škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

lpg ve arızaları

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ufy1905

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar

aracıma bostancı sanayide landi renzo kit taktırmıştım ve o günden sonra aracımdan soğumaya başladım.

aracımda ki sıkıntıları size sırasıyla listeliyorum.

1- rolantde gaz yememe problemi
2- aracı boşa alınca(nadiren) ve ya durup çok az gaz verince stop etme problemi
3- lpg tankının full olarak dolması(normalde %80 dolması gerekiyordu)
4- gaz göstergesinde arıza(sensör değişti sıkıntı çözüldü sayılır)
5- arıza lambası yakma problemi(lamba bir şekilde söndürülüyor 500 km sonra tekrar yanıyor)
6- aracın çekişten düşmesi ve hantallaşması(diğer lpgli araçlarımda bu problemle hiç karşılaşmadım)

arkadaşlar aracımı cok sevmeme ragmen bu sorunlar yuzunden arabamdan sogudum. istanbuldakı mantaojı yapan ustamız soruna çözum bulamadı bende niğdede ustaya gösterdım sagolsun o da olanıda mahvetti pazartesı gunu kısmet olursa kayserıye olgun lpgye göturecegım inş sorunu halledbılırler halledemezlerse sıstemı sokun dıyecegım. artık canım cok sıkıldı yanı. guya bu aracıma Atiker taktırmadım(önceki iki aracımda atiker vardı ve bır gun sorun cıkarmadı) Landi renzo bizim araclar ile uyum ve daha kaliteli diye ama basım cok agrıdı artık bu ızın gunlerımde su sorunu halledıp arabama keyıfle bınmek ıstıyorum. sızlerden de onerılerını ve yardımlarınızı rica ediyorum.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kadosan oto sanayide caminin arka sokağında üçel lpg var oraya gidip hasan ustayı bulursan o sana yardımcı olur sorunlarının hepsini çözer.Gidince 1.8T gri skodası olan mustafa abi yönlendirdi dersen bütün sorunlarını çözer.

Çevrimdışı ufy1905

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;428348
Kadosan oto sanayide caminin arka sokağında üçel lpg var oraya gidip hasan ustayı bulursan o sana yardımcı olur sorunlarının hepsini çözer.Gidince 1.8T gri skodası olan mustafa abi yönlendirdi dersen bütün sorunlarını çözer.
çok teskkur ederım ılgınız için ben aslında lpgyı orada taktıracaktım fakat iş yerinden bir arkadasın tavsıyerı uzerıne bostancıda yaptırdım montajı ve buyuk bır hata yaptım.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ufy1905;428349
çok teskkur ederım ılgınız için ben aslında lpgyı orada taktıracaktım fakat iş yerinden bir arkadasın tavsıyerı uzerıne bostancıda yaptırdım montajı ve buyuk bır hata yaptım.

Özellikle Hasanın bakmasını iste çok uzun süredir bu işi yapıyor artık işi çözmüş...

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gecmis olsun. ankarada olsaydiniz sizi gimat toptancilar sitesinin arkasinda erciyes sitesinde olgun lpgye yonlendirirdik. ayni sorunlari golf 4 aracimiza takinca yasamistik. bahsettigim yer distiribitordu landinin. gayet ilgiliydiler. sorunlari kismen cozduler. tankla ilgili sikinti kitin icinden cikan samandira yerine dandik takmisti montajci serefsiz. arac lpgye gecerken kesiliyo vuruyordu kendini. sizi cok iyi anliyorum. sorunlar bitmezse iade edin mutlaka. ben de sonra brcye gectim rahat ettim. masallah sikintim olmadi. fabiate de brc var. allah size kolaylik versin.

Çevrimdışı ahmetmeski

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
aslında landi iyidir derler aracından soğumana gerek yok , giderilemeyecek sorunlar değil, yanlızca işten anlayan birisi lazım. mersin'de güven oto gazda süleyman ve ali ustaları tavsiye ederim  burdaki arkadaşlar için.

Çevrimdışı ufy1905

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahtsız fabia;428361
gecmis olsun. ankarada olsaydiniz sizi gimat toptancilar sitesinin arkasinda erciyes sitesinde olgun lpgye yonlendirirdik. ayni sorunlari golf 4 aracimiza takinca yasamistik. bahsettigim yer distiribitordu landinin. gayet ilgiliydiler. sorunlari kismen cozduler. tankla ilgili sikinti kitin icinden cikan samandira yerine dandik takmisti montajci serefsiz. arac lpgye gecerken kesiliyo vuruyordu kendini. sizi cok iyi anliyorum. sorunlar bitmezse iade edin mutlaka. ben de sonra brcye gectim rahat ettim. masallah sikintim olmadi. fabiate de brc var. allah size kolaylik versin.

güya ustanın işine karışmadım araca atiker depo ve şamandıra takmışlar neyse dedim sorun çıkarmadım bakalım simdi ne oalcak yarın kısmet olursa kayserıye olgun lpgye gıdecegım sorunları halledbılırler inş. birde bu iade işini nasıl yapabilyoruz hani belli bir süre içinde mi oluyor fikir verebilirseniz çok sevinirim

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Depoyu hepsi atıker takıyor diğer parçalar kutudan ne çıktıysa onu takarlar :)

Çevrimdışı antihacker

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende atiker safe fast Taktirdim. Herşey mükemmel. O dediklerinin. Hiçbiri yok sadece ariza lambasi çözüm bulamadilar bende artık takmiyorum :)

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
depo değilde şamandıra sisteme elektronik sinyal gönderdiği için sıkıntı çıkıyor. o dönemde landinin blue kiti taktılar benim araca. arkadaşın problemlerin fazlasını yaşadım golfte. elbette lpg kiti değil ustaları problem. yoksa brc den illallah eden de gördüm. umarım çözülür arkadaşın problemi. ethem beyin dediği yeri bir denemesinde fayda var.

Çevrimdışı antihacker

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
brc nin ama hangi kit olduğunu hatırlayamadım. akşam faturalarına bakar söylerim.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yakıt göstergesinin çözümü yok ben 3 kez garantiden şamandıra değiştirdim bir o kadarda şamandıra üzerinde bulunan basınç sensörünü değiştirdim yinede fayda etmedi en güzeli km hesabı takip etmek :) 300 km oldu mu ben genelde depoyu dolduruyorum