škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

SKODA FABİA 1.4 TDİ AMBİENTE 102.000KM kullanıcı yorumları

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mr.karahan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Daha önce hiç skoda kullanmadım.. 2. el-Rommster Alkmak istiyordum Fakat  Bütçemi aşıyor.  ilandaki araçla ilgili fikirlerinizi almak istiyorum  esirgemeyiniz lütfen.. Hayırlı FORUMLAR

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-avukattan-2006-skoda-fabia-1.4-tdi-ambiente-102.000km-de-116310014/detay

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mr.karahan;428530
Daha önce hiç skoda kullanmadım.. 2. el-Rommster Alkmak istiyordum Fakat Bütçemi aşıyor. ilandaki araçla ilgili fikirlerinizi almak istiyorum esirgemeyiniz lütfen.. Hayırlı FORUMLAR

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-avukattan-2006-skoda-fabia-1.4-tdi-ambiente-102.000km-de-116310014/detay
@mr.karahan,
Araç ortalama yılda 15.000 km yapmış.Sizde Adana' da olduğunuza göre,Bu araca baktırmanızda yarar var. 102.000 km.skodanın diesel motoru için ne ifade eder bilmiyorum.Benzinli olsaydı enaz bir bu kadar daha kullanabilirsiniz derdim ancak dizelleri hk. bir bilgim yok.Baktırırken Ön düzene,Amortisörlere Direksiyon kutusuna, debriyaj-baskı-balata durumuna, lastiklere (Dot'una mutlaka bakın)rot ve rotillerin durumuna,Frenlerin durumuna,Hatta silindir kompresyonlarına da baktırmak gerekir.Sonuçta 102.000 km yapmış bir araç.O, bu,şu derken bir bakmışsınız yapılan masraf 3-5' i aşmış.Diğer taraftan bu km ve kaporta durumu için 18.900 TL' lik fiyat bana bir miktar yüksek geldi.Benim aracımda 2006 benzinli HB ama hem sıfır sayılacak dercede darbeli,org. boyalı hemde 37.350 km de.Açıkçası binicisi için ne eder bilmiyorum ama her halde bu fiyattan fazla eder.
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2013, 12:31:08 Gönderen: Picasso »

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mr.karahan;428530
Daha önce hiç skoda kullanmadım.. 2. el-Rommster Alkmak istiyordum Fakat  Bütçemi aşıyor.  ilandaki araçla ilgili fikirlerinizi almak istiyorum  esirgemeyiniz lütfen.. Hayırlı FORUMLAR

Yazılanlar (servis bakımlı olması ve boyanma nedenleri) doğruysa bu araç alınır.
100.000 km bu motor için bakımlarının zamanında yapılmış olması ve kaçak yakıt kullanılmamışsa oldukça iyidir.
Fiyatı da uygun..

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Tavanı boyalı araba ülkemizde malesef zor satılır. Siz ne derseniz deyin ( fotoğraf , belge vs. ) alıcı arabaya hep temkinli yaklaşır. Kısa süre içinde satmayı düşünmüyorsanız alınır ama boyasız almak varken neden boyalı alasınız, çünkü aracın fiyatı düşük değil.

Birde yanılmıyorsam bu arabanın trigeri kayışlı. Yani şimdiye değişmesi lazım ve değişim km sinin belli olması lazım ileriye dönük bir zarar açmaması için .

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Önceki aracımın tavanını güneş yanığından boyatmıştım.
Bakmaya gelen ilk kişi alıp gitti..
Bu modelde TDI bu km zor bulunur..

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Picasso;428603
@mr.karahan,
Araç ortalama yılda 15.000 km yapmış.Sizde Adana' da olduğunuza göre,Bu araca baktırmanızda yarar var. 102.000 km.skodanın diesel motoru için ne ifade eder bilmiyorum.Benzinli olsaydı enaz bir bu kadar daha kullanabilirsiniz derdim ancak dizelleri hk. bir bilgim yok.Baktırırken Ön düzene,Amortisörlere Direksiyon kutusuna, debriyaj-baskı-balata durumuna, lastiklere (Dot'una mutlaka bakın)rot ve rotillerin durumuna,Frenlerin durumuna,Hatta silindir kompresyonlarına da baktırmak gerekir.Sonuçta 102.000 km yapmış bir araç.O, bu,şu derken bir bakmışsınız yapılan masraf 3-5' i aşmış.Diğer taraftan bu km ve kaporta durumu için 18.900 TL' lik fiyat bana bir miktar yüksek geldi.Benim aracımda 2006 benzinli HB ama hem sıfır sayılacak dercede darbeli,org. boyalı hemde 37.350 km de.Açıkçası binicisi için ne eder bilmiyorum ama her halde bu fiyattan fazla eder.

senin araba nasıl bundan fazla ediyor onu anlamadım...

kaporta denildiği gibi ise...yürürde de servise sok..sıkıntı yoksa..alınır bence her araba. ufak tefek masraf olacak..sıfır bile alsan..2 sene sonra başlarsın sanayide gezmeye..bunları soylemeye gerek yok heralde...bende 2007 htp var 50 binde..kaza filan yok..kafa kafaya değişirdim... verse tabi :)
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2013, 21:24:43 Gönderen: zaferhan »

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;428646
senin araba nasıl bundan fazla ediyor onu anlamadım...
......................

