škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Titreme problemi

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Rıfkı Güney

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracım Yeti 1.2 TSI DSG 36.000 kilometrede. 25 bin Km.ye kadar herşey normaldi ancak bu kilometreden sonra ilk hareket sonrası titremeler başladı ,Özellikle hafif rampa kalkışlarında veya düz yol kalkışlarında (direksiyon sağa sola dönük iken) titremeler oluyor,araçta 4/5 kişi olduğunda bu titremelerin şiddeti dahada artıyor.Bu konu ile ilgili olarak Ankarada yetkili Skoda servisine(Ant servis) 3 kez gittim her seferinde program güncellemesi yaptılar ancak değişen bir şey olmadı.Son olarak 8 Nisan 2013 tarihinde ustalarla birlikte deneme sürüşü yaptık titremeleri onlarada gösterdim ancak normal olduğunu söylediler . Bilgisayara bağladılar ve sonunda değerlerin normal olduğunu belirttiler.İş emri açtırdım ben şikayetlerimi yazdım onlarda her şeyin normal olduğunu yazarak bir nüshasını verdiler.Aracın 2 yıllıkgarantisi 20 Nisan 2013 tarihinde doluyor ancak 2 yıllık ek garanti yaptırmıştım.Nasıl bir yol izlemem gerektiğini konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Baskı balata değişimi için ısrar etmeniz şart, zira çok bilinen bir durum araçta olan, forumda benzer örnekleri var.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rıfkı Güney;428716
Aracım Yeti 1.2 TSI DSG 36.000 kilometrede. 25 bin Km.ye kadar herşey normaldi ancak bu kilometreden sonra ilk hareket sonrası titremeler başladı ,Özellikle hafif rampa kalkışlarında veya düz yol kalkışlarında (direksiyon sağa sola dönük iken) titremeler oluyor,araçta 4/5 kişi olduğunda bu titremelerin şiddeti dahada artıyor.Bu konu ile ilgili olarak Ankarada yetkili Skoda servisine(Ant servis) 3 kez gittim her seferinde program güncellemesi yaptılar ancak değişen bir şey olmadı.Son olarak 8 Nisan 2013 tarihinde ustalarla birlikte deneme sürüşü yaptık titremeleri onlarada gösterdim ancak normal olduğunu söylediler . Bilgisayara bağladılar ve sonunda değerlerin normal olduğunu belirttiler.İş emri açtırdım ben şikayetlerimi yazdım onlarda her şeyin normal olduğunu yazarak bir nüshasını verdiler.Aracın 2 yıllıkgarantisi 20 Nisan 2013 tarihinde doluyor ancak 2 yıllık ek garanti yaptırmıştım.Nasıl bir yol izlemem gerektiğini konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

Farklı başlıklarda aynı mesajı yazmışsınız:(
Diğer mesajınıza cevap yazdım..

Çevrimdışı Rıfkı Güney

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Özellikle ilginiz için çok teşekkür ediyorum.Ankaradaki diğer servise gittim ve gereken işlemi yaptılar.Araç şu anda normale döndü.İyi günler diliyorum

Çevrimdışı atakaneraslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rıfkı Güney;429652
Özellikle ilginiz için çok teşekkür ediyorum.Ankaradaki diğer servise gittim ve gereken işlemi yaptılar.Araç şu anda normale döndü.İyi günler diliyorum

Merhaba , gereken işlem dediğiniz baskı balata değişimi midir?

Çevrimdışı Rıfkı Güney

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba
Servis yetkilileri kavrama sistemini değiştirdiklerini söylediler.

Çevrimdışı technotibet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar...
Ben de Çanakkale'de yaşıyorum burada ilk yeti sahibiyim. Ancak ben de uzun zamandır aynı sorunu yaşıyorum. Üstelik motor arıza lambam da yanmaya başladı. Garantim dolduğu için ve burada yetkili servis olmadığı için bildiğim ve işini çok iyi yapan ustamla çözüm arayacağız.
Yalnız merak ettiğim titreme sorununuzu kavrama değişi ile tamamen çözdünüz mü...
Şimdilik merak ettiğim bu cevaplarsanız mutlu olacağım...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Titremeyi ne zaman yapıyor? ayrıntılı anlatabilir misiniz?

Çevrimdışı technotibet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Titreme sorunum;Kalkışta Yokuşta meydana geliyor.
Ayrıca zincir sesi gibi şıkırtı oluşuyor. Bu durum iki yıllık aracımın bir yılı sonunda oluşmaya başladı. İki hafta önce de eps ışığı yanarak motor arızası meydana geldi. Turbo sarımlarının üstünde bulunan kömürlerin zımparalanması ile sorunu çözdük. Ancak turbo miline bağlı kulaklar zaman içinde kurum kapladığı için cuma günü bu alanı sökerek temizleyeceğiz.
Kusura bakmayın titreme sorunu dediniz ama iki sorun karşınıza sundum.
Titremede gaza tamamen basma gibi bir durumum asla olamıyor. Titreme çarpma sesine dönüşüyor en belirgin durum bu...
Açıkçası kavrama setinin baskı balatanın değişmesi bu durumu değiştirecek mi merak ediyorum.
Paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam titreme vuruntu şeklinde, arabayı sallayacak şekilde, özellikle yokuş çıkarken fren yaparak 4-3-2 vitese düşüp hafif gaza basma sonucunda ya da aynı koşullarda direksiyon tam kırılmışken mi yapıyor?

Çevrimdışı technotibet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Evet aynen dediğiniz gibi oğlumu kreşe bırakırken çıktığım yokuşu dönerken meydana geliyor. Resmi çok iyi gördünüz...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam sorun kronik kavrama sorunu.
Kavrama 2200TL+KDV-350+KDV işçilik ücreti var..
Bir an önce yakın servise başvurmanızı, sorunu çözmemeleri halinde yüce merkez servise gitmenizi öneririm.
Garanti süresi bitmiş ama servis bakımlı araçlara iyi niyet garantisi adı altında İşçilik ve parçada %70-80 oranında indirimli olarak kavrama değişimi yapılıyor.
Gittiğiniz servislerde büyük ihtimalle normal derler. sorunun çözülmesi için kararlı olduğunuzu muhakkak hissettirin..

Çevrimdışı technotibet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Açıklamalarınız için çok teşekkür ederim. Bu sorun kronik olarak adlandırabileceğimiz bir sorun gibi geldi bana...
İyi niyet garantisi yaklaşımı kulağa bile hoş geliyor ancak uygulama aşamalarını yarın detaylı bir biçimde muhakkak öneren size msj yazacağım.
Kararlı olmak ve hissettirmek öğrencilerimize verdiğimiz eğitimlerin bir parçası... Ya uygulaması göreceğiz bakalım neler yapabileceğim...
Tekrar teşekkürler...

Çevrimdışı technotibet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Tekirdağ Yüncüler Yetkili Servis ile yarın gerekli kontrollerin yapılması konusunda belirlediğimiz saatte görüşeceğiz. Umarım sonucu güzel olur. Burada tekrar şunu gördüm ki... Paylaştıkta Büyürsünüz... Daima...
Tekrar paylaşımlarınız için teşekkürler...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam Yüncüler adını sık duyuyorum, içimdeki ses olumlu gelişmeler olacağını söylüyor:)