škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

LED stop aldım...

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
büyük hevesle aldığım aracımın yeni kasasının çıkmasından dolayı bozulan moralimi Led stop alarak biraz düzelttim,
yetkili servisten L&K edition orjinal farları aldım havasını İnanılmaz değiştirdi...

fakat iyiki yetkili serviste yaptırdım,çünkü vagcom dan led tanıtma yaparken birşeyleri bozdular,farlar yanarken devamlı arka sislerde yanıyor bir türlü söndüremediler,3 saat AND otonun şefi dahi uğraştı söndüremediler en son olarak elektronik kontrol modülünü değiştirmeye karar verdiler ,siparişle geliyormuş haftaya garantiden değişçek hadi hayırlısı bakalım...

bu arada fiyat merak edenler için çifti montaj dahil 720 tl....

resim yükleyecektim çok büyük diyor o yüzden yükleyemedim..

bu arada sırada özel tasarım spoiler ve tampon altı spoiler var var,...

bu arabanın arkasını adam edicem koydum kafaya

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bu arada vag com da inanılmaz özellikler var,ama ustalar bir halt bilmiyorlar,bir ışığı söndüremediler...

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com

Çevrimdışı deathbomb

• Superb Tutkunu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun kardeş. Bende de led stop var aracı alırken taktırmıştım güle güle kullan.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güle güle kullanın. Bahsettiğiniz sıkıntının ne olduğunu biliyorum. Servisteki arkadaşlar muhtemelen aracınıza led kodlaması olarak Golf'ün Led'li versiyonundaki kodlamayı girmişler. Bu kodlamada arka sis farı ve geri vites farı açık kalıyor haliyle.

Aslında hiç elletmeden benim gibi arıza ışığıyla yaşasanız daha iyi. Çünkü gerçekten bu işin Alman, İngiliz forumlarında suyunu çıkarıp denemediğim yol kalmadı. BCM ünitesi Led arka stoplar şeklinde bir ayar içeriyor ancak aktifleştirmek malesef sorunu çözmüyor.  

Central Electrics J519 Byte 18 üzerinde yapılan değişikliklerle bunu gerçekleştirebiliyorsunuz. VCDS ya da servislerin kullandıkları VAS ile. Bu kısımda aracınızı Çin'de LED'li satıldığı için o bölge koduyla kodladığınız zaman arıza lambası sönüyor ve normal çalışıyor ancak bu kodlama tüm ışık düzenini ilgilendirdiği ve Çin versiyonunda da gündüz farı olmadığı için bu sefer ön gündüz farlarınız yanmıyor. Ben gündüz farlarından vazgeçmediğim için artık arıza lambası yanmasına aldırış etmeden devam ediyorum.

Çıkardığım sonuç şu ki L&K sürümü özel bir BCM Konfor ünitesine sahip, ya da bizim bilmediğimiz bir kodlamaya. Eğer sorununuzu çözerlerse haberim olsun ya da burada arıza lambası yaktırmadan kullanan arkadaşlarım varsa çözümlerini paylaşsınlar. Doğru düzgün kodlanmayınca da LED'ler çok parlak oluyorlar bu arada hatırlatayım.

Çözemezseniz ve dediğim şekilde çözümlerden birine razıysanız kodlama konusunda yardımcı olabilirim.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdiden hayırlı olsun.Umarım kısa sürede çözülür.
Arka ve tampon altı spoileri de özellikle merak ettim
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;428775
Güle güle kullanın. Bahsettiğiniz sıkıntının ne olduğunu biliyorum. Servisteki arkadaşlar muhtemelen aracınıza led kodlaması olarak Golf'ün Led'li versiyonundaki kodlamayı girmişler. Bu kodlamada arka sis farı ve geri vites farı açık kalıyor haliyle.

Aslında hiç elletmeden benim gibi arıza ışığıyla yaşasanız daha iyi. Çünkü gerçekten bu işin Alman, İngiliz forumlarında suyunu çıkarıp denemediğim yol kalmadı. BCM ünitesi Led arka stoplar şeklinde bir ayar içeriyor ancak aktifleştirmek malesef sorunu çözmüyor.  

Central Electrics J519 Byte 18 üzerinde yapılan değişikliklerle bunu gerçekleştirebiliyorsunuz. VCDS ya da servislerin kullandıkları VAS ile. Bu kısımda aracınızı Çin'de LED'li satıldığı için o bölge koduyla kodladığınız zaman arıza lambası sönüyor ve normal çalışıyor ancak bu kodlama tüm ışık düzenini ilgilendirdiği ve Çin versiyonunda da gündüz farı olmadığı için bu sefer ön gündüz farlarınız yanmıyor. Ben gündüz farlarından vazgeçmediğim için artık arıza lambası yanmasına aldırış etmeden devam ediyorum.

