škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

açık hava filtresi

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
selam arkadaşlar, forumda fabiaya açık hava filtresi uygulayan bir arkadaş var sanırım, o da lpg konusunda bahsi geçiyor. ben de açık hava filtresi konusunu bir başlıkta toplamak istedim.
fabiama simota açık hava filtresi uygulamak istiyorum. olumlu olumsuz yönleri hakkında tecrübelerinizi bekliyorum. kalibrasyondan bahseden olmuş, arıza ışığı yakıyor diyen olmuş, vs.. önceki araçlarımdan biri toyota idi, bu vesileyle toyotaclubtr üyeliğim de var. orada bir arkadaş aracına sıfır km de iken taktırdığını ve 120bin km kullandığını yazmıştı. bizim fabianın tepkisi ne olur acaba?? yorumlarınızı bekliyorum.

Çevrimdışı antihacker

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selam o arkadaş benin. Aracimda simato hava fltresi var sınıfının en küçüğü. Dostum hava filitresinden çok memnunum ses bir başka çekiş bir başka orjinalini taktim ertesigun soktum.ses yok hantallasma var ama simato candir

Çevrimdışı antihacker

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Lpgde ona göre kalibrasyon atmassan araçta tekleme titreme yapıyor kalibrasyon yapildiginda Ferrari' oluyor sorun kalmıyor ariza lambasi benim lpg kitimde sikinti var onuda obd2 ile degistirecegim duzelir inşallah

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bende fabia 1.2 i me takabilirmiyim bu konuda hiçbir fikrim yok birde ses değişiyor mu

Çevrimdışı antihacker

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 htp taktim ses ferrari gibi :) kafalar döner

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uygulaması nasıl kendimiz takabilirmiyiz
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2013, 01:01:26 Gönderen: anamarina »

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
kalibrasyon nedir? lpg firması mı yapıyor yoksa servismi? açık hava filtresinin mantığı zaten daha fazla oksijenle motoru beslemek. mutlaka araç rahatlayacaktır.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Ses dışında faydası pek olmaz, hevesimi almak için ilk aracımda denemiştim  :)

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1,2 htp olarak 1,5 sene açık hava filtresi kullandım ses çok iyide öyle  hissedilcek bi performans yok yani  arac lpg li idi arıza ışığı falanda  yakmadı  

200 le giderken arkadaşımın yanından geçtim  arkdan bir  covette geliyo sandım  demişti  ses kadar da yakıtı düşünmek lazım ses  gelsin diye basıyoruz gaza  harcadığımız yakıt atam 2.5 katı zaten motor  küçük  bir zamandan sonra  motoru indirtir aşşağı çok yüksek devir  kullanmaya gelmez 1,200 cc 3 ilindir motor   ben aşırı basıyorum  sahsen  motora güvenmiyorum yani  haa bide şu olay var ben motoru indirsem   skodaya laf etmem bu aracın teknik cercevede gücü ve gidiceği hız belli   yani motor belli kasmanın anlamı yok kendi suçum derim  düzgün  kullandım da 200,000 i rahat devirecek bir motor ama benim şartlarımda   böyle devam edersem 50 bin oda bir ihtimal :D

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ben normal şartlarda sakin bir kullanıcıyım, otobanda bile 140 belki giderim. yani aradığım ses değil, sadece araç için daha sağlıklı olduğunu araştırdım. o yüzden takmak istiyorum. bu arada 200bini rahat görür demişsin, bir arkadaşımın babasında sanırım eski kasa fabia vardı, adam 200 bini devirmesine rağmen araçta hiç sorun yoktu, araç ömrünü bakımların düzenli ve tam yapılması etkiler. bakarsan bağ misali...:)

Çevrimdışı antihacker

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben simota taktım. Ve çok memnunum sesine bayılıyorum. Hayatta orjinali takmam bu saatten sonra kim ne derse desin kalkişı seriliği cok farkli

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hunter;427576
ben normal şartlarda sakin bir kullanıcıyım, otobanda bile 140 belki giderim. yani aradığım ses değil, sadece araç için daha sağlıklı olduğunu araştırdım. o yüzden takmak istiyorum. bu arada 200bini rahat görür demişsin, bir arkadaşımın babasında sanırım eski kasa fabia vardı, adam 200 bini devirmesine rağmen araçta hiç sorun yoktu, araç ömrünü bakımların düzenli ve tam yapılması etkiler. bakarsan bağ misali...:)

Aracın motor bakımı konusunda üzerime tanımam ama motora  yüklenme konusundan kaybediyorum   gerçi oda sıkıntı değil   bu motor biterse  eğer kazalı bir aractan 1,2 tsı motoru oturturuz sanayide yola devam ederiz  nede olsa sanayi içindeyiz:)