škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni octavia a7 fiyat listesi

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia için bir test sürüşü formu doldurdum internetten. Bakalım ne zaman dönecekler...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı canmert2005

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bayilerden fiyat alan oldumu?
yoksa tüm araçları ısrarla liste fiyatından mı satmaya çalışıyorlar.
indirim yapıyorlar mı?

Çevrimdışı Yücel Er

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: canmert2005;428957
indirim yapıyorlar mı?

Sanırım yeni olduğundan 1-2 ay indirim yapmazlar .

Çevrimdışı oyunbitti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: canmert2005;428957
indirim yapıyorlar mı?

Ben ankarada bi bayii ile konuştum, indirim yapmadıklarını söylediler. Acak donanımhaberde bir arkadaş liste fiyatından indirim yaptıklarını söylemiş, ne kadar doğru bilmiyorum...

Çevrimdışı canmert2005

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oyunbitti;428961
Ben ankarada bi bayii ile konuştum, indirim yapmadıklarını söylediler. Acak donanımhaberde bir arkadaş liste fiyatından indirim yaptıklarını söylemiş, ne kadar doğru bilmiyorum...
ben bu gün efe otoya uğradım.
şu an lansman fiyatı filan dediler.indirim yokmuş
1.4 tsi getirmemişler.ama yıl sonunda ellerinde kalan 1.4 tsi larda indirim yaparlar.

Çevrimdışı oyunbitti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: canmert2005;429075
1.4 tsi getirmemişler.ama yıl sonunda ellerinde kalan 1.4 tsi larda indirim yaparlar.

Arkadaşlar efe beni kazıklamaya çalıştı. Orada çalışan bir bayan 3-4 opsiyonla birlikte bir fiyat söyledi, en son bu olur dedi (lütfedermiş gibi). Sonra ben elimdeki opsiyon fiyat listesi ile sizin hesapladığınız rakamı bulamıyorum dedim. "Siz nereden buldunuz o listeyi" diye bir afalladı. Snra güya yeniden hesapladı ve "haklısınız bi hesap hatası olmuş" dedi. Yaklaşık 700 TL geçirmeye çalıştı. Sonra doğru fiyat üzerinden pazarlık yapayım dedim, bir lira indirmedi. Oysa ki kendi fazla fazla hesapladığı fiyat üzerinden bana indirim yapmıştı (yalan!)

Efeden araç alacak olanlara duyurulur, lütfen dikkat edin...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de baktım, fiyatta indirim yapmıyorlar.
Sözde bayi payını %2.5 a düşürmüşler..

Çevrimdışı octaviaman

• Skystar SSS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yapmayın arkadaşlar,vw den araç alırken aylarca sıra bekleyip,bir kuruş indirim görmeden ve zam gelirse üstüne ödeme yapılarak ve bunların hepsini sineye çekerek mutlu mutlu araç alındığını unutmamak lazım.
Yeni kasa ve popüler bir model için geldiği gibi indirim beklemek biraz haksızlık olmuyor mu..
Sıfıra indirim demek ikinci ellerin yani elimizde ki araçların yerlerde sürünmesi demek.Taraftar değilim.

Çevrimdışı oyunbitti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, otomobillerden pek anlamıyorum, yani acemi sayılırım o yüzden kafama takılan bazı şeyleri size danışmak istiyorum;

Sıfır bir araç almayı planlıyorum ve aylardır da yeni octavianın gelmesini bekliyorum. Acak gördük ki bize gelen araç kırpılarak gelmiş (ya da zaten öyleymiş bilemiyorum). Uygun ışıkta çekilen profesyonel fotoğraflar aracın içini çok hoş gösteriyordu ancak gerçek hiç de öyle değil gibi. O ufacık ekran, dört kollu direksiyon, şaft tüneli vs vs.

Bazı hayati güvenlik unsurları elegance donanımda dahi opsiyonel, bu da ayrıca şaşırtıcı (diz ve arka yan hava yastıkları gibi)

Şimdi benim istediğim opsiyonlarla birlikte bu aracın fiyatı 70 bine dayanıyor. Onun yerine (mesela) aynı fiyatlarda bir c5 e bakıyorum, araç çok üst sınıf, yani ne bileyim içi çok lüks ve konforlu görünüyor. Deri döşeme, kocaman navigasyon, çok şık konsol vs vs.