Çıkardığım sonuç şu ki L&K sürümü özel bir BCM Konfor ünitesine sahip, ya da bizim bilmediğimiz bir kodlamaya. Eğer sorununuzu çözerlerse haberim olsun ya da burada arıza lambası yaktırmadan kullanan arkadaşlarım varsa çözümlerini paylaşsınlar. Doğru düzgün kodlanmayınca da LED'ler çok parlak oluyorlar bu arada hatırlatayım.

Çözemezseniz ve dediğim şekilde çözümlerden birine razıysanız kodlama konusunda yardımcı olabilirim.

ya aslında benim yüzümden oldu,biraz işe burnumu soktum,önce farlar takıldı,led kodlaması yapıldı sıkıntı yoktu,zaten vagcomun direk led ayarlama bölümü var,

neyse o sırada vagcomun ekranında  gündüz sürüş farı stop aktifleştirme bölümüde vardı,bende hem gündüz farı yanar hemde arka stoplar yanar düşünesiyle ustaya aktifleştir dedim oda yaptı,daha önce yapmadığı için bilgiside yoktu neyse olan ondan sonra olan oldu,gündüz farı yanıkken arka sisler yanıyor farlar açılınca normale dönüyor 3 saat uğraştılar gelmeyen demeyen usta kalmadı en son elektronik kontrol modülünü değiştirmeye karar verdiler bakalım parça yokmuş haftaya gelince değiştirecekler,inşallah olur..

bu arada golf kodunu girdiklerini sanmıyorum çünkü skoda yetkili servisi yaptı hocam..

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: guvenxoca;428794
ya aslında benim yüzümden oldu,biraz işe burnumu soktum,önce farlar takıldı,led kodlaması yapıldı sıkıntı yoktu,zaten vagcomun direk led ayarlama bölümü var,

neyse o sırada vagcomun ekranında  gündüz sürüş farı stop aktifleştirme bölümüde vardı,bende hem gündüz farı yanar hemde arka stoplar yanar düşünesiyle ustaya aktifleştir dedim oda yaptı,daha önce yapmadığı için bilgiside yoktu neyse olan ondan sonra olan oldu,gündüz farı yanıkken arka sisler yanıyor farlar açılınca normale dönüyor 3 saat uğraştılar gelmeyen demeyen usta kalmadı en son elektronik kontrol modülünü değiştirmeye karar verdiler bakalım parça yokmuş haftaya gelince değiştirecekler,inşallah olur..

bu arada golf kodunu girdiklerini sanmıyorum çünkü skoda yetkili servisi yaptı hocam..

Çözerlerse haberim olsun ben de gideyim yararlanayım.

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;428775

bugün konfor ünitesi garantiden değişti ve sorun halloldu,şu an herşey normal çalışıyor,hocam senin problemde sanırım bu...

bu arada iyiki biraz fazla para verip yetkili serviste hallettiemişim,dışarıdan alacaktım sonra al başına belayı...Allahtan serviste garantili takıldı...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dün akşamda benim önüme düştü ledli bir superB büyük ihtimalle buralardandır :) 42 plakalı sonuda 38 olması lazım :)

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
led stop gerçekten aracın havasını çok değiştiriyor,arkadaki ezik görüntü gerçekten gitti,birde farın tasarımı nedeniyle arkadan araç daha geniş duruyor..

bu arada bagaj üstü spoilerimide aldım,sırada yeni logo değişimi var...

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fotoları paylaşırmısınız
birde spoilerin nerden kaça aldınız
bende almak istiyorum

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chook;439452
Fotoları paylaşırmısınız
birde spoilerin nerden kaça aldınız
bende almak istiyorum

foto çekmedim daha bir yıkama sonrasında temiz temiz çeker koyarım,

bu arada spoileri çok iyi fiyata aldım 40 tl spoiler 60 tl de astarlı boya ve montaj toplam 100 tl ye mal oldu,normalde karlıkçı halile yaptıracaktım fiberden 250 tl dedi bende ucuza aldım taktım,dedim beğenmezsem atarım ama fena olmadı ..

ha bu arada spoileri ankara yıldız 4.caddede modifiye diye biryer var oradan aldım...

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kusura bakmayın ben bu konuyu hortlatıyorum.

Arabama park halinde çarpmışlar ve stop lambasının biri kırılmış. Şükür kaportada yada tamponda bişey yok.Madem değişecek led stop alayım diyorum. Fiyattan haberim yok ama biraz daha düşmüştür herhalde.
Led stopların sinyal lambaları da led mi?