat alırız, sıfır sıfırdır diye düşündük,
bu fikirde punto ve corsada ki indirimler ve bayilerinin tanıdık olmasının da etkisi var.
ben corsa alalım dedim oğlum genç tabi biraz da donanım ve görüntü olsun diye punto alalım, ve sıfır orta donanım bir punto alacağımıza ikinci el temiz cam tavanlı full bir punto alalım  dediği için konuyu açtım.
akşam konuşup şimdilik corsa 1.2 easytronic alalım ileride pek değer kaybetmez duruma bakarız dedik.
corsanın sözde liste fiyatı 38.216 indirimli liste fiyatı 32.166 lira ve bu günden  itibaren 800 lira daha zam geleceği bayilere önceden bildirilmişti.
biraz önce 31.500 liraya trafik sigortası hariç çelik karter koruma ve orjinal kauçuk paspas dahil sıfır 1.2 corsa aesytronic beyaz jant kapaklı aracın pazarlığını bitirip sözleşmesini imzaladık ve oğlumu otobüse bindirip okula gönderdim.
hayırlısı olsun. Allah cümlemize kaza bela vermesin bu konu da bu şekilde sonuçlandı.
eee analık babalık böyle bir şey işte; bizim o yaşta bisikletimiz bile yoktu, hem okul hem para kazanma mücadelesi verirdik.
şimdi evlatlarımıza araba beğendiremiyoruz, kendi masrafları yetmiyor gibi bir de arabanın masrafları eklendi.:D
bir ay sonra maaş yetmiyor arabanın benzini yok maaşa zam istiyorum deyip eylem yapıp pankart açacak onu da biliyorum.:vur:

not: aracın kaskosunu sordum sistem 38.216 lira üzerinden işlem yapıyor, senin aldığın fiyata falan bakmıyor.
eski kanuna göre %10 artırma veya düşürme imkanı vardı şimdi standart en pahalı liste fiyatını alıyor ve müdahele edemiyorsunuz.
sigortacı 30 yıllık arkadaşım oğlum 31.500 liraya araba alıp 38.000 liraya kaskomu yaptıracağız ne bu böyle deyince; şu anda indirim var yarın öbürgün indirim kalkar fiyatlar normale dönerse diye firmalar bu şekilde yapıyor dedi.
ben de hastir lan bu bom boş arabaya 38.000 lira verecek bir salak varsa bana da göster dedim.
bakalım araç 10 güne kadar gelecek yeni sigorta kanunu söz de bu gün yürürlüğe girdi ( ben sigortacım ile cumartesi günü görüşmüştüm adamlar çoktan yeni sisteme geçmişler).
yine sözde internetten bütün firmalar fiyatlarını yayınlayacaklardı ve biz karşılaştırma imkanı bulacaktık, internete baktım bu konuda da bir şey yok.:ban:

Alıntı yapılan: turker;427445
Fazla şüpheci olabilirim belki ama
1. fotoda farların üzerinde kaput-çamurluk hizaları,
4'e kıyasla 5. fotoda arka kapı aralığı,
ve kulağımda çınlayan, bir galerici tanıdığımın söylediği "İstanbuldaki galericiler boya değişen net söyler ama Ankara'da yalan çok" sözü beni kıllandırdı...

(Fiat sevmediğim için özel çalıştım :rm:)

İlker, akşam oğlanla senin yorumu okuyunca ben güldüm, oğlan; helal olsun vallahi baba forum arkadaşların da aynı senin gibi.
hepiniz de hafiye gibisiniz, arabanın vidasına kadar incelemiş dedi.:kiki:

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun, iyi günlerde kazasız belasız kullanın,
Aynı aracın düz vitesini 2007 modelini kardesime almıstım bende, gayet hosuma giden bir aractı, ekonomi üzerine yapılmıs bir motora sahip, cok performanslı degil, ama rampalarda filanda cok baymıyor öyle, bin km uzun yol yapmıstım, 100-105 km hızlarda gittim, 4,9 lt yaktı arac, keyifli bir arac, sehirlerarasında yormuyor,