@ zaferhan,
Binicisi için ne edebileceğini bende bilmediğimi belirtmiştim. Boyasız ve düşük km.(37.358 km)sıfır ön amortisör takımı+diskler ve ön düzen, hatta bir anlamda anlayanlar için sıfır motor denilebilir, Ambient+sis+ön kapı lambaları+sıfır Belçika 60 A/h akü+geri vites uyarı sitemi+4 adet sıfır lastik (Dün değiştirdim) ile o ilandakinden daha fazla rahat rahat edebileceğini düşünüyorum.Tabiki binicisi için.Ama ne kadara kadar çıkar kestiremem.Şu an örneğin genel olarak 2. el fiyatları çok düşük, her şey genel ortama, satıcının paraya ihtiyacı olup olmamasına(Tabiri caizse "tok satıcı" durumu) alıcının tipine, durumuna göre değişir.Hele hele takasa sokarsan 16-17 den fazla edeğini düşünmek saflık olur.Kısacası piyasa "ölmüş eşek" arayan sözüm ona uyanıklarla dolu.İyi ayırd etmek gerekir.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Picasso;428710
@ zaferhan,
Binicisi için ne edebileceğini bende bilmediğimi belirtmiştim. Boyasız ve düşük km.(37.358 km)sıfır ön amortisör takımı+diskler ve ön düzen, hatta bir anlamda anlayanlar için sıfır motor denilebilir, Ambient+sis+ön kapı lambaları+sıfır Belçika 60 A/h akü+geri vites uyarı sitemi+4 adet sıfır lastik (Dün değiştirdim) ile o ilandakinden daha fazla rahat rahat edebileceğini düşünüyorum.Tabiki binicisi için.Ama ne kadara kadar çıkar kestiremem.Şu an örneğin genel olarak 2. el fiyatları çok düşük, her şey genel ortama, satıcının paraya ihtiyacı olup olmamasına(Tabiri caizse "tok satıcı" durumu) alıcının tipine, durumuna göre değişir.Hele hele takasa sokarsan 16-17 den fazla edeğini düşünmek saflık olur.Kısacası piyasa "ölmüş eşek" arayan sözüm ona uyanıklarla dolu.İyi ayırd etmek gerekir.

senin de söylediğin gibi alıcının tercihi çok önemli..senin aracına 18 veren biri ilandaki araca vermeyebilir.haklısın..km düşük dizel olunca biraz fazla ediyor..genel piyasa öyle..ben o yüzden fazla etmez dedim...takasta 16-17 yazdın ama genelde takasta daha fazla etmez mi araç..gerçi takas diye bir alışverişi de anlamış değilimdir..çok saçma bir olay...

bide şu arabalarımızın piyasası bizim elimizde..satmayalım abi düşük fiyatlara...adamların elinde 2006 hundai getz e clio ya bile deli paralar istiyorlar..hiçbir şekilde de kıyaslanmayacak araçlar...bizim araçların parçası biraz pahalı olması dezavantaj...ama vw parçası alıyosun olcak okadar...

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;428766
senin de söylediğin gibi alıcının tercihi çok önemli..senin aracına 18 veren biri ilandaki araca vermeyebilir.haklısın..km düşük dizel olunca biraz fazla ediyor..genel piyasa öyle..ben o yüzden fazla etmez dedim...takasta 16-17 yazdın ama genelde takasta daha fazla etmez mi araç..gerçi takas diye bir alışverişi de anlamış değilimdir..çok saçma bir olay...

bide şu arabalarımızın piyasası bizim elimizde..satmayalım abi düşük fiyatlara...adamların elinde 2006 hundai getz e clio ya bile deli paralar istiyorlar..hiçbir şekilde de kıyaslanmayacak araçlar...bizim araçların parçası biraz pahalı olması dezavantaj...ama vw parçası alıyosun olcak okadar...
@zaferhan,
Takas işlemi ya aynı markanın yada başka markanın bayiinde yada galeride söz konusudur. Nerede olursa olsun, bayide bu araçtan ekmek yiyecektir.Ben fabiayı felicia ile takas ederek aldım O sıralarda araç 132.00 km idi ve rahat piyasası 10.5 belki fazla beklesem 11.000' e  rahat satardım. 9.750' e verip Fabiayı aldım.Sonra öğrendim ki And Skoda 10.600' e 5 ay sonra sattı. Çünkü benden gelip vekalet aldılar.Aslında bana göre zarar da ettiler.5 ay uzun süre. O tarihte banka faizleri çok yüksekti, bırakın serbest piyasa faizlerini. Takas normal binici piyasasından daima düşük olur.Hele hele şimdiki gibi 2. el piyasası dara girdimi, sizinde paraya pula ihtiyacınız varsa araç resmen "ölmüş eşek" fiyatına gider.
Benim anlamadığım bir konuda şu yedek parça piyasası.Örneğin Skoda olsun VW olsun zaten aynı rafı kullanır, gidersiniz özel yedek parçacıdan aldığınız bir parça pazarlıkta edersiniz üstelik, 400 TL dir. Serviste en az %30 pahalı olur birde bunun üzerine saate bağlı işçilik ödersiniz? Ben bunu hala çözemedim....
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2013, 13:51:19 Gönderen: Picasso »