Aynı fiyata almayı düşündüğüm octavia ise çok sönük kalıyor. Ben bu işi bir türlü çözemedim. Üstelik octaviada bir sürü özellik opsiyonel bile bulunmuyor (mesela şerit takip, kör nokta uyarı, çevresel görüş vs) .

Fikrinizi söylerseniz sevinirim. 70 bine octaviayı mı, yoksa ondan çok daha kaliteli ve şık iç mekana ve diğer güvenlik özelliklerine sahip diğer araçlardan mı tercih etmeliyim?

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Benim fikrim,
Bu zamana kadar octavialar arasındaki en iyi kasa olan ve daha 1 hafta önce satılmaya başlanan bir model için indirim beklemeyin bu tamamen benim fikrim sizin fikrinizde saygı duyarım ama böyle işte :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Bir aracın en geçirmece olduğu dönem ilk çıktığı dönem oluyor. Zaten nisandayız, üzülmemek için sıfırda en azından aralık ayını beklemekte fayda var diyorum.

karatekamil

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: canmert2005;429075

bugün izmirde skoda bayiine gittim. ellerinde 1 tane 1.4 tsi elegance octavia vardı. dediğiniz gibi indirim yapmaya yanaşmıyorlar. bir de benim baktığım skoda.co.uk sitesinde ki octavia broşüründe 1.2 tsi aracın ağırlığı 1.155 kg olarak görünüyor ama satış görevlisine sorduğumda "1.300 kg civarında, katalog yok şu anda elimizde" dedi... kim yanılıyor acaba merak ettim??

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Doğrusu 1155 kilo olandır. Her yerde bas bas bağırdılar kasayı iyice hafiflettik diye.

karatekamil

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ailotana;429115
Doğrusu 1155 kilo olandır. Her yerde bas bas bağırdılar kasayı iyice hafiflettik diye.

son bir kaç aydır farklı markaları gidip galeride inceledim test sürüşü yaptım. görüştüğüm satış temsilcilerinin bir çoğu (bazılarının hakkını yememek lazım çok bilgili ve ilgilileri de var) sattığı aracın teknik özelliklerinden habersiz ama donanım sorduğumda hepsini sayıyorlar. aracın ağırlığını, tork değerini, o-100 km hızlanma süresini, otomatik vitesin kaç kademeli olduğunu vs. bilmeyen satıcılar gördüm. biz müşteriler olarak zorluklarla kazandığımız paramızı yatıracağımız aracın özelliklerini bir çoğundan daha iyi biliyoruz kesinlikle. satış temsilcilerinde ise araç bu ister al ister alma keyfin bilir der gibi bir mantık var nedense..

Çevrimdışı ender_atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
anladımki bu forumda herkez ölücü ama kendi aracına gelince pahalıcı. hem ucuza alıcak satarkende piyasa değerinden üstünden satacak öyle dünya varsa taşınalım hemen.

bugune kadar vw bayilerine gittiğinizde yerinden bile kalkmayan (her bayi değil) indirim sadece bir depo yakıt kadar veya 500 ile 750 tl arasında yapılıp bide hemen teslim olmayıp 3-4 ay zaman veren fiyat konusunda garanti vermeksizin satışa kimse bir şey demiyor. siz bindiğiniz yada takip ettiğiniz aracın hala lada klasmanında sanıp aşalayıp ucuz ama her şeyi almak istiyorsunuz. işte bu düşünce yüzünden türkiyede skoda bir yere cok geç gelir çünkü biz 5-10 lira pahalı olsun marka olsun diyip marka takıntısı halkız. avrupa skoda satış başarıları yakalarken ( nedeni basit paranın değerini bilip hakkeden markaya vermeği düşününler topluluğu ) bizim burda hala marka takıntısı yüzünden skoda şuan satışları diğer markalar gibi değil