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mustisahin;427513
Hayırlı olsun, iyi günlerde kazasız belasız kullanın,
Aynı aracın düz vitesini 2007 modelini kardesime almıstım bende, gayet hosuma giden bir aractı, ekonomi üzerine yapılmıs bir motora sahip, cok performanslı degil, ama rampalarda filanda cok baymıyor öyle, bin km uzun yol yapmıstım, 100-105 km hızlarda gittim, 4,9 lt yaktı arac, keyifli bir arac, sehirlerarasında yormuyor,

teşekkür ederim, zaten ısparta da ev kampüs arası 5 km. git gel de, şehir içerisinde kullanılacak.
arada bir de bizim yanımıza alanyaya gelir gider.
hala baba parası ile geçinen üniversite öğrencisine çok bile, bizim o yaşta  (eskilden velesbit denirdi ya ) bisikletimiz bile yoktu.
easytronic şanzıman ne gösterir bilemem ama corsa d iyi bildiğim bir araç.
ben de zaten aldığımız arabanın 2007 model 72.000 km. de hatasız dizeli vardı 4,5 yıl kullandım ve i30 u alınca evdekiler illaki otomatik olsun dedikleri için 4 ay önce satmak zorunda kalmıştım.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Kazasız belasız İnşaallah.

Easytronic komik bir vites. D konumunda gazı dipleseniz de o gene 2100d/d' de vites değiştirmeye uğraşıyor. Biraz alışmak gerekiyor.

Alıntı yapılan: mustisahin;427507
Jazz ın otomatigine cok iyi diyorlar, vites gecislerini hic hissettirmiyormus, sanzıman kayıslı gibimiymis neymis,
CVT şanzıman onun adı.:hih:
[YOUTUBE]gjUwJ1CJVq4[/YOUTUBE]
http://www.youtube.com/watch?v=gjUwJ1CJVq4
[YOUTUBE]yVOhFXbLAos[/YOUTUBE]
http://www.youtube.com/watch?v=yVOhFXbLAos

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;427518

Easytronic komik bir vites. D konumunda gazı dipleseniz de o gene 2100d/d' de vites değiştirmeye uğraşıyor. Biraz alışmak gerekiyor.
Abi 2 yıla yakın Easytronic kullandım hiç bu dediğin başıma gelmedi. A konumunda gaza yumuşak basarsan erken vites atıyor, diplersen redline'a kadar devir yükseliyor. Senin dediğin belki eski nesil Easytronic'te oluyor olabilir ama son nesilde böyle bi sıkıntı yok

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Bu arada aracınız da hayırlı olsun. Arkadaşımda manueli var, şoförlüğünü geliştirmek için almıştı, ona direksiyon öğreteyim derken baya bi kullandım bende, G.Antep-Adana git gel yapmıştım bi kere de. İlk zamanlarda araba hızlansın diye gaza çok yüklenebilir o yüzden yakıt biraz yüksek olabilir, çünkü araba gerçekten gitmiyor hissi veriyor :) ama alıştıkça düzene binecektir

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;427518

Easytronic komik bir vites. D konumunda gazı dipleseniz de o gene  2100d/d' de vites değiştirmeye uğraşıyor. Biraz alışmak  gerekiyor

teşekkür ederim Uğur, hepimize kazasız belasız günler inşaallah.
ne yapayım benim gücüm bu kadar. sıpa kazansın daha iyisini kendi alsın.
önce 13-15.000 liralık arabaya razıydı, sonra arkadaşının 2006 3.20i otomatik bmw si var, arkadaşı arabayı benim oğlana bırakıp yurtdışına gitmiş.
araba 2 ay benim oğlanda kaldı.
bizim hayta bmw ye alışınca çıtayı bayağı yükseltmiş; biraz büyük ve oturaklı olsun. bastınmı gitsin, viraja iyi girsin ve de otomatik olsun demeye başladı.
ben de hastir lan kazan kendin al deyip corsayı alıp gönderdim sabah okuluna.

Alıntı yapılan: Akif Hoca;427523
Hocam Allah kaza bela vermesin güle güle kullanın:)

Amin inşallah cümlemize.

Alıntı yapılan: schumici;427524
Bu arada aracınız da hayırlı olsun. Arkadaşımda manueli var, şoförlüğünü geliştirmek için almıştı, ona direksiyon öğreteyim derken baya bi kullandım bende, G.Antep-Adana git gel yapmıştım bi kere de. İlk zamanlarda araba hızlansın diye gaza çok yüklenebilir o yüzden yakıt biraz yüksek olabilir, çünkü araba gerçekten gitmiyor hissi veriyor :) ama alıştıkça düzene binecektir

arabayı teslim alınca ilk depoyu doldurur teslim ederim, bir kaç defa kendi maaşından ( yani benim gönderdiğim paradan) benzin alınca aklı başına, ayağının ayarı yerine gelir herhalde.:xx: