škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni octavia a7 fiyat listesi

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oyunbitti;428723
Merhabalar. Bu araçtaki direksiyon ve lcd ekran ile altta resmini paylaştığım araçtaki direksiyon ve ekran farklı görünüyor. Bize gelen direksiyon 4 kolluyken, resimdeki direksiyon 3 kollu. Bir de alttaki resimde ekran çok daha büyük görünüyor.

Nedenleri ne olabilir?

3 kollu spor direksiyon bugüne kadar opsiyonel olarak sunuluyordu..
Demekki 3 kollu istiyorsak sipariş vereceğiz:)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oyunbitti;428744
Demek ki octavia alıp tecrübeli arkadaşlardan yardım için buraya başvursak yandık valla. Daha sorduğum hiç bir soruya yanıt alamadım. Skodanın ruhu kullanıcılara da geçmiş galiba :)
yeni octi için henüz forum üyeleri bilgilenme konusunda bilgi sahibi değiller,binen alan yok ki sana ne tür bilgi sunabilir.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Alıntı yapılan: fenomen;428770
yeni octi için henüz forum üyeleri bilgilenme konusunda bilgi sahibi değiller,binen alan yok ki sana ne tür bilgi sunabilir.

Ve ilk 7 mesajın 7 side bu konuda bir kendinizi tanıtın sonra sorularınızı parça parça değil bir mesajda toplu sorunki bizde cevaplayalım

Çevrimdışı oyunbitti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda2;428781
Ve ilk 7 mesajın 7 side bu konuda bir kendinizi tanıtın sonra sorularınızı parça parça değil bir mesajda toplu sorunki bizde cevaplayalım

Aylardır yeni octaviayı beklediğim için biraz heyecan yaptım galiba, kusura bakmayın.
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2013, 22:57:42 Gönderen: oyunbitti »

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oyunbitti;428790
Aylardır yeni octaviayı beklediğim için biraz heyecan yaptım galiba, kusura bakmayın.

Siz soruları toplu olarak bir birleştirin ben size yardımcı olacağım

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ankara'daki arkadaşlar için bir bilgi paylaşayım; dün Skoda Efe'yi aradım, araçların çok büyük olasılıkla en geç Cumartesi ellerinde olacağını, ancak Cumartesi gübü test sürüşü olmayacağını söylediler bana
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı oyunbitti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda2;428811
Siz soruları toplu olarak bir birleştirin ben size yardımcı olacağım

Dediğim gibi aylardır octavianın yeni kasasını bekliyordum. Çok iyi otomobil bilgisine sahip olmadığımı öncelikle belirteyim. Yeni kasa octavianın internette dolaşan resimleri beni cezbetmişti, şimdi açıkçası fiyatlar ve özellikle opsiyon fiyat listesi açıklanınca biraz hayal kırıklığına uğradım.

Maxi dot ekranın kibrit kutusu kadar olması, üç kollu direksiyonun elegance donanımda opsiyonel olması, ön kapı içlerinin dahi sert plastikten yapılma olması beni hayal kırıklığına uğratan diğer unsurlar.

2.5 yaşında bir kızım ve bir ay sonra doğacak bebeğimizle birlikte 4 kişilik bir aileyiz. O yüzden bagaj hacmi geniş olan octaviayı bekleyip durdum.

Şimdi kafamda dolaşan tilkiler şunlar;

1. Aylardır tartışması yapılan bağımsız süspansiyonun olmayışı konforu ve güvenliği ne derece etkiler?

2. Sıfır araç aldığımda en az 5 yıl Satmayı düşünmüyorum. Bu süreden sonra yeni octavia ikinci elde önemli değer kaybı yaratır mı? (Muadili olan diğer araçlara -mesela jettaya- göre)

3. Aracı gören arkadaşlar iç malzeme kalitesi, görünüşü vs hakkında ne düşünür?

4. Nispeten pahalı olan bir araçta bazı güvenlik özellikleri neden opsiyonel olur? (örneğin diz hava yastığı, arka yan hava yastığı gibi)

5. Bir dacia bile araçlarına kaliteli ekranlar koyarken, bizimki neden kibrit kutusu kadar ekran koyar?

6. 50-55 bin liralık diğer marka araçlarda bile Şerit takip asistanı, kör nokta uyarı sistemi gibi donanımlar varken octaviada neden bunların hiçbirisi olmaz?

7. Çok istediğim birkaç ilave donanımla birlikte bu araç 70 bin lirayı buluyor. Bu araba gerçekten 70 bin lirayı hakediyor mu? Ne bileyim (örneğin) 60 bin liralık bir hyundai i30 cw ile aynı donanımı oluşturmaya kalksam octavia 80 bin lirayı bulacak neredeyse, 60 bin liralık full i30 cw mi, yoksa 60 bin liralık bomboş octavia mı?

