škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bugün Aracınızda Ne Değişiklik Yaptınız?

kadir_ · 1684 · 1025639

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cerato nun emme manifoltunu temizledim. 100.000 km nin kurumu her yeri zift gibi kaplamis. EGR yi sökemedim, vidanın biri elimdekilerden ne kullandıysam da sökülmedi.
Ne kullanabilirim, önerisi olan var mı?

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;458405
Cerato nun emme manifoltunu temizledim. 100.000 km nin kurumu her yeri zift gibi kaplamis. EGR yi sökemedim, vidanın biri elimdekilerden ne kullandıysam da sökülmedi.

Hocam siz kendiniz mi yaptınız?Elle ben de temizleyebilir miyim egr dahil?
Diğer araba benzinliydi onun boğaz kelebeğini kendim temizleyebiliyordum.Benzer birşey mi?
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Temizlenmeyecek birsey degil. Önce manifolt contasi temin etmek gerekiyor. Sonra adim adim söküp manifoldu söküp temizlemek gerekiyor. Kabasi için Sicak suyla calisan yikama makinesi olan bir yıkamacı işi çoook kolaylaştırır. Deyayli temizlik için fırça-1 lt. selulozik tiner :) sonra toplarsin. Kucuk ayrıntı: vidalari sıkarken ortadan dışa doğru sıra izleniyor.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
hocam benim egr'yi sökmedi usta. Bi taraftan bi şey sıkıp hava ile temizledi.

Helal olsun valla ben cesaret edemem o işe. Çekişte değişim oldu mu?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;458412
hocam benim egr'yi sökmedi usta. Bi taraftan bi şey sıkıp hava ile temizledi.

Helal olsun valla ben cesaret edemem o işe. Çekişte değişim oldu mu?

EGR nin ustte 4 tane alyanla sokulen vidasi var, onlari sokmeden müdahele zor. Söküp bakmam gerek. Ya da ustadan bir tiyo alabiliriz:) cahil cesareti diyelim:) benim mekanik konusunda korkum yok, sök-tak, olmadı ustayi çağır yapsın:) hızlanma da değil ama düşük devirde artik nazlanmiyor.  Würth motor iç temizleyici ve enjektör temizleyici aldım. EGR ile hepsini halledeyim, o zaman daha da iyi olacak dusuncesindeyim..

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: Akif Hoca;458414
EGR nin ustte 4 tane alyanla sokulen vidasi var, onlari sokmeden müdahele zor. Söküp bakmam gerek. Ya da ustadan bir tiyo alabiliriz:) cahil cesareti diyelim:) benim mekanik konusunda korkum yok, sök-tak, olmadı ustayi çağır yapsın:) hızlanma da değil ama düşük devirde artik nazlanmiyor.  Würth motor iç temizleyici ve enjektör temizleyici aldım. EGR ile hepsini halledeyim, o zaman daha da iyi olacak dusuncesindeyim..

evet, düşük devrde toparlamaya baya faydası oldu bende de. Wurth'ün enjektör temzleycsni kullandım ama bi süre titreşimli çalıştı araç. Düzenli kullanılmamışsa pek iyi sonuç vermiyor galiba.

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
peki sökülmeyen cıvatayı önce bir miktar sıkmaya zorladınızmı birde önce sıkmak isteyin sonra sökmeyi deneyin bakalım ne olacak bunu ben tarım makinalarımda yapıyorum tozlu pis ortamda sıkışan civatalar için uygulanır bi deneyin bakalım
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muallim45;458418
peki sökülmeyen cıvatayı önce bir miktar sıkmaya zorladınızmı birde önce sıkmak isteyin sonra sökmeyi deneyin bakalım ne olacak bunu ben tarım makinalarımda yapıyorum tozlu pis ortamda sıkışan civatalar için uygulanır bi deneyin bakalım

Hocam denedim. Baslangicinsa sorun yok hatta 3-4 tur vida dönüyor. Daha sonra kilitleniyor. Daha da zorlasam ya anahtar ya da vida kirilacak.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;458417
evet, düşük devrde toparlamaya baya faydası oldu bende de. Wurth'ün enjektör temzleycsni kullandım ama bi süre titreşimli çalıştı araç. Düzenli kullanılmamışsa pek iyi sonuç vermiyor galiba.

Belkide tortu v.s. takilmistir, tortuyu atınca sıkıntı kalmamıştır..

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de würht katkısını düşündüm ama İlker hocamın dediği gibi bir durum olabilir diye biraz tırstım açıkçası.EGR temizliği ile bilgili youtubedan birkaç video izledim zor bir işe benzemiyor ama manifold temizliği mesele gibi.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;458426
Ben de würht katkısını düşündüm ama İlker hocamın dediği gibi bir durum olabilir diye biraz tırstım açıkçası.EGR temizliği ile bilgili youtubedan birkaç video izledim zor bir işe benzemiyor ama manifold temizliği mesele gibi.

Daha önce 75.000km deki era da kullandik. Sıkıntı olmadı. Ben kullanayim, haber veririm. İlker hocanın arabanın km. Biraz yuksekti. Belki ondan olmustur. Herseye ragmen piyasa mallarına gore daha güvenilir olduğunu düşünüyorum..

Çevrimdışı therasmus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Hocam wd40 kullandınız mı?
bu tür durumlarda hayat kurtarır.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: therasmus;458433
Hocam wd40 kullandınız mı?
bu tür durumlarda hayat kurtarır.

O an elimin altında yoktu, ilk deneyeceğim ürün olacak:)

Çevrimdışı therasmus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;458434
O an elimin altında yoktu, ilk deneyeceğim ürün olacak:)

%90 olumlu sonuç alacaksınız. :)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fren hidrolik yağ pas ve toz için bire bir yalnız boyaya dikkat