škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia 2. bakım

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
selam arkadaşlar. fabiamın 2. bakımı 2 ay kadar sonra. km dolduramadığım için yıl hesabını gözeteceğim. yetkili servis 485 tl istedi, indirim varmış 320 tl ye düşüyor dediler. skoda yedek parçacısından özel servis telefonu aldım, aradım, usta 100-180 tl arası birşey tutar dedi.  serviste yağ, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi, benzin filtresi, bujilerin değişeceğini söylemişti. bujilerin değişim aralığını sordum servise 2 yılda bir dediler. araç 17000 de buji değişimi için erken değilmi? otostartta 5-30 mobil 80 tl ye inmişken usta bahsettiği rakamlara bakımı nasıl yapacak? sadece gözüylemi bakacak acaba!! parçaları dışarıdan mı alsam ? ne dersiniz? servis de mantıklı geliyor...

Çevrimdışı antihacker

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben urunleei disardan aldim en iyilerini ustam var yaptim ayarladi lifte kaldirdi fren balata vs. 50 tl işçilik aldi 250 tl bijiler dahil servis 380 istemişti

Çevrimdışı antihacker

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yer mersin kafa dengi skoda ustam var zehir gibi eli yatkin paraci değil namazinda tertemiz usta ve fabia icin bunu diyor bu benim icin çerez :))

Çevrimdışı antihacker

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Gerci adanadasin yakinsin aramizda 70 km var. Bas gel mersine pm den cep nomu veririm.  Gideriz sanayide urunleri aliriz ustanin yanında yapariz yardimci olurum kardeşime

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
sağol arkadaşım, olmadı öyle yaparız. adanada önceki araçlarımı götürdüğüm japoncu uğur yaldız var. olmadı ona götürürüm. ne de olsa standart işler yapılacak.

Çevrimdışı vospar34

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://vospar.com/
Bence aracın garantisi bıtmıs ise özel servis tercih edilmeli.

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
yetkili servisin indirimsiz fiyatı yüksek, 485 tl. indirimli 320 tl. malzemeleri dışarıdan alsam
yağ: mobil 5-30 80 tl
yağ filtresi:20 tl
hava filtresi: 20 tl
polen filtresi:20 tl
bujiler: 20 tl
yakıt filtresi: 20 tl
180-200 tl arası tutuyor. 50 işçilik versek 250 ediyor. yetkili servisle arasında bir fark kalmıyor neredeyse.
bu arada bizim araçtaki bujiler ne marka?
yakıt filtresi neden 20binde değişiyor?anlamadım.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
17000 de buji değişimi için erken.

Serkan Ustam şöyle der, bujinin birini söker bakarız, sorun yoksa değişmez ;) Buji olarak NGK veya Brisk çıkanları gördüm.

Çevrimdışı etms

• Platonik ST Üyesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servisler erken falan dinlemiyor İrfan hocam.
7 binde yıllık bakım bahanesiyle buji değişti. 20 binde servis kitapçığında yazdığı için değişti.
Şu anda elimde 8 adet az kullanılmış buji mevcut. :D

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: etms;427637
Servisler erken falan dinlemiyor İrfan hocam.
7 binde yıllık bakım bahanesiyle buji değişti. 20 binde servis kitapçığında yazdığı için değişti.
Şu anda elimde 8 adet az kullanılmış buji mevcut. :D

Ben o yüzden servisi tanımam  :)

Ustam ne derse o  :ok:

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
17000 de buji sıfır gibidir, milli servet, paraya yazık...haa, usta, parçacı falan olsam ben de değiştirin derim...2005 arabamın bujilerini 50000 de değiştirdim, hiç bir sorunu, gözle görülür bir eskime yoktu, pişman oldum...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı etms

• Platonik ST Üyesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;427640
Ben o yüzden servisi tanımam  :)

Ustam ne derse o  :ok:

Garanti bi bitsin, yalvarsalar gitmem yetkili servise. :)

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
adanada skoda yedek parçacıyı aradım, yağ, filtreler değişsin yeter dedi. buji ve benzin filtresi için 30bin dedi.

Çevrimdışı ahmetmeski

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bir  teşekkür de benden. çok iyi oldu 22 bindeyim servise gidecektim özel bir servis buldum mersinde . her şey dahil 180 civarında dedi ama yağ bende var bujiler değişmeyecek epey bir masraf düşecek .

Çevrimdışı antihacker

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben birileri değiştirdim ngk sitesinde bulabilirsiniz ordan aldim ngk lpg bujisi 20bin bakim 3 buji 45tl kargo dahil