8. Ya da 5 yıl sonra da rahatlıkla satabileceğim 1.4 tsi golf 7 comfortline mı alsam, bagaj küçük ama ön koltuk vs. İdare ederiz artık. Böyle bir seçenekte yılda 7-8 bin km yol yapan birisi için yakıtttan çok tokat yer miyim?

Vs vs vs

Açıkçası kafam allak bullak. İlk defa sıfır araç alacağım ve ne yapacağımı bilemiyorum. İkinci bebeğe de çok az süre kaldığı için bir an önce aracıma kavuşmak istiyorum.

Skoda forumundayım farkındayım ancak başka marka araç önerilerinize de açığım...

Teşekkürler...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Haftasonu bende Antalya Çağ a gidip bakacağım, umarım gelmiştir.

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oyunbitti;428818
Dediğim gibi aylardır octavianın yeni kasasını bekliyordum. Çok iyi otomobil bilgisine sahip olmadığımı öncelikle belirteyim. Yeni kasa octavianın internette dolaşan resimleri beni cezbetmişti, şimdi açıkçası fiyatlar ve özellikle opsiyon fiyat listesi açıklanınca biraz hayal kırıklığına uğradım.

Maxi dot ekranın kibrit kutusu kadar olması, üç kollu direksiyonun elegance donanımda opsiyonel olması, ön kapı içlerinin dahi sert plastikten yapılma olması beni hayal kırıklığına uğratan diğer unsurlar.

2.5 yaşında bir kızım ve bir ay sonra doğacak bebeğimizle birlikte 4 kişilik bir aileyiz. O yüzden bagaj hacmi geniş olan octaviayı bekleyip durdum.

Şimdi kafamda dolaşan tilkiler şunlar;

1. Aylardır tartışması yapılan bağımsız süspansiyonun olmayışı konforu ve güvenliği ne derece etkiler?

2. Sıfır araç aldığımda en az 5 yıl Satmayı düşünmüyorum. Bu süreden sonra yeni octavia ikinci elde önemli değer kaybı yaratır mı? (Muadili olan diğer araçlara -mesela jettaya- göre)

3. Aracı gören arkadaşlar iç malzeme kalitesi, görünüşü vs hakkında ne düşünür?

4. Nispeten pahalı olan bir araçta bazı güvenlik özellikleri neden opsiyonel olur? (örneğin diz hava yastığı, arka yan hava yastığı gibi)

5. Bir dacia bile araçlarına kaliteli ekranlar koyarken, bizimki neden kibrit kutusu kadar ekran koyar?

6. 50-55 bin liralık diğer marka araçlarda bile Şerit takip asistanı, kör nokta uyarı sistemi gibi donanımlar varken octaviada neden bunların hiçbirisi olmaz?

7. Çok istediğim birkaç ilave donanımla birlikte bu araç 70 bin lirayı buluyor. Bu araba gerçekten 70 bin lirayı hakediyor mu? Ne bileyim (örneğin) 60 bin liralık bir hyundai i30 cw ile aynı donanımı oluşturmaya kalksam octavia 80 bin lirayı bulacak neredeyse, 60 bin liralık full i30 cw mi, yoksa 60 bin liralık bomboş octavia mı?

8. Ya da 5 yıl sonra da rahatlıkla satabileceğim 1.4 tsi golf 7 comfortline mı alsam, bagaj küçük ama ön koltuk vs. İdare ederiz artık. Böyle bir seçenekte yılda 7-8 bin km yol yapan birisi için yakıtttan çok tokat yer miyim?

Vs vs vs

Açıkçası kafam allak bullak. İlk defa sıfır araç alacağım ve ne yapacağımı bilemiyorum. İkinci bebeğe de çok az süre kaldığı için bir an önce aracıma kavuşmak istiyorum.

Skoda forumundayım farkındayım ancak başka marka araç önerilerinize de açığım...

Teşekkürler...

1)Yeni mqb platformu sayesinde artık sadece 1.8 tsı da ve belki 2.0 lerde bağımsız süspansiyon olucak benim şahsi görüşüm konforda çok bir düşüş olmaz.
Güvenlik açısından hiç şüphe etmeyin a5 Octavia 4 yıldızlıydı ama genede güvenlikte bir problem yoktu  şimdi bu kasa a7 oluyor galiba 5 yıldızlı ve en yüksek değerleri almış bir araba onun için içinizi rahat tutun
2) jetta her zaman ikinci elde üstündür ama Octavia bu kasasıyla çok tutacağını düşünüyorum bu ikinci elini hızlandırabilir
İkinci el hakkında örnek;1 sene kullandığım octaviamı 1günde sattım
3)Ben a5 den iç tasarım olarak memnundum ve bunun yeni kasada daha da iyileşiceğini düşünüyorum bence beğenirler.
4)Ben daha opsiyonel donanım listesini incelemedim ama yoksa vergilendirmeden dolayı arabanın donanımlarından kısarak fiyatı aşağı çekmeye uğraşıyorlar yani pazarlama stratejisi yapıyorlar sonucunda kimse octaviaya 100 bin tl vermez vericem adamda gider paşalar gibi Superb e biner
5)Kalite farkı var ama dacia kocaman koyuyor ama renkli değil yada içindeki bilgiler sınırlı yeni maxi dot da herşey mevcut.
6)Direksiyon Yönlendirme Tavsiyesi (DSR)   S   S
Bu şerit takip asistanı galiba kör nokta hakkında bilgim yok ama şunu duydum yeni Octavia da kör noktayı çok azaltmışlar.
7)bu sizin tercihiniz ve ihtiyacınız ama boyutlar olarak sizin yerinizde olsam çocuklu bir baba olarak en büyük ihtiyacınız geniş bir bagaj ve Buda Octavia da 570 lt ile sunuyor donanım olarakta octaviada okadar boş değil bence en azından a5 e göre
8)siz anladığım kadarıyla donanıma çok önem veriyorsunuz onun için sizin direk
Highline bakmanız lazım demin bir maddede söylediğim gibi ikinci eli octavianın o kadarda yavaş değil
Yakıt olarakta Octavia golf den 1 lt daha az yakıyor siz beş sene kullanacağım demişsiniz Buda 40.000 km yapar bence 1lt iyi bir fark
9) Çocuğunuz yakında doğacakmış ve vw sıra veriyor paranız varsa a4 ve skoda Superb öneririm Octavia ya göre ama bence Octavia ihtiyacınızı karşılar diye düşünüyorum
Ben teşekkür ederim

Çevrimdışı octaviaman

• Skystar SSS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Beklentiler ve insanın içgüdüsünde gizli olan kırmızı çizgiler otomobil tercih ederken önemli.Ekonomik gücün elverdiği ölçüde tercihinizi ona göre şekillendirirsiniz.Ben şahsen bu konuda katı biriyim.Kendim için birçok tercih unsurunu düşünmeden silerim geçerim.İçime asla sinmeyecek ultra donanım manyağı görünümlü bir araca binmektense,belki de daha azına sahip belli bir kaliteyi yakalamış ve sağlam ,işte budur diyeceğim bir aracı tercih ederim.

Eskisi olsun yenisi olsun octavia, sedan sınıfında ideal bir aile arabasıdır...Her tatilimize seyahatimize kendimizi bagaj anlamında kısıtlamadan,yorulmadan,sıkılmadan ve güvenle gittik.Şanssız bir insan değilseniz bir kere bulaştığınızda kolay kolay bırakamazsınız.

Netice ne olursa olsun Allah kaza bela vermesin.Herkes için hayırlısı olsun.

Çevrimdışı oyunbitti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
@skoda2, @octaviaman

Yanıtlarınız için çok teşekkür ederim...

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Arkadaşlar neden konu başlığı A7 olarak açıldı anlayamadım,A7 varsa A6 nerede?;)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: ringcep;428852
Arkadaşlar neden konu başlığı A7 olarak açıldı anlayamadım,A7 varsa A6 nerede?;)

Sıralı giden bir seri değil

Çevrimdışı msidestructive

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
öncelikle şunu söyleyeyim octavia aileler için çok ideal bir araç octavianın genişligine rahatlıgına alışan bir aile bence başka arabaya zor biner(tek sorunu arka koltukların ortasındaki çıkıntı oda yetişkinler için sorun sadece) eskiden ikinci eli çok iyi değildi belki skodanın ama şuan için gayet iyi bu yeni kasayla dahada canlanacaktır. şuan bizim tüm sülale octaviacı olmuş vaziyette hepsine tavsiyede bulundum onlarında hoşuna gitti geçen yıl 4 tane octavia aldık hepside gayet memnunlar. yeni kasa ne olacak bilemeyiz tabi ama octaviadan memnun kalacağınızı tahmin ediyorum.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Ben sıfır aldığım 2 Skoda'mı da gayet iyi fiyatlara sattım, iyi bakılırsa (estetik ve motor bakımı açısından) üzmez satarken