škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bugün Aracınızda Ne Değişiklik Yaptınız?

kadir_ · 1684 · 1026634

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yetkili servis ise and, yetkili camcı ise özyıldırımlar...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;581713
Yetkili servis ise and, yetkili camcı ise özyıldırımlar...
Yetkili Servis önceliğim
Yetkili camcı nasıl oluyor açıklar mısınız

g3 ile gönderildi

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yetkili servise de gitseniz camı yetkili servis değiştirmeyecek; zira yetkili servisler de dışarıdan hizmet alırlar cam değişimi için. O firma tetkili servise gelip, camı değiştirecek. Eğer değişmediyse And bir Olimpia bayisi ile, Efe ise bir Doraglass bayisi ile çalışıyordu.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=2576]enoktakenokta[/MENTION] orjinal skoda amblemli cam takılıyor ama değil mi

g3 ile gönderildi

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fmaka;581718
[MENTION=2576]enoktakenokta[/MENTION] orjinal skoda amblemli cam takılıyor ama değil mi

g3 ile gönderildi

Evet. Kasko poliçeniz bu durumda fark ödemenizi talep ediyor olabilir, kontrol etmenizde fayda var.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;581719
Evet. Kasko poliçeniz bu durumda fark ödemenizi talep ediyor olabilir, kontrol etmenizde fayda var.
O sıkıntı değil orjinal cam takılsın yeterki

g3 ile gönderildi

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fmaka;581725
O sıkıntı değil orjinal cam takılsın yeterki

g3 ile gönderildi

İlaveten önceden arayarak camın ellerinde olup olmadığını da mutlaka teyit edin.

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar kaskonun amacı hasar oluşmadan önceki haline getirmek değil mi? neden orijinal cam var iken şirket kar etsin diye yan sanayii takılacak . İtiraz edin gerekirse mahkemeye gidin kazanacaksınız . Trafik sigortasında ise durum farklı . onun genel şartlarında yan sanayii ve  çıkma parça bile kullanılabilir diyor

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: izmirli öğretmen;581741
Arkadaşlar kaskonun amacı hasar oluşmadan önceki haline getirmek değil mi? neden orijinal cam var iken şirket kar etsin diye yan sanayii takılacak . İtiraz edin gerekirse mahkemeye gidin kazanacaksınız . Trafik sigortasında ise durum farklı . onun genel şartlarında yan sanayii ve  çıkma parça bile kullanılabilir diyor
Pazartesi sigorta ile görüşüp sonuç almayı düşünüyorum.araçta orjinal ne varsa değişimdettekrar orjinal takılmalı bence de

g3 ile gönderildi

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: izmirli öğretmen;581741

bu sizin kasko poliçenizle ilgili. eğer cam klozunda anlaşmalı cam servisleri yazarsa yerli üretim camla değişir. ha yok ben orjinal isterim derseniz poliçenin fiyatını artırır orjinal cam takılması yazdırırsınız ilgili kloza yetkili serviste orjinal cam takılır.
babamın x-trail cam çatladı 1500tl'ye yetkili serviste cam takıldı. (zaten yan sanayiside yokmuş.) beş kr para ödemedik, hasarsızlık da bozulmadı.

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2 cam hayatından sonra bozuluyor. Yanlış hatirlamiyorsam araçta ne varsa o marka olacak,bulunamiyorsa ozaman zorluyor. Şirketin birisi de yerli üretim takılır diye kloza koymuş ama araç orijinalligi esas alindigi icin mahkemede yine alınır

HTC Desire EYE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kasko cam değiştirmede sizden ücret talep etmediği için yan sanayi takabiliyor.Ha kaskoyu bozdurup orj. camda takabilirsiniz tabiki.Babam kendi aracının kaskosunu yaparken çok az bir fark vererek cam değişimi hakkını orj. olarak ayarlamıştı.(Allianz Kasko) Kasko yaparken bu tür şeylere dikkat etmek gerek.Kasko şirketleri kaskoyu bozmadan yapmayı vaad ettikleri şeyler için hep ucuz yollara gidiyor.Baştan iyice anlaşmak lazım.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Ben klozuma hep eklettim, camından çerçevesine her türlü parça değişimi ve montajını sadece orjinal parça ve yetkili serviste montaj olacak şekilde kasko yaptırdım. Basit ama önemli bir detay. Cebimden 100 lira civarı bir fark çıktı ama kafamın rahatlığı için fazlasıyla değer

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla birakin cami arabayi biyere carptiginiz zamanda yan sanayi malzemeyle degisim oluyor ki :)

Exper amca geliyo kaportaciyla/servisle basliyo pazarliga. Exper fiyati yuksek bulunca o zaman sen sadece isciligi yap parcalari ben gonderecegim diyor. Catir catir yan sanayiyi gonderiyor :)

Arkadasimin opeli, yetkili serviste yan sanayi malzemeyle yapildi. Fark edince ortaligi ayaga kaldirmaya kalkti. Servis muduru hic bosuna bize celallenme hemserim, kasko firman getirdi parcalarini biz sadece isciligini yaptik ac bak demis. Hakikaten de oyle cikti durum..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Allah kaza bela vermesin ancak kaporta boya ve basit elektronik işlerini yetkili serviste yaptırmam. 800tl'ye yapılacak iş için 6000tl'lik maliyet çıkarıp hasar kaydını şişiriyorlar.  
Jazz aracımı boydan bir kamyon çizdi. Servis 3 parça ve ayna değişir dedi, ustam boyadı. Sağ üç parça değişik yüksek hasar kaydı olacaktı, 3 parça boya oldu.