škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

açık hava filtresi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Acik hava filtresi kisin kullanilirda yazin kullanilmaz.. sicak havadan dolayi motorun performansi dusuyor...

Çevrimdışı sahintan

• Fabia II Hastasıyız DeDe
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ses cıkartması için gaza biraz fazla basıyorsunuz yakut tasarrufu yerine :d fazladan yakmayı sağlıyor :D mahfuz ustam dan biliyom :))

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: c@n77;428305
Acik hava filtresi kisin kullanilirda yazin kullanilmaz.. sicak havadan dolayi motorun performansi dusuyor...

haklısın, bunu önlemek için havayı en soğuk haliyle motora göndermek lazım. standart borularla bu olmaz. bunun için alüminyum boru ile ön panjura kadar filtreyi taşımak lazım. normal filtre kullanımında da yazın araç yanıyor sıcaktan. fazla yaksa o zaman da yakmazmı?

Çevrimdışı antihacker

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı antihacker

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün Tarsus yolunda giderken sollamalarda araçlar korkuyorkardi. Sesten vinnnnnn ışık larda beklerken biraz gaz verice kafar araca dönüyor abi uçak mi bu yok ferrari. .

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
mehmet kadreş bak mersindeymişsin getirtme beni oraya...:) gaza geliyorum bakk::))

Çevrimdışı antihacker

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Gel gör kardeş. :) aslinda adana ufak bir isin var ben gekirsem ararım görürsun aracı :)

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hunter;428391
haklısın, bunu önlemek için havayı en soğuk haliyle motora göndermek lazım. standart borularla bu olmaz. bunun için alüminyum boru ile ön panjura kadar filtreyi taşımak lazım. normal filtre kullanımında da yazın araç yanıyor sıcaktan. fazla yaksa o zaman da yakmazmı?

Yazın hava 35-40 derece olduğu zaman havayı istediği kadar soğuk yerden alın geşen hava sıcak olunca bir işe yaramıyor... Normal filtre ile açık filtre çok farklı, birinine sadece dışardaki hava geliyor, ötekisine hem dışardaki hem de motordaki hava geliyor... İstendiği kadar soğuk hava ona taşınsın çevresi korumalı olmadığı için performans düşüyor...

Fazla yakması bence sesi duymak için gaz pedalına fazla basılmasından kaynaklanıyor... Neticede ses güzel bir ses...

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
nasıl hem motordaki hem içerdeki hava geliyor anlamadım, biraz açarmısın? normal filtreyi söküp bakın, motor bloğunun tam üzerinde, kapuyun da altında. yani sanırım ondan daha çok ısı alan bir yer yoktur.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Açık filtre yaz ya da kış motordan gelen sıcak havayı emmemeli, ne kadar soğuk-dış hava o kadar iyi

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hunter;428846
nasıl hem motordaki hem içerdeki hava geliyor anlamadım, biraz açarmısın? normal filtreyi söküp bakın, motor bloğunun tam üzerinde, kapuyun da altında. yani sanırım ondan daha çok ısı alan bir yer yoktur.

Normal filte bir kutunun içinde, ötekisi adından anlaşıldığı gibi açıkta... Demek istediğim buydu..  Yani birinde koruma var, ötekisinde yok...

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hocam anladım dediğinizi de orjinal filtrenin içinde bulunduğu kutuyu bir söküp  bakın, motor bloğunun üzerindeki bir filtre ne kadar soğuk hava çekebilir demek istedim. açık filtreyi alıp kutu filtrenin yerine koyarsanız olmaz tabiki.
şöyle birşey takmak lazım örneğin..
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-honda-civic1.6si1992twinchargersystem-filtre-kiti-x-power-tuning-121324936/detay